Teraz jest 2017-02-21, 13:11

kasowanie luzu po wrzuceniu wstecznego/zmianie biegów

Moderatorzy: Pstry, Michau, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

kamyk9944

Forumowicz

• Imię: Kamil
  • Silnik: Z22SE
  • KM: 147
  • Telefon: Fajny
  • Województwo: Małopolskie

kasowanie luzu po wrzuceniu wstecznego/zmianie biegów

Post2016-12-09, 19:34

ziomki sprawa jest następująca. Od jakiegoś czasu mam taką przypadłość, że jadę sobie spokojnie na 3 biegu, redukuję na 2, i później znów przy załączeniu 3 biegu jakąś sekudę po wrzuceniu trójki, czuć i słychać taki stuk. Typowo jak by był gdzieś w skrzyni luz, i występuje efekt kasowania tego luzu właśnie po zmianie biegu. Bardzo często też jest tak, podjeżdżam gdzieś, wrzucam wsteczny, zaczynam ruszać i to samo. czasami dość głośno strzeli i trzepnie budą. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że czasami problem potrafi utrzymywać się przez kilka dni, a po kilku dniach nagle ustępuje na jakieś 1-3 dni po czym powraca. Przy normalnej jeździe i zmianie biegu z np 3 na 4 jes to samo, identycznie przy jechaniu np cały czas na trójce, obroty w okolicy 3-4k i dynamiczne dodawanie i puszczanie gazu - wtedy też cały czas stuka jakąs sekundę po odpuszczeniu gazu. Aczkolwiek chyba najczęściej problem występuje gdy hamuje silnikiem, a po tym zaczynam przyspieszać wtedy jest stuk. Co może vbyć przyczyną? słyszałem, ze przegub wewnętrzny? łożyska w skrzyni czy gdzieś.. Niestety tematu półosi, przegubów za bardzo nie ogarniam, tzn nie wiem gdzie tam szukać przyczyny. Ktoś wie jak to ładnie sprawdzić, co może powodować te luzy? pozdro
silnik 2.2 skrzynia f23

Powrót do Zawieszenie i układ hamulcowy