Teraz jest 2017-01-19, 03:41

Wymiana głowicy X16XEL

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

kasja

Forumowicz

Re: Wymiana głowicy X16XEL

Post2013-01-06, 15:37

Od tych numerów silnika:

C) W1285447-
(C) W7154259-
(C) WS-
(C) WL-
(C) W5-
(C) WP-

Vectra B miała głowicę taką samą co Astra G.

Jeśli chodzi o AG to X14XE i X16XEL miały identyczne głowice.

wesol

Forumowicz

Post2013-01-09, 17:46

kasja napisał(a):Od tych numerów silnika:

C) W1285447-
(C) W7154259-
(C) WS-
(C) WL-
(C) W5-
(C) WP-

Vectra B miała głowicę taką samą co Astra G.

Jeśli chodzi o AG to X14XE i X16XEL miały identyczne głowice.

No nie siej zametu bo przeciez pisalem ze robilem po strzale paska rozrzadu viki B przedliftową i glowica jest inna bo mialem drugi taki silnik wlasnie z astry G. Nawet na allegro jest gosc co sie trudni naprawa glowic i masz jego podzial w aukcjach i w jednej masz opis ze glwica do astry, zafity i cos tam jeszcze a wdrugiej ze do viki B, tigry i cos tam jeszcze. Bralem od niego ta glowice i z nim gadalem i mi mowil ze nie bedzi epasowac mimo ze oznaczenia silnika sa te same. Mialem dwie glowice u siebie na stole i sa roznice niestety.

kasja

Forumowicz

Post2013-01-09, 22:45

Nie sieję żadnego zamętu. Głowice mają nawet ten sam numer katalogowy, Ty wprowadzasz w błąd.

Podane są numery silników VB, które mają identyczną głowicę jaka jest w AG. Może robiłeś inne silniki w tej VB, tzn. o innych numerach.

wesol

Forumowicz

Post2013-01-10, 18:16

chlopie nie pisz mi takich rzeczy. Wez wymien taka glowice albo chco kilka w takich wozach to bedziesz wiedzial. Jak znajde fotki to ci wkleje ze sa inne te glowice. Nie patrz na to co na glowicy pisze bo tam tak jak pisalem sa te same oznaczenia ze do silnika i tego 1.4 i do 1.6 ale glowice sa inne, maja inne uchwyty chocby pod pokrywe zaworową i pre innych rzeczy. W viki masz z boku cewke do glowicy pryzkrecana a w astrz emasz caly modul nakladany wraz z fajkami na swiece.

holwer

Forumowicz

• Imię: Paweł
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • Telefon: 663180934
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Post2013-01-27, 08:38

Z tego co ja wiem to własnie x16xel miał taką głowice jak te 1.4 natomiast w roku tam dajmy x został wypuszczony lift tych silników i właśnie trafiły do AG. Więc tak jak pisał wcześniej wesol, głowica z x16xel z viki nie będzie pasować do x16xel astry g. A jeżeli jesteś taki magik że zamontujesz głowice z viki do astry to przybije ci brawo

wesol

Forumowicz

Post2013-01-27, 11:53

mialem na hali dwa takie silniki przed sobą. JEden wlasnie w viki B a drugi przywieziony od kolegi wlasnie na czesci i wlasnie sie okazalo jak zaczolem przymierzac glowice z tego dawcy do tej viki i wyszła kupa. Potem zaczolem drazyc temat bo przeciez klient chcial auto usprawnic i dzwonilem do goscia z allegro. Pogadalem z gosciem i mi wszystko wyjasnil co i jak.

marian

Przyjaciel

• Imię: Mariusz
  • Silnik: --- wybierz ---
  • KM: 193
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Elegance mariana :D ciemne szybki ! :D

Post2013-02-08, 17:13

wydaje mi się że w viki B od '99 czyli poliftowej był już chyba ten sam xel co w astrze, fakt jest że xel z viki b przed lift i astry f to inny silnik choć oznaczenie to samo

wesol

Forumowicz

Post2013-02-09, 18:32

jakos wole zaufac temu gosciowi do mu wysylalem glowice i zajmuje sie zawodowo regenreacja glowic w tych silnikach. Skoro mowi ze jest jak jest to ja przy tym pozostaje. Najlepsz ebylo to jka robilem taki silnikiw viki B i koles przywiózl combolotem taki silnik z tym samym oznaczeniem i juz podjechal pod brame i juz prawie wyciagamy ten jego silnik a ja mowie ze to troszke inny niz ten co mam tu w aucie. On odrazu mowi mi ze nie podejdzie ani ten silnik ani glowica z niego. Odrazu sie zapakowal spowrotem i narazie. My tacy zdziiweni ze nawet nie probowal nam go wcisnac bo wiedzial z enic z teog nie bedzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pb