Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Opony zimowe - Tarcie !! 
Autor Wiadomość
Przyjaciel

Imię: Michal
Silnik: X18XE1
KM: 116
Województwo: Śląskie
Post Opony zimowe - Tarcie !!
Witam.
Mam taki problem od wczoraj mianowice zalozylem zimowki 15/65 nie pameitam szerokosci.W kazdym razie felgi nowe kupione 3 dni temu.Dodam tez ze auto jest obizone z przodu o 40mm.Problem jest taki ze auto mi trze na wybojach z przodu i przy zakretach.Asterka ma taka glebe ze nie wloze 2 palcow miedzy opone a nadkole.Opona wchodzi po nadkole.Mam takie pytanie czy jest jakas mozliwosc zeby sie pozbyc tego problemu poza kupowaniem nowych mniejszych felg badz kupowania sprezyn?felgi sa nowe wiec chcialbym ich uzywac.Sa moze jakeis ograniczniki zeby przetrwaly zime?prosze o solucje.Dzieki z gory i pozdro

2008-11-18, 14:08

Polecamy Wam:

2008-11-18, 14:28
VIP

Imię: Darek
Silnik: Z22SE
KM: 160
GG: 3079965
Telefon: samsung solid
Województwo: Mazowieckie
Garaż: Paskuda dziadka darka
MlodyB7, Najwazniejsze w tej zabawie jest szerokosc opony,musisz to podac,ja mam zimowki 185/65 /15 tez obnizona o 40 mm i nic nie trze

2008-11-18, 14:28
Przyjaciel

Witam.Obecnie jestem w pracy.Napisze jakiej szerokosci sa jak bede w domu pod wieczor.W kazdym razie opony z przodu chowaja sie pod nadkola z 2 3 cm:/

2008-11-18, 15:10
Forumowicz

2008-11-18, 15:57
Przyjaciel

MlodyB7, Jakie ET maja te twoje fele?

Nie bardzo wiem co to ET?srednica czego ?i gdzie moge sprawdzic ET?z gory dzieki

2008-11-18, 16:00
VIP

Imię: Artur
Silnik: Z20LET
KM: 200 TFSI
Telefon: 997
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Garaż: arti @ bertone
ET to osadzenie (mówi o tym czy felga bardziej wystaje czy też jest bardziej schowana w nadkole) - im niższe ET tym felga bardziej wystaje. Jeżeli są to felgi aluminiowe to wyczytasz to po wewnętrznej stronie felgi. Przy feldze 15" fabryczny rozmiar to 195/60 i 185/65

VI Zlot AGC
I miejsce - w konkursie na najładniejsze QP/cabrio
III miejsce - w konkursie na najładniejsze auto
III miejsce - w konkursie na najładniejszą felgę
IV Zlot AGC
I miejsce - w konkursie na najładniejsze auto
I miejsce - w konkursie na najładniejszą felgę
II miejsce - w konkursie na najładniejsze wnętrze
III Zlot AGC
I miejsce - w konkursie na najładniejsze wnętrze
II miejsce - w konkursie na najładniejszą felgę
III miejsce - w konkursie na najładniejsze auto
II Zlot AGC
I miejsce - 1/4 mili klasa 1.8
I Zlot AGC
I miejsce - w konkursie na najładniejsze auto
II miejsce - w konkursie wiedzy

2008-11-18, 16:12
Forumowicz

Imię: Tomasz
Województwo: Lubuskie
trzeba było wziąć na wzór kupić tak jak zapasów- ka o jakich jest wymiarach i by na pewno nie tarło pod warunkiem ze to oryginalna by była
jak ja szukałem asi do kupienia to oglądałem właśnie jedna co była na zimówkach i była zglebiona to po jeździe próbnej okazało się ze tra opony o nadkola przy skręcaniu kolami ale takie są skutki jak bezmyślnie się kupuje zestaw na zimę
ET i szerokość masz napisane przy otworach na szpilki w feldze
w ASI z motorem X18E1 masz 195/60 /R15

2008-11-18, 22:26
Zobacz profil WWW
Przyjaciel

ET to osadzenie (mówi o tym czy felga bardziej wystaje czy też jest bardziej schowana w nadkole) - im niższe ET tym felga bardziej wystaje. Jeżeli są to felgi aluminiowe to wyczytasz to po wewnętrznej stronie felgi. Przy feldze 15" fabryczny rozmiar to 195/60 i 185/65

ET-33 rozmiar to 195.65.15.

"MlodyB7, moze masz juz gumy wybite albo daj sportowe gumy i niebedzie ocierac albo jedz do blacharza cos poradzi"

Laczniki stabilizatora mam do wymiany no a zawieszenie tez bede wyminial na sportowe<nowe>ale to na lato.Wiec niewiem co robic.Moze bym sporbowal zakupic te gumy?

2008-11-18, 23:39
Forumowicz

Imię: Tomasz
Silnik: Z14XEP
KM: 90
ET-33 rozmiar to 195.65.15.

To ET wszystko wyjaśnia, dlaczego ci trze. Felga za bardzo jest odsadzona od piasty ( wychodzi na zewnątrz ). W oryginalnych felgach stalowych jest ET 49. A zakres ET w astrze G waha się pomiędzy 35 - 49, w zależności od szerokości felgi. Proponuję zmianę felg na felgi z ET 35 - 49. A rozmiar opony powinien być 195/60 R 15 lub 185/65 R 15.

2008-11-18, 23:55
Ekspert

Imię: Adam
Silnik: Z22SE
GG: 4433461
Województwo: Podkarpackie
Powodem tarcia sa tu tylko i wyłącznie źle dobrane opony.

2008-11-19, 00:48
Zobacz profil WWW
Jak masz te felgi jeszcze nowe to je sprzedaj albo dogadaj się z jakim warsztatem na wymiane na większe ET........akurat jest sezon ,duży ruch w interesie.. może szybko pójdzie :| .

2008-11-19, 00:58
Przyjaciel

Rozbiezne sa wasze sugestie.Z felgami niemam czasu jezdzic sie wymienac itp.Opony mam na ostatni sezon i mam je od wujka za darmo tak wiec na opony zimowe nic nei wydlaem.Tylko felgi nowe kupilem.Wydaje mi sie ze jak bym zmienil opony na zimowe o propfilu 60 i mial z przodu zwykle standardowe sprezyny to by nie bylo tarcia.Tak wiec chyba zainwestuje w sprezyny zeby podniesc przod i problem powinine byc rozwiazany.sprezyny do przodu na allegro leca po 50zl.

2008-11-19, 09:50
Ekspert

Imię: Alek
Silnik: X20XER
GG: 3449307
Garaż: Astra G OPC X20XER
Czasami ET można w bezpieczny sposób zmienić... Dobry tokarz może zwiększyć ET tocząc felgę. Stoczenie kilka mm powinno zwiększyć ET do wartości optymalnej, ale najpierw trzeba obejrzeć felgę czy taką operacje da się przeprowadzić. Ważne, żeby to zrobić idealnie, bo nawet minimalna odchyłka może okazać się dużym problemem.
Dyskusyjne może być to czy takie operacje można robić, ale fabryka produkująca felgi też je toczy tak, żeby osiągnąć rożne ET w zależności od auta do którego dana felga jest przeznaczona.

2008-11-19, 11:40
Przyjaciel

Jak zmienie sprezyny na standardowe to bedzie po problemie ?tylko co sie z tymm wiaze to kupno 2 sprezyn + wysylka + wymiana co mnmei wyniesie kolo 200zl.to za ta cene lepiej kupic mniejsze opony.

A rozmiar to tak jak wspomniaelm 195/15/65

2008-11-19, 14:30
Ekspert

Imię: Alek
Silnik: X20XER
GG: 3449307
Garaż: Astra G OPC X20XER
Masz niskie ET (nie podałeś szerokości felgi, która też ma znaczenie), niskie zawieszenie i opony o wyższym niż podaje producent profilu. Taka kombinacja musi obcierać. Aż się dziwie, że z tyłu Ci nie obciera, chyba, że tam masz coś innego założone (np. opony czy zawieszenie). Może być tak, że wymiana jednego elementu z tej kombinacji nie pomoże.
Kiedyś u siebie (seryjnie obniżone i utwardzone zawieszenie) na zimie miałem 205/55/16 na feldze o szerokości 6,5 cali z ET chyba 41 (dokładnie nie pamiętam - felga od Vectry i Signum) i tylko czasami z tyłu obcierało, głównie przy załadowanym aucie i dużych nierównościach. Jak zmieniłem felgi na szer. 7 cali i ET 39 zaczęło tak obcierać, że musiałem założyć opony takie jak producent zaleca czyli 205/50/16 i problem całkowicie zniknął.
Policz jakie są różnice w średnicy koła przy samej zmianie profilu o 5%. Tu masz fajny kalkulator.
Czasami przekombinowanie może bardzo popsuć frajdę z jazdy nie wspominając o tym, że można bardzo zmienić charakterystykę auta (nie tyle osiągi - bo to ma małe znaczenie, ale prowadzenie).

2008-11-19, 15:18
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona