Teraz jest 2017-01-23, 01:25

Astra G 2.0 DTL 99r na zimnym silniku dymi na NIEBIESKO!!

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

karolekj18

• Imię: Karol
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Śląskie

Astra G 2.0 DTL 99r na zimnym silniku dymi na NIEBIESKO!!

Post2010-04-26, 21:08

Witam mam problem, który mnie już męczy jakiś czas chodziłem do różnych mechaników, ASO, i nic szczególnego nie stwierdzili więc gdy rano próbuje odpalic auto raz że mi troche dłużej odpala ok 2,3 sek muszę przytrzymać zapłon i jak odpali to z rury leci mi gęsta chmura niebieskiego dymu ok 4 sekundy na początku silnik chodzi nierówno i zaraz wszystko jest ok ma moc na trasie zachowuje sie bardzo dobrze i potem już do konca dnia mogę odpalać od kopa i bez dymu :/ sprawdzałem świece wszystkie dają iskrę w aso stwierdzili że może być coś z wtryskami ale nie wiedzą co :( a najleprze jest to że dziś było bardzo ciepło cały dzień auto stało na słoncu i pod wieczór pierwszy raz odpaliłem i odpalił od kopa i bez dymu więc juz nie wiem co mam wymienić :[ prosze o jakiekolwiek sugestie pozdrawiam;)

wesol

Forumowicz

Re: Astra G 2.0 DTL 99r na zimnym silniku dymi na NIEBIESKO!!

Post2010-04-27, 09:59

trzeba by sprawdzic kat wtrysku jaki jest na odpalonym silniku i czy przy odpalaniu zimnego dziala zawor poczatku tloczenia oraz jakie sa dawki przy odpalaniu. Tutaj wietrze problem.

Kamilos

Przyjaciel

Post2010-04-27, 13:52

Najwyraźniej to zależy od temperatury otoczenia bo w zimę jak i w chłodne dni, mam podobny problem! Ale gdy mamy już ciepło, odpala elegancko i nie kopci! :/ myślałem nad świecami ale widzę ze to wcale nie muszą być świece! :zakrecony:

karolekj18

Post2010-04-27, 16:45

;/ sprawdzę ten kąt wtrysków a co do świec to dają iskrę ale czy taką jaką powinna dawać to nie wiem zresztą świece bardzo długo nie były wymieniane bedę musiał wymienić a nóż sie uda ;) jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły bardzo proszę o pomoc ;)

Minos

Moderator

• Imię: Ja
  • Silnik: X20XER
  • KM: 160
  • Garaż: Czarna perełka - OPC 1399

Post2010-04-27, 17:01

karolekj18 napisał(a):;/ sprawdzę ten kąt wtrysków a co do świec to dają iskrę ale czy taką jaką powinna dawać to nie wiem zresztą świece bardzo długo nie były wymieniane bedę musiał wymienić a nóż sie uda ;) jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły bardzo proszę o pomoc ;)

Po pierwsze z tego co widzę to masz diesla a tam są świece żarowe i są one potrzebne tylko do odpalenia autka a ty piszesz o jakiejś iskrze :zdziwko: , możesz je oczywiście wymienić powinno to poprawić odpalanie.
Po drugie tak jak koledzy pisal sprawdz kąt wtrysków.
Po trzecie sprawdz stan samych wtrysków, koncówek, ale to jedynie u gościa co się w tym specjalizuje.
Po czwarte możesz mieć walniętą uszczelkę pod głowicą, pomiędzy kanałem olejowym a cylindrem i moga dostawać się minomalne ilości oleju, sprawdz stan oleju i czy nie ubywa.

KS2507

Początkujący

• Imię: Krzysiek
  • Silnik: X14XE
  • KM: 90
  • GG: 21054672
  • Województwo: Podlaskie

Post2010-04-27, 17:36

Z tego co piszesz wynika ze jesteś zielony w silnikach dizla,świece żarowe nie dają iskry! tylko podgrzewają komorę spalania podczas rozruchu silnika!

Kamilos

Przyjaciel

Post2010-04-27, 21:42

minos napisał(a):Po czwarte możesz mieć walniętą uszczelkę pod głowicą, pomiędzy kanałem olejowym a cylindrem i moga dostawać się minomalne ilości oleju, sprawdz stan oleju i czy nie ubywa.

hmm tak mi się wydaje że jak uszczelka by była walnięta to cały czas mógłby kopcić, a kolega pisze że to tylko na początku.

karolekj18

Post2010-04-27, 21:48

tak tylko na początku i teraz gdy jest ciepło to puszcza tylko malutką chmurkę.. a co do oleju nie ubywa kontroluje od jakiegoś czasu i cały czas jest ful stan ;p a wracając do świec to sie nie znam na mechanice dałem go kumplowi (mechanikowi) i sprawdził je na iskre czy jakoś tak ja sie nie znam i mówił że są ok :| a gdyby to były wtryski czy była by różnica między chłodniejszymi dniami a cieplejszymi ?? ;>
Następna strona

Powrót do ON