Teraz jest 2017-01-19, 03:40

Polerowanie karoserii

Wszystko o kosmetykach do pielęgnacji naszych aut, co polecacie, a co odradzacie. Informacje o zabiegach jakie należy podejmować aby auto prezentowało się jak nowe, tutoriale i informacje o producentach.

Moderator: Dziadek

• Autor
  • Wiadomość

squaree

Forumowicz

Re: Polerowanie karoserii

Post2015-03-30, 18:35

hmm. Kwestia jest jeszcze do przemyślenia. Może udałoby mi się skompletować odpowiedni zestaw.
Czytałem na wcześniejszej stronie, że polecasz Menzerna, widziałem zestawy do polerowania z tej firmy w cenie +100zł.
Jeśli jednak zdecydowałbym się na mechaniczną to z jakimi kosztami + - muszę się liczyć żeby udało się coś zdziałać ?

SveQ

Boss regionalny

Post2015-03-30, 19:17

Jak chcesz robić polerkę mechaniczną to musisz dodatkowo wyglinkować auto, bo widzę, że nikt tu o niej nie wspomina.

KoBarT

Forumowicz

Post2015-03-30, 21:23

Przygotowanie auta do polerki mechanicznej to wieloetapowy proces, spróbuję Ci to w miarę czytelnie wyjasnić:

1) zaczynasz od porządnej dekontaminacji auta, czyli usuwasz z auta "metaliczny nalot" i smołę, za pomocą np. Prickbort lub Shiny Garage tar & glue Remover na smołę, na nalot metaliczny np. Iron X, Tuga, itp.

2) Zmywasz po paru minutach środki użyte w pkt. 1 za pomocą myjki ciśnieniowej.

3) Robisz tzw. pre-wash czyli mycie wstępne za pomocą piany aktywnej pomieszanej z APC (jest to środek do gruntownego czyszczenia każdej powierzchni) lub np. Tenzi truck czy Shiny Garage Red Devil. Ogólnie chodzi o jak najlepsze umycie auta za pomocą aktywnej piany. Im lepiej teraz umyjesz auto tym mniej roboty przy myciu właściwym.

4) W trakcie gdy piana będzie sobie siedzieć na aucie, powinieneś wypędzelkować trudno dostępne miejsca takie jak uszczelki szyb, klamki, znaczki i napisy opla na klapie tylnej, rejestrację, itp.

5) Zmywasz aktywną pianę myjką ciśnieniową, i możesz rozpocząć mycie właściwe na dwa wiadra, oczywiście z użyciem dobrego szamponu typu Presta, Lusso oro, czy choćby Shiny Garage. Jest tego mnóstwo do wyboru, oczywiście nie myjemy jakąś zwykłą gąbką tylko rękawicą specjalnie do tego przeznaczoną.

6) Po myciu właściwym możesz się zabrać za glinkowanie. Proces ten ma na celu dokładne oczyszczenie lakieru przed polerowaniem mechanicznym. I tutaj w zależności od tego jak dokładnie wykonałeś pkt. 1-3 glinka ma mniej lub więcej pracy. Po glinkowaniu myjesz ponownie auto na dwa wiadra, suszysz i dopiero się bierzesz za inspekcję lakieru i zaczynasz korektę mechaniczną.

Tak to w skrócie wygląda, oczywiście kosmetyki które tutaj wymieniłem są przykładowe i jest cała masa innych.

karek

Początkujący

Post2015-05-14, 05:28

Panowie zastanawiam się nad zakupem polerki. Tak do 500-600 zł. Uda mi się w tej cenie kupić coś przyzwoitego?

hansen

Początkujący

Post2015-05-14, 11:06

Gdybym miał Ci coś konkretnego polecić to pewnie byłoby to DDCARS PT88003 za około 350 zł. Dostępna jest chociażby na motointegrator.pl (wklej tam w szukajce nazwę tego modelu który podałem).
Posiada regulację obrotów z zakresu 600 do 3000 obr/min. W zestawie otrzymujesz również futro polerskie. Wykorzystywana jest zarówno do użytku domowego jak i w warsztatach i myjniach samochodowych. Pamiętaj, aby przed polerowaniem dokładnie oczyścić lakier. Polecam kupić też jakiś element na szrocie i na nim potestować. Sporo osób kupiło sobie polerkę i nieumiejętnym polerowaniem zniszczyło sobie lakier.

