Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
spadające obroty - obrotomierz na zero + kontrolki ????? 2,0 
Autor Wiadomość

Imię: Paweł
Silnik: --- wybierz ---
Post spadające obroty - obrotomierz na zero + kontrolki ????? 2,0
Niewiadomo dlaczego bez względu na to czy ciepły czy zimny silnik (2,0 DTI) Auto się nagle się "zamula" zero reakcji na gaz, wskazówka obrotomierza na zerze i palące się kontrolki układu chłodzenia i silnika. Czasem przechodzi po dodaniu gazu, przekręceniu stacyjki, czasem nic nie pomaga lub samo przechodzi. Podpinany był pod kompa i wyszedł jakiś sporadyczny błąd i coś z czujnikiem Halla (chyba tak się pisze) niestety nie byłem przy tym nie mam żadnych numerów błędów. Czujniki były spryskane kontakt sprayem, było podejrzenie przeskoku rozrządu ale okazało się że jest ok. To musi być jakiś bzdet ale jaki... ????? może ktoś miał coś takiego.

2010-01-27, 22:55

Polecamy Wam:

2010-01-28, 00:20

Imię: Piotr
Silnik: X20DTL
KM: 82
GG: 8236853
Województwo: Śląskie
Post Re: spadajace obroty - obrotomierz na zero + kontrolki ????? 2,0
siema ;)
mam coś podobnego ale u mnie na wolnychobrotach zdaża sie ze skaczą obroty i zapala sie silnik obrotomierz pokazuje jakieś 300obr/ min
Byłem sie podłączyc do kompa i wykryli błąd czujnika położenia wału koszt około 140 zł

2010-01-28, 00:20

Imię: Paweł
Silnik: --- wybierz ---
Sprawdzałem ten czujnik i gość powiedział że jest ok, mi świeci się jeszcze układ chłodzenia - te kontrolki zapalają się i gasną razem (jak dodam gazu wtedy czasem gasną gdy obrotomierz wskakuje na ok 3000obr)...

2010-01-31, 20:38

Imię: Karol
Silnik: Y20DTH
Województwo: Lubuskie
pabloastra rozwiązałeś może ten problem? bo mam od dwóch dni ten sam objaw :/

2010-04-06, 14:51
Forumowicz

Imię: Piotrek
Silnik: Y17DT
Post Re: spadające obroty - obrotomierz na zero + kontrolki ????? 2,0
Witam.

Na wyraźną "prośbę" moderatora piszę w tym temacie

Dzisiaj moja Astra 1.7 DTI zaczeła mieć jakieś problemy. Zaczęło się od ciut dłuższego odpalania silnika (powiedzmy ze miał około 70 stopni) po trasie 10 km zgasiłem i odpaliłem jeszcze raz auto i tu już kręcił około 4 sekund aż załap, ale zaraz obroty wskoczyły dosyć wysoko myśle ze maił ponad 2000 obr, lecz obrotomierz wskazywał 0, do tego pedał gazu jakby reagował z opóźnieniem, dalej zapaliła sie kontrolka od elektronicznego układu chłodzenia silnika. Zgasiłem silnik chwile odczekałem i potem normalnie już odpalił i obrotomierz działał i silnik na normalnych obrotach chodził. Czy ktoś wie co to mogło być albo może być? bo pewnie się to powtórzy....

2011-12-21, 23:30
Forumowicz

Imię: piotrek
Województwo: Podkarpackie
Garaż: White angel
czujnik położenia wału miałem te same objawy nowy boscha 140 zł i było po sprawie ;)

Live and die on this day

2011-12-22, 20:39
Zobacz profil WWW
Moderator

Imię: Mateusz
Silnik: Y20DTH
KM: 101
Województwo: Łódzkie
Garaż: wawrzuli Astra G
j.w. :)

MAPA STANU NAWIERZCHNI POLSKICH DRÓG
MAPA STANU AUTOSTRAD I DRÓG EKSPRESOWYCH
HISTORIA BUDOWY DRÓG EKSPRESOWYCH I AUTOSTRAD W POLSCE

2011-12-22, 20:41
Forumowicz

no ok. a tez mieliście że to tylko raz sie trafiło czy powtarzało sie? a może cały czas pozostało bez wskazań obrotomierza i z podwyższonymi obrotami?

Jest opcja ze gdzieś zamoczyło wtyczkę z tego czujnika i tak świrował? bo dziś juz normalnie auto jeżdziło....

