Teraz jest 2016-06-26, 10:51

Mycie silnika

Wszystko o kosmetykach do pielęgnacji naszych aut, co polecacie, a co odradzacie. Informacje o zabiegach jakie należy podejmować aby auto prezentowało się jak nowe, tutoriale i informacje o producentach.

Moderator: Dziadek

• Autor
  • Wiadomość

Davidg16

Forumowicz

Mycie silnika

Post2011-04-06, 14:44

Witam,
Czy myliście może kiedyś swoje silniki?
I jak tak to jakich środków do tego używaliście, i co polecacie?

GRZEGORZ

2011-04-06, 15:16

Rutek

Początkujący

• Imię: Arkadiusz
  • Silnik: X16SZR
  • KM: 75
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: Mycie silnika

Post2011-04-06, 15:16

witam.Jakis czas temu auto bylo u mechanika i mialem delikatny wyciek z oringu od strony aparatu zaplonowego... wiec powiedzialem mechanikowi ze jak wszystko zrobi to niech przemyje mi silnik myjka i niestety po tym umyciu silnik na benzynie przez ok tydzien czasu chodzil masakrycznie i nie moglismy dojsc dlaczego... Po tygodniu bylo wszystko oki wiec poprostu cos dostalo wody.Wiec silnika benzynowego nie polecam myc myjka :dobani: Pozdrawiam

Davidg16

Forumowicz

Post2011-04-06, 15:29

Rutek napisał(a):witam.Jakis czas temu auto bylo u mechanika i mialem delikatny wyciek z oringu od strony aparatu zaplonowego... wiec powiedzialem mechanikowi ze jak wszystko zrobi to niech przemyje mi silnik myjka i niestety po tym umyciu silnik na benzynie przez ok tydzien czasu chodzil masakrycznie i nie moglismy dojsc dlaczego... Po tygodniu bylo wszystko oki wiec poprostu cos dostalo wody.Wiec silnika benzynowego nie polecam myc myjka :dobani: Pozdrawiam

Zgadzam sie, że myjka raczej odpada.
Miałem raczej na myśli jakieś środki, które możnaby nanieść na szmatke i zetrzeć z silnika.
Ktoś używał może czegoś?

Lucek

Przyjaciel

• Imię: Jacek
  • Silnik: X16SZR
  • KM: 180KM 410Nm
  • GG: 12607991
  • Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Post2011-04-07, 15:03

Ja swój silnik myłem zdaje się preparatem z autolandu właśnie do mycia silników, spryskujesz silnik czekasz żeby się przeżarło i spłukujesz karcherem pod ciśnieniem. Bardzo dobre efekty, nie lałem wodą po elektryce i plastikach, tylko sam silnik. Reszta ręcznie, po tym zabiegu żadnych problemów z rozruchem itp. silnik chodził normalnie.

Davidg16

Forumowicz

Post2011-04-07, 16:30

Widziałem też na stacji jakiś środek PLAK do mycia silnika, ale ciekawe jak to sie sprawdza.
Używał ktoś PLAKa?

Pawko

Przyjaciel

• Imię: Paweł
  • Silnik: --- wybierz ---
  • GG: 10758657
  • Telefon: Sony Xperiz Z3
  • Województwo: Pomorskie
  • Garaż: Czarne H by pawko 18" Kazera

Post2011-04-07, 17:25

Witam każdym środkiem umyjesz który jest przeznaczony do mycia silnika :D osobiście nie polecam spłukiwania wodą i niczym takim ja miałem też wyciek i trochę mi się zaje@%@#$ w komorze bo leciało na pasek wieloklinowy umyłem ale ehh w rolce napinającej łożysko wyzionęło bucha :wstyd: i od tamtej pory jak mam umyć silnik to biorę pistolet do rapowania zalewam go benzyną ekstrakcyjną i do dzieła efekt jest piękny :D a benzyna szybko odparowuje i nie ma szkód i obaw przez zalaniem instalacji :D

jaguar963

Forumowicz

• Imię: Marcin
  • Silnik: X14XE
  • KM: 90
  • GG: 9145778
  • Województwo: Podkarpackie

Post2011-04-07, 17:33

Ja po kupnie samochodu myłem silnik bardziej domowym sposobem. Mam myjkę ciśnieniową ale bałem się lać wodą bo całym silniku więc zrobiłem tak: 2 wiadra, w jednym woda z jakimś szamponem, proszkiem, płynem (już nie pamiętam co ja miałem), w drugim czysta woda. Moczyłem jedną szmatkę w wodzie z dodatkiem tak żeby była lekko mokra, przecierałem kawałek silnika, wtedy druga szmatka zamoczona w czystej wodzie, wycieranie nią tego miejsca z piany/płynu, na koniec sucha szmatka i wycieranie do sucha. Efekt był taki że wszystkie plastiki, elementy pod maską wyglądały jak nowe. Roboty z tym jest trochę bo źle jest dojść w niektóre miejsca ale mamy pewność, że silnik nie będzie zalany wodą tam gdzie jej nie powinno być.

Binio

VIP

• Imię: Mariusz
  • Silnik: X18XE1
  • KM: 116
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Astra Caravan Binio

Post2011-04-07, 17:39

A po co silnik myć? Żeby potem przy sprzedaży auta ktoś się czepiał że cieknie i umyty?
Umyć pokrywę zaworów, filtra, rureczki, i styka.

Ja sobie jakoś nie wyobrażam silnikowi z karchera pojechać...
Następna strona

Powrót do Kosmetyka auta