Teraz jest 2017-01-20, 17:05

Opel Astra G by Bartek7

[TYLKO ASTRA-G]

Moderator: wawrzula

• Autor
  • Wiadomość

Bartek7

Początkujący

• Imię: Bartek
  • Silnik: Z16XE
  • KM: 101km
  • Telefon: Huawei P8
  • Województwo: Podkarpackie
  • Garaż: Opel Astra G by Bartek7

Re: Opel Astra G by Bartek7

Post2017-01-04, 17:18

@Slovak właśnie mój tata jest tego zdania, że im większe koło i im niżej auto posadzone tym gorzej jest jeździć i że koło będzie ocierało o rant nadkola..
Fakt kusi mnie iść niżej bo to auto wtedy nabierze lepszego wyglądu jak ja to mówię bardziej agresywniejszego.
Plan na koło mam. Tylko szkoda, że moje 15" są nowymi oponami i przydałoby się zjeździć je.. bo raczej jakbym sprzedawał to kokosów za te koła nie wezmę..
A podobają mi się alu 16" irka lub corsy D. Z rantem dałem sobie spokój.
@ X aster X dziś chciałem odkleić jedną z wlep i niestety jest za zimno... męczy mnie to bo nei chcę dawać klapy do malowania.. a czy polerka coś pomoże ? nie wiem..
@Marek_197336 na pewno lekko usiądzie bo stoi stanowczo za wysoko :D

Przeglądając temat Gorka spodobały mi się jego halogeny w seryjnym zderzaku. Te okrągłe lampki dodały uroku.. i mam pytanie czy ktoś ciągnął instalację od zera ? Bo może przez lato mógłbym takie coś zrobić :D

Bartek7

Początkujący

Post2017-01-05, 13:57

Witam
Niestety pogoda nie rozpieszcza i śniegu co chwilę dowala czas było pomyśleć o zimówkach bo moje wielosezonowe nie wyrabiały.. Auto jedynie tańczyło na drodze zero przyczepności.. Wiec decyzja padła kupno zimówek .. nie planowany wydatek bo miałem objeździć na tych co mam ale niestety na bezpieczeństwie nie oszczędza się..
Objeździłem parę hurtowni i wulkanizacji. Używki komplet ok 550zł.. A gumy z lat 2009/2010.. może i lepsza firma ale jak wulkanizator powiedział mi opony już nie mają swoich wartości.. więc pojechałem i kupiłem nowe gumy. Chciałem kupić barumy ale na stanie mieli tylko Dębice Frigo 2 R15 195/60 (komplet 800zł) 5 lat gwarancji i parę sezonów polatam na nich.
W planie były stalówki ale jak śpiewali za używki 300/350 zł to odpuściłem temat i naciągnąłem na swoje alu..
Wiec wielosezon pójdzie na sprzedaż a na lato będę szukał kompletnych kół (opony i alu) i wleci 16/17"

Hm przy okazji zobaczyłem stan klocków i na wiosnę do rozrządu trzeba bd doliczyć tarcze i klocki.
koniec mojego gadania i dwa zdj z wizyty u szefca :ok:
Obrazek Obrazek

A i przed chwilką doszła folia.. niestety jest minimalne krótsza (jakiś 1cm..) wymiary foli 1.5m x 30 cm.. I pytanie czy da się to jakoś naciągnąć czy po prostu będę musiał sztukować ?
Nie chcę odwalać wiochy i dlatego was oto pytam..

Minos

Moderator

• Imię: Ja
  • Silnik: X20XER
  • KM: 160
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Czarna perełka - OPC 1399

Post2017-01-05, 20:29

Jak już to szukaj od razu 17" na taki niski zawias od razu będzie się lepiej prezentować.
Na 16 będzie delikatnie rzucać w koleinach a z czasem będzie i tak tobie mało :P
Nie prawda też jest że im większe koło tym będzie gorzej się jeździło, komfort troszkę ucierpi to fakt bo mniejszy skok sprężyn jak i mniej gumy do amortyzacji na oponie.
Ale za to poprawi się trakcja i wygląd no i ciut spalanie przy 17 może wzrosnąć.

Ja wcześniej miałem 1,7td 68km na zawias seria 15, potem było -35 w dół i było super, potem 16" i było jeszcze lepiej ale mało :P , następnie kupiłem opc gdzie stało -35 od serii opc czyli -55 i myślałem ze będzie tragedia a nie była, potem mówiłem że nigdy nie będzie gwintu a w 2016 założyłem i poszedł jeszcze -25 w dół jest twardo to fakt ale wygląd jak i prowadzenie auta na zakrętach jak i reakcja na kierownice jest rewelka, wystarczy mały ruch kierownica żeby auto reagowało, nawet żona mówiła że moja astrą się inaczej prowadzi, bardziej reaguje na kierownice i lepiej wybiera zakręty.

Bartek7

Początkujący

Post2017-01-05, 21:24

Nad zawiasem myślę i to dość intensywnie :D Na razie stanęło na tym, że na przód dam -40mm a na tył nie wiem ile ;)
Ale czy to zrobię zaraz na wiosnę to nie wiem bo nazbierało się wydatków.. min nie planowany zakup opon.. ale śniegu nawaliło to moje wielosezon mogę wsadzić sobie daleko..
Opony są dobre i nie wiem co robić.. czy sprzedać je w gwiazdę i dołożyć do 16" czy przekulać ten rok jeszcze na 15" zrobić zawias plus rozrząd oraz wymiana tarcz i klocków z przodu..
Jesli będę miał już stałe dochody to nie ma z tym problemu..

A i co do lamp i oklejania.. to niestety trafiało mnie i zniszczyłem jeden kawałek folii i niestety poddaję się. jeśli ktoś ma cierpliwość do tego i nie będą wychodziły jemu pęcherzyki to może działać z tym ;) Ja na razie zostaję przy lampach takich jakie mam a szkoda.. bo chciałem mieć przydymione.. Ale wszystkiego nie można w życiu mieć ;)

Marek_197336

Początkujący

• Imię: Marek
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • Telefon: Sony Xperia E5
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Mój garaż

Post2017-01-06, 14:24

A Ja nie zmieniam ;) A Miałem takie jak twoje stać mnie Hehe :P Ale zimówki mam tylko że na felgach.

Bartek7

Początkujący

Post2017-01-06, 17:06

Marek tzn ? :D bo nie do końca zrozumiałem co miałeś takie jak moje :D
I zima na całego nadal jest.. czekam aż to przejdzie i pasuje ją porządnie wymyć bo nie mogę patrzeć jaka jest "czysta"

Obrazek

ulmi

Klubowicz

• Imię: Grzegorz
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • GG: 4568214
  • Telefon: xiaomi redmi 3 PRO
  • Garaż: ASTRA kombi by ulmi ( nakładki str 40 )

Post2017-01-08, 16:55

wpadniesz kiedys na spota ( podkarpackiego ) spodobaja Ci sie Nasze astry to przestaniesz myslec o 16''' i zawiasie -40 :-P

Bartek7

Początkujący

Post2017-01-08, 18:21

@ulmi na wiosennego lub letniego spota chcę przyjechać na niższym zawiasie bo przy was będę wyglądał jak na kozie :D

Na razie kołuję kasę na opony i alu na lato :D
Tylko mam obawę co do 17" jak to będzie w komfortem etc :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Garaże użytkowników