2011-12-22, 20:58
Forumowicz

bogi007 napisał(a):
no ok. a tez mieliście że to tylko raz sie trafiło czy powtarzało sie? a może cały czas pozostało bez wskazań obrotomierza i z podwyższonymi obrotami?

Jest opcja ze gdzieś zamoczyło wtyczkę z tego czujnika i tak świrował? bo dziś juz normalnie auto jeżdziło....

To się będzie powtarzało ... po dłuższym postoju znowu mogą wystąpić objawy, wskazówka pokazuje zero obroty szaleją dodasz gazu i jak ręką odjął ;)
wystarczy wymienić ;)
co do przyczyn usterki mogą być różne któremuś klubowiczowi kabel się ukruszył zasylikonował i bylo okej ;) u mnie jak autko się nagrzało to czyjnik wału wariował wymieniłem na oryginał i jestem zadowolony a wymiana trwa z 10 minut jak ma się kanał ;)

Live and die on this day

2011-12-22, 21:35
Zobacz profil WWW
Forumowicz

a ile dałeś za oryginał? coś może się stać jeśli np w trasie padnie mi ten czujniczek? można dalej jechać czy nie bardzo?

2011-12-22, 22:36
Forumowicz

bogi007 napisał(a):
a ile dałeś za oryginał? coś może się stać jeśli np w trasie padnie mi ten czujniczek? można dalej jechać czy nie bardzo?

z tego co wiem to poprostu jak są takie objawy to znaczy ze on juz jest padnięty i chyba gorzej być nie może ;) Ja za nowy Boscha zapłaciłem coś koło 140 zł ;) tylko że dostałem spory rabat :p

Live and die on this day

2011-12-23, 09:47
Zobacz profil WWW
Forumowicz

no a gdzie takie rabaty dają?:D wpiąłem się do kompa i znalazł błąd P0370.

2011-12-23, 18:57
Przyjaciel

Imię: Tomek
beton26 napisał(a):
Ja za nowy Boscha zapłaciłem coś koło 140 zł ;) tylko że dostałem spory rabat :p

Niezłe rabaty masz w sklepie jak normalna cena czujnika Bosch'a do X20DTL/Y20DTH to 120zł :P

bogi007 napisał(a):
wpiąłem się do kompa i znalazł błąd P0370.

Ten błąd oznacza zakłócenia sygnału czujnika położenia pompy wtryskowej lecz niekoniecznie oznacza uszkodzenie konkretnie tego czujnika. Sprawdź wtyczkę przy pompie (powinna być dwupinowa z żółtym i czaro-żółtym przewodem) i stan przewodów.

Może być tak, że to czujnik położenia wału wariuje i jego wskazania nie pokrywają się ze wskazaniami czujnika z pompy i stąd błąd. U siebie przy awarii czujnika wału pompa też wysypała błąd.

W kwestii ewentualnego zakupu czujnika położenia wału w dobrej cenie może będę mógł pomóc, jakby co zapraszam na PW.

2011-12-26, 14:55
Moderator

Imię: Ja
Silnik: X20XER
KM: 160
Garaż: Czarna perełka - OPC 1399
suchy napisał(a):
Ten błąd oznacza zakłócenia sygnału czujnika położenia pompy wtryskowej lecz niekoniecznie oznacza uszkodzenie konkretnie tego czujnika. Sprawdź wtyczkę przy pompie (powinna być dwupinowa z żółtym i czaro-żółtym przewodem) i stan przewodów.

Może być tak, że to czujnik położenia wału wariuje i jego wskazania nie pokrywają się ze wskazaniami czujnika z pompy i stąd błąd. U siebie przy awarii czujnika wału pompa też wysypała błąd.

W kwestii ewentualnego zakupu czujnika położenia wału w dobrej cenie może będę mógł pomóc, jakby co zapraszam na PW.

Sluchać Suchego dobrze gada, sam zalatwił mi taki czujniczek i objawy znikły :ok:
A jak już kupować to tylko oryginał

2011-12-26, 15:31
Forumowicz

No dzięki panowie za zainteresowanie tematem:) A póki co to wszelkie objawy ustały i auto chodzi normalnie, a jest ktoś w stanie odpowiedzieć na pytanie czy jak się sytuacja niedaj powtórzy, to mogę dalej normalnie jechać? (tj. obrotomierz nic nie pokazuje, na biegu jałowym podwyższone obroty i ta kontrolka)

2011-12-26, 23:00
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona