Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Zamarzanie szyby od wewnątrz 
Autor Wiadomość
Forumowicz

Imię: Paweł
Silnik: X16XEL
KM: 101
Województwo: Mazowieckie
Post Zamarzanie szyby od wewnątrz
Witam, mam pytanie z serii zimowe problemy:

Sygtuacja jest następująca: po odśnieżeniu odskrobaniu lub też uzywając odmrażacza do szyb wsiadam do środka włączam silnik puszczam nawiew na szybę nastawione na ciepło i tu się zaczyna mój problem, oczywiście wiem że nie nagrzeje się od razu i nie zacznie ciepłe powietrze wylatywać na szybę która to zamarza przy każdym kolejnym oddechu :) mimo że leci na szybę powietrze to szyba zamarza i nie da się tego wytrzeć tylko muszę odmrażaczem powycierać od środka co i tak nie daje 100% efektu i przez jakiś czas nadal mam słabą widoczność. Co może być przyczyną tego jak widzę inne samochody nie mają takiego problemu żeby jechały jak czołgi z zamarzniętą szybą od środka bo problem występuję od srodka a nie z zewnątrz. A nie jest łatwa i bezpiecznie jechać jakiś czas aż sie rozgrzeje wszystko.

2010-12-01, 20:36

Polecamy Wam:

2010-12-01, 20:46
Przyjaciel

Silnik: --- wybierz ---
GG: 5223716
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Post Re: Zamarzanie szyby od wewnątrz
Sprawdź filtr przeciwpyłkowy-pewnie jest brudny i wilgotny. No i oczywiście umyj porządnie od środka szybę.

pozdr

2010-12-01, 20:46
Forumowicz

Szyba czysta jest. Jak się włączy w deszcz nawiew na szybę nie paruje (może minimalnie w narożnikach u góry) chodzi o to że samochód się długo słabo nagrzewa, nie wiem czy tak jest we wszystkich czy inni nie mają tego problemu ale po uruchomieniu silnika po całej nocy w Corsie C nie zamarzało od środka i oczywiście było zaparowane po chwili oddychania siedząc w samochdozie ale szybko zeszło w ciągu kilku minut i to dmuchało ciepłym. Więc czemu w corsie tak szybko sie nagrzewa a w astre nie?

2010-12-02, 12:46
Przyjaciel

Imię: Michał
Silnik: Y17DT
KM: 75
GG: 4448983
Telefon: Uniden Pro 520XL
Garaż: Astra G Saphirschwarz by Mihau
Jedyna rada to chyba dobrze nagrzej w samochodzie, pewnie jeździsz na krótkich odcinkach w samochodzie wilgoć i nie jest wygrzane. Jedz w weekend jakąś dalszą traskę pozwiedzaj.. samochód się nagrzeje i problem może zniknie.

Astra G 1.7DTI Elegance

Focus MKII 1.6TDCi Titanium

2010-12-02, 12:50
Zobacz profil WWW
Forumowicz

Imię: Łukasz
Województwo: Wielkopolskie
Garaż: ARDIAN ASTRA G
witam
ja mam podobny problem, z tym że szyba zamarza od środka w nocy a rano kiedy czas do pracy trzeba skrobać. Wszystko wówczas spada na tapicerkę. Dla tych którzy maja taki problem polecam zaślepić na noc kratki przedniej szyby kawałkiem kartonu lub suchej szmaty a boczne kratki ustawić w pozycji zamkniętej.
Stosuje taki sposób od kilku dni i pomaga. ;)

2010-12-02, 13:06
Przyjaciel

Silnik: --- wybierz ---
GG: 5223716
Ważne jest też aby nie zostawiać samochodu mocno nagrzanego w środku. Po skończonej jeździe dobrze przewietrzyć kabinę żeby się temperatury wyrównały. W poprzednim aucie ten sposób skutkował.

2010-12-02, 14:24
Forumowicz

ok, ale czy też tak wolno sie nagrzewa komuś auto po odpaleniu tzn bez jazdy żeby ogrzać ten szron od wewnątrz bo jak mowilem w corsie c 10 minut i już schodzi i ciepło zaczyna lecieć.

2010-12-02, 14:41
Forumowicz

Imię: Wojtek
Silnik: Y17DT
KM: 75
GG: 8008010
Województwo: Łódzkie
a może powiesz jaki masz silnik ? jak ropniak to na postoju za diabła go nie nagrzejesz

2010-12-12, 19:51
Forumowicz

Imię: Przemek
Silnik: X18XE1
Województwo: Łódzkie
Garaż: Dream_Hunter - PROJECT
Gdy dojezdzamy do celu naszej podrozy ,dobrze jest wylaczyc ogrzewanie na tyle wczesnie aby wszystkie elementy nawiewu (kanaly powietrza) jak i szyba wystudzily sie .

2010-12-17, 09:39
Forumowicz

Imię: Darek
KM: 100
GG: 5901159
Województwo: Podkarpackie
Garaż: ASTRA G daro
sprawdz dywaniki czy nie sa mokre moze z nich parowac woda po nagrzaniu i marznie szyba.

2010-12-19, 16:54
Forumowicz

Imię: Kuba
Silnik: X20DTL
KM: 82
GG: 629754
Województwo: Wielkopolskie
Garaż: Astra II Red Vision
witam
sprawdz czy nie masz mokrej gabki od podlogi. uchyl lufcik tam gdzie masz numery. jebedzie mokra wywal fotele, tunel, kanape, wyjmij podloge i ja porzAdnie umyj i WYSUSZ (2 doby). uszczelnij koreczki ktore w podlodze, bymoze ktorys z nich sie wybil

2010-12-22, 21:12
Forumowicz

Imię: Rafał
Silnik: X14XE
Województwo: Śląskie
Miałem taki sam problem. Zrobiłem to właśnie tak jak koledzy pisali, porządnie nagrzać w aucie, a później wywietrzyć. Chociaż to skutkowało średnio, całkiem przeszło, gdy grzałem w aucie na maksa i lekko uchyliłem szybę, wtedy cała wilgoć od razu uciekała i tak pozbyłem się problemu :)

2011-03-14, 02:21
Zobacz profil WWW
Zbanowany

Imię: Mateusz
Ja też mam ten sam problem, szyba marźnie mi od środka. Nie mam ciepłego powietrza, bo chyba mam popsuty elektrozawór nagrzewnicy. Środki chemiczne skutkują tylko na jakiś czas. Sól rozpuszczona w wodzie działa na jeszcze krótszy okres czasu. Nie wiem co robić. Pomóżcie jak najszybciej, bo niebezpiecznie się jedzi.

2012-12-23, 00:16
Moderator

Imię: Ja
Silnik: X20XER
KM: 160
Województwo: Śląskie
Garaż: Czarna perełka - OPC 1399
Muracha napisał(a):
Ja też mam ten sam problem, szyba marźnie mi od środka. Nie mam ciepłego powietrza, bo chyba mam popsuty elektrozawór nagrzewnicy.

To w pierwszej kolejności napraw,

Muracha napisał(a):
Środki chemiczne skutkują tylko na jakiś czas.

środkow chemicznych typu odmrażacz w sprayu nie stosuje się w środku, potem to paruje i może powodować problemy z oddychaniem i chorobami płuc !!!!
O tym należy bezwzględnie pamiętać

Największym problemem jest to że masz niesprawne ogrzewanie bez tego zawsze będą marzły szyby, bo woda paruje.
Jak skończysz jazdę to musisz wychłodzić auto, zostaw na chwilę żeby temperatura wnętrza była taka sama jak zewnętrzna.
Poza tym musisz mieć suche dywaniki, śnieg strzepywać poza samochodem jak jedziesz to ustaw ogrzeanie na nogi, pozwoli to na częściowe wysuszenie wody

2012-12-23, 02:35
Forumowicz

dobrze nagrzane auto musi byc i ni eorbimy dystansów po 5 km bo wtedy nie ma szans by nie bylo wody w aucie.

2012-12-23, 10:53
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona