Teraz jest 2017-01-19, 01:15

Absurdy Fotoradarów

Śmieszne zdjęcia, filmiki, dowcipy oraz wszystko to co poprawi nam humor.
  • Autor
  • Wiadomość

Pitt

Forumowicz

• Imię: .
  • Silnik: X18XE1
  • KM: 116
  • Województwo: Śląskie

Re: Absurdy Fotoreadarów

Post2012-10-21, 20:11

A mi dzisiaj przyszedł mandat z wakacji z Niemiec. 15 euro za przekroczenie prędkości z 50km/h na 57km/h.
Uważam, że to lekka przesada pstrykać fotki za przekroczenie tak małej prędkości.
W ogóle zauważyłem ostatnio, że Niemcy zrobili się bardziej "pazerni".
A zawsze miałem opinię, że to w Polsce trzepie się kase na radarach... :)

PaUla

Klubowicz

• Imię: Paulina i Artur
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 100
  • Telefon: w plusie
  • Województwo: Małopolskie

Re: Absurdy Fotoreadarów

Post2012-10-22, 08:03

Pitt napisał(a):A mi dzisiaj przyszedł mandat z wakacji z Niemiec. 15 euro za przekroczenie prędkości z 50km/h na 57km/h.
Uważam, że to lekka przesada pstrykać fotki za przekroczenie tak małej prędkości.
W ogóle zauważyłem ostatnio, że Niemcy zrobili się bardziej "pazerni".
A zawsze miałem opinię, że to w Polsce trzepie się kase na radarach... :)

We Francji bardziej trzeba uważać na fotoradary. Tam zdjęcia robią po przekroczeniu 1km od dopuszczalnej prędkości.

wawrzula

Moderator

• Imię: Mateusz
  • Silnik: Y20DTH
  • KM: 101
  • Województwo: Łódzkie
  • Garaż: wawrzuli Astra G

Re: Absurdy Fotoradarów

Post2012-10-22, 09:47

bartekromanik napisał(a):wawrzula, strażniku moralności jak konstruktywnie to poprawiłbys literówke w temacie bo niby nic a razi w oczy

Tak bardzo razi Twoje oczy - strażniku poprawnej polszczyzny, że sam to z literówką cytujesz?!
Poza tym, chyba nie czytałeś tego, co sam napisałeś?! Błędy ortograficzne, literówki, interpunkcja!

bartekromanik napisał(a):A co do tematu to moim zdaniem fotoradary są absurdem samym w sobie, to znaczy niby mówią że postawiali je dla zwiększenia bezpieczeństwa, co by ludzie jeździli zgodnie z przepisami, a tak naprawde każdy wie że są po to żeby pieniążki zarabiały...

Szczególnie w przypadku, gdy wszystkie fotoradary stacjonarne są oznakowane tak, że ślepy by nie zauważył.

bartekromanik napisał(a):A co do rowerzysty ustrzelonego przez fotoradar to już przesada, niedawno mówili że w sopocie che prezydent wprowadzić ograniczenie do 30 km/h, jak to zrobi to rowerzyści pewnie zaczna dostawać mandaty za wyprzedzanie samochodów w niedozwolonym miejscu... :)

Gość popełnia dwa wykroczenia świadomie i premedytacją, więc jaka przesada?

ŚwiętyG-no napisał(a):Batem na szybkich i krewkich kierowców są punkty karne a nie wysokość mandatu...

Wysoki mandat, pod warunkiem, że jego uiszczenie jest skutecznie wyegzekwowane, też może być niezłym batem. Poza tym zdecydowanie należałoby inaczej traktować przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym i na drogach szybkiego ruchu.
Nieporozumieniem jest fakt, że za jazdę 80 na 50 i 150 na 120 dostaje się takie same "nagrody".

ŚwiętyG-no

Forumowicz

• Imię: Patryk
  • Silnik: Z17DTL
  • KM: 80 / 175Nm
  • Województwo: Wielkopolskie

Post2012-10-22, 10:17

Wawrzula , i tak i nie. Bogaty zapłaci wysoki mandat i dalej będzie śmigał. Opowiem pewien przykład: kolega ze szkoły jest, delikatnie mówiąc, bogaty. Nie tak dawno wpadł na suszarkę za prędkość, miał chyba 90-100km/h na 40. Dostał 500zł i 10 punktów. Powiedział, że mandat oczywiście zapłaci, ale te punkty. Tak więc ja jestem za podniesieniem liczby punktów za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym.

Poza tym to temat rzeka :)

wawrzula

Moderator

• Imię: Mateusz
  • Silnik: Y20DTH
  • Województwo: Łódzkie
  • Garaż: wawrzuli Astra G

Post2012-10-22, 11:41

ŚwiętyG-no napisał(a):Wawrzula , i tak i nie.

Tak, pod warunkiem, że wysoki mandat będzie szedł w parze z punktami + skuteczna egzekucja.

ŚwiętyG-no

Forumowicz

Post2012-10-22, 12:20

Jednym słowy, wysoki mandat+dużo punktów? W takim przypadku jestem ZA.

DawidSc

Przyjaciel

• Imię: Dawid
  • Silnik: X16XEL
  • GG: 9050684
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Czarny Golf MK4 by DawidSc

Post2012-10-22, 13:02

Jesteś za tak ? A pomyślałeś , o tym że może kogoś nie stać na opłacenie takiego mandatu ? A jeżdżą przepisowo można dostać nerwicy ... I nie mówcie , że źle piszę czy cos , sam sobie odpowiedz czy poza miastem , wjeżdżasz do miejscowości jest ograniczenie do 50km/h a nie ma domów i niczego to każdy jedzie te 90-100km/h jak ładna droga , niech stoi tam policja i masz 500zł i 10 pkt i to jest według mnie głupie , a takie pisanie teraz przez każdego że trzeba podnosić punkty i mandaty nie ma sensu... Trzeba jeździć tak by nie płacić mandatów a jednocześnie nie narobić krzywdy innym i sobie ...

Nie wyobrażam sobie że trasę 120km która zawsze jeżdżę jadę przepisowo , bo jeśli jest ograniczenie to każdy przekracza , a jak ktoś jedzie ze zbliżoną prędkością do przepisowej odrazu robi się korek .

Nie musicie pisać że źle mówie , skoro wszyscy nie jeździmy zgodnie z przepisami :) Dziękuje Dobranoc :D

ŚwiętyG-no

Forumowicz

Post2012-10-22, 13:17

Tak jak napisałem wcześniej, bogaty zapłaci, o co z biedniejszymi? Biedniejsi pojadą wolniej...
Rozmawiałem kiedyś z gościem, który mieszka w Polsce, pracuje w Niemczech, i powiedział mi coś takiego: nigdy nie odważyłbym się jeździć po niemieckich drogach tak jak w Polsce bo dostałbym MEGA mandat.
Wniosek: w Polsce są łagodne kary dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Humor