Teraz jest 2017-01-19, 03:46

Astra - zderzak, maska, błotniki - blacharka .

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

Matius93

Forumowicz

• Imię: Mateusz
  • Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • Województwo: Zachodniopomorskie
  • Garaż: Astra by Matiu

Re: Astra - zderzak, maska, błotniki - blacharka .

Post2015-07-21, 00:04

Sekre napisał(a):Witam serdecznie

Musze odkręcić przedni zderzak, lecz dwie górne śruby przy nadkolu nie chcą współpracować tzn. kręcą się w kółko razem z metalowa spinka że tak to nazwę, nie wiem jak się fachowo ta cześć nazywa. Macie jakiś pomysł jak odkręcić ?

Tez mialem ostatnio problem z tym szitem i 1 z tylu bo maluje auto postanowilem wziac szlifiereczke na powietrze upierniczyc sruby i dam normalne spinki tylko ze na blachowkrety jak ma np mercedes w podlogach i napewno mi tak nie zardzewieje szybko jak normalny gwint (ps smarowalem kiedys i nic to nie dalo dla porywczych )

dodam tez ze z tylu najpierw przyspawalem klucz bo zapieczona byla i nie moglem jej odkrecic to stopilem nadkole i slizg dzis sie wzielem za rozwiercanie slizgu ladnie mi wyszedl tylko nity nie chca wyjsc i tu mam zonka :[ bd musial sie meczyc cos czuje

skrzynio

Forumowicz

• Imię: Krzysiek
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • Województwo: Mazowieckie

Post2015-08-13, 19:39

U siebie musiałem przewiercić wkręty mocujące zderzak w nadkolu i wyjąć blaszkę. Orientujecie się, którą stroną powinna być włożona do wnęki http://krisbol.com/p/3046/14417/blaszka ... kolki.html zgietą czy otwartą częścią na zewnątrz tzn. w stronę zderzaka?

Matius93

Forumowicz

Post2015-08-13, 22:05

skrzynio napisał(a):U siebie musiałem przewiercić wkręty mocujące zderzak w nadkolu i wyjąć blaszkę. Orientujecie się, którą stroną powinna być włożona do wnęki http://krisbol.com/p/3046/14417/blaszka ... kolki.html zgietą czy otwartą częścią na zewnątrz tzn. w stronę zderzaka?

ty na serio ? Przeciez to widac golym okiem ze miejsce na wkrecenie sruby jest z 1 strony :D jezeli srube wkrecasz w strone zderzaka to zagieta czesc blaszki musi wejsc w srodek slizgu (tzn plaska strona blaszki od nadkola zagieta od slizgu ) :>

skrzynio

Forumowicz

• Imię: Krzysiek
  • Silnik: X16XEL

Post2015-08-14, 14:04

Czytanie ze zrozumieniem naprawdę nie szkodzi, warto się zastanowić, zanim użyje się klawiatury i palca wskazującego. Nikt nie pytał z której strony wkręcić śrubę, tylko którą stroną włożyć blaszkę we wnękę bo jest to możliwe na dwa sposoby i to z zachowaniem miejsca na wkręt na właściwej stronie. Tak czy siak sprawa rozwiązana.

discoshaker90

• Imię: Łukasz
  • Silnik: X14XE
  • KM: 90

Post2015-08-25, 12:05

Cześć.

Mam pytanko. Gościu wjechał mi w tył mojej astry i wgniótł mi zderzak i klape bagażnika. Zderzak udało mi się kupić w kolorze. W sprawie klapy bagażnika byłem u kilku blacharzy i mówili że klapy nie da rady wyprostować i trzeba drugą kupić. Na szrotach w okolicy nic nie mają w kolorze ale znalazłem na allegro tylko że klapa jest od Vauxhalla. W związku z tym mam pytanko. Czy klapa od anglika będzie pasowała do wersji europejskiej? Czy wszystkie zamocowania, zawiasy, podłączenia elektryki itd są identyczne i można bez obaw ją brać?

Moja Asterka to Hatchback wersja 5 drzwiowa tak jeszcze do wiadomości :)

Pomóżcie proszę :P

Marvin

Forumowicz

• Imię: Andrzej
  • Silnik: Z16XE
  • GG: 18625451
  • Województwo: Dolnośląskie

Post2015-12-04, 20:08

Siema wszystkim. Mam troche odrapany zderzak. Tak sobie pomyślałem, że jakbym kupował zderzak to odrazu z halogenami. Instalacje do halo mam bo są niebieskie kostki 2 ale nie wiem czy jak wyciągne włącznik świateł nie będe musiał nic kombinować poza kupnem włącznika na halo przód?

Matius93

Forumowicz

Post2015-12-04, 21:43

Bezpiecznik może trzeba będzie dołożyć ja u Sb tez mam kostki przygotowane ale jakoś mnie nie ciagnie żeby dokladac halo ,wolał bym już dzienne zrobić na ich miejsce ;) tobie też nie lepiej?

Marvin

Forumowicz

• Imię: Andrzej
  • Silnik: Z16XE
  • GG: 18625451
  • Województwo: Dolnośląskie

Post2015-12-04, 22:04

Powiem ci że jeżdże też często nowymi autami wyposażonymi fabrycznie w ledy. Różnica jest kolosalna także przyjdzie i na ledy czas. Wole isć w strone oryginału żadnych przeróbek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nadwozie