Diabełek

• Imię: Tymek
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • Województwo: Lubelskie

Post2015-05-21, 20:28

Witam wszystkich jestem na forum od dzisiaj wiec przepraszam za "małe obycie":)
Obserwuje forum astry od dawna "z zewnątrz" a zwłaszcza owy wątek mimo wszystko chciałbym zadać pytanie.
Mam zamiar w wakacje wypolerowac moje oczko w glowce :p niestety wchodzi w grę tylko polerka ręczna. Koledzy wyżej piszą o glince itp ja niestety chciałbym się obyć bez tego w miarę możliwości. Pamiętam jak w moim pierwszym aucie rok temu przez przytarcie kawałka karoserii na powierzchni ok 5cm kupiłem z kolegami pastę K2 TEMPO do poleki lekkoscierna dokupienia specjalna gąbkę do tego I po dokładnym umyciu auta na myjce bezdotykowej na mieście zacząłem nakładać owa pastę na gąbkę i okrężnymi ruchami zacząłem polerowac tylko to konkretne miejsce. Efekt był zadowalający gdyż trzeba było wiedzieć gdzie patrzeć żeby zobaczyć ślady przytarcia cała operacja się na tym skończył(robiłem to z kolegami na parkingu przy supermarkecie:p)
Pytanie brzmi
czy dokładnie taka sama robota na powierzchni całego aura no i oczywiście dokładniejsza ma sens?
polerki pierwszego auta robił pod koniec tamtych wakacji przetrwało jesień zimę i koniec wiosny tego roku, przy sprzedaży nadal owe miejsce wyglądało jak wtedy na parkingu :))
Mam nadzieje ze napisałem czytelnie i przejrzyście
proszę o szczera pomoc

Diabełek

• Imię: Tymek
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • Województwo: Lubelskie

Post2015-05-21, 20:29

Witam wszystkich jestem na forum od dzisiaj wiec przepraszam za "małe obycie":)
Obserwuje forum astry od dawna "z zewnątrz" a zwłaszcza owy wątek mimo wszystko chciałbym zadać pytanie.
Mam zamiar w wakacje wypolerowac moje oczko w glowce :p niestety wchodzi w grę tylko polerka ręczna. Koledzy wyżej piszą o glince itp ja niestety chciałbym się obyć bez tego w miarę możliwości. Pamiętam jak w moim pierwszym aucie rok temu przez przytarcie kawałka karoserii na powierzchni ok 5cm kupiłem z kolegami pastę K2 TEMPO do poleki lekkoscierna dokupienia specjalna gąbkę do tego I po dokładnym umyciu auta na myjce bezdotykowej na mieście zacząłem nakładać owa pastę na gąbkę i okrężnymi ruchami zacząłem polerowac tylko to konkretne miejsce. Efekt był zadowalający gdyż trzeba było wiedzieć gdzie patrzeć żeby zobaczyć ślady przytarcia cała operacja się na tym skończył(robiłem to z kolegami na parkingu przy supermarkecie:p)
Pytanie brzmi
czy dokładnie taka sama robota na powierzchni całego aura no i oczywiście dokładniejsza ma sens?
polerki pierwszego auta robił pod koniec tamtych wakacji przetrwało jesień zimę i koniec wiosny tego roku, przy sprzedaży nadal owe miejsce wyglądało jak wtedy na parkingu :))
Mam nadzieje ze napisałem czytelnie i przejrzyście
proszę o szczera pomoc

Cris

Forumowicz

Post2015-05-21, 21:26

Po 1. Bezdotyk niedomywa auta, szczególnie wcześniej nie zabezpieczonego jakimś woskiem.
Po 2. Nie używa się past typu tempo bo narobiłeś większych szkód niż pożytku.
Po 3. Glinka i iron off to konieczne narzędzia do pełnego oczyszczenia lakieru.
Po 4. Auto myjemy ręcznie, najlepiej na dwa wiadra, specjalną rękawicą, gąbką, szamponem.
Po któreś z kolei. Ręczna "polerka" jest mozolną pracą i często nie daje zadowalających efektów.
Po X z kolei. Korekta lakieru, polerowanie itp, nie zajmuje kilkunastu minut tylko kilkanaście godzin i nie robi się tego na parkingu supermarketu tylko przynajmniej w zamkniętym i dobrze oświetlonym garażu.

Polecam forum kosmetykaaut.pl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kosmetyka auta