Astra G Club Polska on Facebook

Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Zerwana linka hamulca ręcznego 
Autor Wiadomość
Post Zerwana linka hamulca ręcznego
Proszę o opis czynności związanych z wymiana zerwanej linki hamulca ręcznego kół tylnych. Hamulec w bębnach astry 2 z 98 roku.
Zerwała się końcówka w prawym tylnym kole. Podglądając trasę przebiegu linki w pancerzu dostrzegłem iż wchodzi ona nad środkowy tłumik i co dalej? Czy poprzez kanał we wnętrzu gdzie jest dźwignia trzeba się dostać czy opuszczać tłumiki?

2011-08-10, 08:24

Polecamy Wam:

2011-08-10, 10:34
Forumowicz

Imię: Marcin
Silnik: Z20LET
KM: 200
GG: 9829768
Telefon: trzeba wymienic
Województwo: Zachodniopomorskie
Post Re: Zerwana linka hamulca ręcznego
Poczytaj ten temat
viewtopic.php?f=66&t=15914

2011-08-10, 10:34
Post Re: Zerwana linka hamulca ręcznego
Dzięki za poradę. Wziąłem sie do tego od złej strony i powiem wam co ciekawego zauważyłem.
Faktycznie aby dostać sie do połączenia linki krótkiej z mocowaniem - szeklą podwójnej trzeba obniżyć środkowy tłumik o co najmniej 5-6 cm - opuszczając go z zaczepów gumowych i zabezpieczając jakimś drutem przed opadaniem by nie pękły czasem już skorodowane połączenia tłumików. A dlatego 5-6 cm bo taka jest wysokość szekli a trzeba ja przekręcić o 90 stopni by wypiąć.
Ale u mnie było urwane przy samum bębnie koła przy uszczelnieniu gumowym.
Dlatego aby urwana część wewnątrz bębna nie narobiła szkód podniosłem samochód, zdjąłem koło, zdjąłem przednia cześć bębna i wyjąłem z zaczepu szczęki końcówkę linki ze sprężyną.
I teraz najważniejsze !!!!
Okazało się iż do bębna wchodzi krótki około 30 cm odcinek linki z zaczepem do długiej linki!
Nigdzie o tym nie pisało nawet w książce Sam naprawiam i na żadnym forum. A że urwało się od strony krótkiej linki nie trzeba demontować długiej i sprawa wymiany krótkiej linki od bębna (koszt u mnie 19 zeta) to już prosta sprawa.
Polecam by wleźć pod samochód i popatrzeć co i jak bo cena jaką zawołali w serwisie za naprawę ręcznego powala nawet byka a myślę iż nie tłumaczyli by tego iż to tak błahostka była.
Pozdrawiam

2011-08-12, 12:05
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ]