Teraz jest 2017-01-25, 00:21

Polecany warsztat LPG

Serwisy i warsztaty, z całej polski, sprawdzone przez naszych forumowiczów, wejdź i przeczytaj do którego doktora warto pojechać swoją astrą.

Moderator: Minos

• Autor
  • Wiadomość

wojtasek

Forumowicz

• Imię: Wojtek
  • Silnik: Z18XE
  • GG: 551848
  • Województwo: Wielkopolskie

Re: Polecany warsztat LPG

Post2010-04-07, 20:02

i ja polecę zakład gazowniczy w Poznaniu na ul Tymienieckiego Rodan Auto Gaz. Solidna, elegancka robota. Miła obsługa.

verden

• Imię: Sławek
  • Silnik: X16SZR
  • KM: 75
  • Województwo: Lubelskie

Post2010-05-13, 08:43

mam pyt. Czy ktoś mógłby polecić warsztat zakładający instalacje gazową lublin i okolice, narazie polecono mi w chełmie szukam jeszcze jakiś opini o innych zakładach. z góry dzieki za odpowiedź

snakex

Forumowicz

• Imię: SnakeX
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Astra G By SnakeX

Post2010-05-13, 09:17

A okolice Katowic ?? Jaki rodzaj instalacji najlepiej do X16SZR, i ewentualne koszta ??

zen

Forumowicz

• Imię: ZENek
  • Silnik: X16XEL
  • KM: ciągle niedosyt
  • GG: 7701773
  • Garaż: asia by zen86

Post2010-05-13, 09:49

Co do x16szr to jest silnik na monowtrysku więc i taki gaz musisz założyć. Będzie tańszy niż sekwencja. Najlepsze to chyba te znane - Lovato, brc. Ja mam lovato właśnie i dobrze chodzi.

snakex

Forumowicz

Post2010-05-13, 10:19

Chciałbym instalacje w której wszystko by się automatycznie przełączało, żeby zima przy mrozach nie było problemu, miałem już gaz w punto, II-giej gen i po przejechaniu 50 tys (140 tys km) uszczelka pod głowicą do wymiany, spalanie po założeniu gazu, ok 10 l po 10 tys 12l... auto zrobiło się mułowate... I częstsze problemu z silnikiem... typu szarpanie, problemy z odpaleniem itp... gasło na skrzyżowaniach, obroty nie równe... Były robione częste regulacje, ale z krótkotrwałym skutkiem... Na początku po założeniu instalacji w dwóch samochodach które zagazowałem (tj. cinquecento, punto) to obydwa samochody, uszczelka pod głowica do wymiany przy przebiegu ok 140 tys km a gaz zakładany przy ok 80-100 tys km... Teraz mam przebiegu 160 tys, żadnego wycieku spod silnika, odpala przy największych mrozach bez problemu. Samochodem tym chce pojeździć min 3-4 lata, miesięcznie robię od 1,5 tys do 2 tys km. Chce gaz założyć i zastanawiam się nad sekwencją bo podobno są najlepsze i najlepiej się sprawują, tylko jak będzie z żywotnością silnika OPLA ?? I co z akcyzą na gaz ? bo ciągle straszą od 7 lat ze wejdzie... Sorrki za mały OT

zen

Forumowicz

• Imię: ZENek
  • Silnik: X16XEL
  • KM: ciągle niedosyt
  • GG: 7701773
  • Garaż: asia by zen86

Post2010-05-13, 10:39

Sekwencja to jest wtrysk bezpośredni gazu na każdy gar.W benzynie odpowiednik multipointinjection - wtrysk wielopunktowy. Jak Ty chcesz założyć na każdy gar skoro masz tylko jeden wtrysk. Instalacja będzie zwykła - 2 generacji. Oczywiście automat sam będzie przełączał na LPG a w jaki sposób to już od instalki zależy. Może być po osiągnieciu obrotów - np 2500 RPM , albo po osiągnięciu określonej temperatury np 80^C , lub jedno i drugie. Może poprzednie auta miałeś na gaźniku i dlatego były problemy. Co do uszczelki pod głowicą to zależy w jakim stanie obecnie jest. Nie ma reguły że założysz i padnie. Pozatym miałeś fiaty.W dodatku starszej generacji. Nasze silniki jeździły również w Astrze F i też były gazowane.Przy takiej ilości km instalacja LPG to dobra decyzja. Co do akcyzy to strasza i strasza. A nawet gdyby weszła to i tak gaz będzie tańszy niż Pb wiec nadal będzie się opłacać jeździć na LPG a tylko czas zwrotu kasy za instalkę się wydłuży. Swoją drogą masz 98' i tylko 160 kkm ? Wierzysz w to ? Nie wiesz w jakim stanie jest silnik dopóki go nie otworzysz. KAżda sprawna benzynka pali w największe mrozy. Mając lpg najpierw odpalasz na benzynie potem przełącza się na gaz więc też będzie odpalać. Moja astra stała na dworze tą zimę a widziałeś jakie mrozy były i pali na pierwszego. Co do wizyt w warsztacie i regulacji to ten typ (2 gen) tak już ma że trzeba ją co jakis czas wyregulowac.Tam wszystko odbywa się mechanicznie a części się zużywają stąd potrzeba regulacji. W 4 gen jest wszystko ustalane przez komputer i regulacja jest naprawde bardzo rzadka. Mam nadzieje że pomogłem tym długim wywodem :ok:

snakex

Forumowicz

Post2010-05-13, 14:00

Pomogles ;) Specjalnie szukalem silnika 8V bo podobno dobrze gaz znoszą i wlasnie chcialem odrazu po zakupie astry (grudzień 2008) gaz zakładać... ale wtedy benzyna była po 3,10 zł wiec się nie opłacało... a teraz straszą ze ma 5 zł kosztować :/ cena gazu ok 2,20 wiem ze jest oszczędność (ok 20-30 zł na tankowaniu) bo już jeździłem na gazie... tylko do szału mnie doprowadzały problemy z silnikiem i z tymi instalacjami... kolega miał sekwencje i w ogolę nie narzekał... ja miałem lovato czy jakoś tak z polska elektronika... Temat instalacji gazowych już był... jedni polecają inni odradzają...
A wracając do obecnego tematu, to może ktoś polecić naprawdę DOBRE warsztaty z profesjonalną obsługą na terenie Katowic +- 15 km, bo tam gdzie poprzednio zakładałem to myślałem ze są "dobre"...

rafał83

Forumowicz

• Imię: Rafał
  • Silnik: X20XER
  • KM: 160?
  • GG: brak
  • Telefon: SONY Z2
  • Garaż: X20XER in side

Post2010-06-14, 12:14

Śrem-Nochowo wlkp AUTO-GAZ DYMOWSCY .WARSZTAT KTÓRY POPRAWIA BŁEDY INNYCH GAZOWNIKÓW,którzy nie mogli ogarnąć sprawy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polecane Serwisy / Warsztaty