Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Podświetlenie pokretel nawiewów 
Autor Wiadomość
Zbanowany

Imię: Kamil
Silnik: Y17DT
KM: 75 (55 KW)
GG: 938281
Województwo: Pomorskie
Post Re: Podświetlenie pokretel nawiewów
Zielonkawe podswietlenie zalezy od rocznika - maja je astry po roku 2001, a takze z licznikiem z podzialka obrotow x100. Ja sobie poradzilem z tym zielonkawym ustrojstwem wymieniajac przednia czesc panelu sterowania nawiewami na panel z bitej astry g '99 ;) Nie mozna isc na latwizne ... ;)

Swieci slicznie bialo, a koszt wymiany panela wyszedl mnie ... 6zl ;)

FilL's StarSilver Garage
Obrazek

2010-03-05, 13:20

Polecamy Wam:

2010-03-10, 08:18
Forumowicz

Imię: Darek
Silnik: --- wybierz ---
GG: Posiadam
Telefon: Galaxy S3 Mini
Województwo: Łódzkie
Ja tam już z podświetleniem nie będe kombinował i niech sobie będzie te bursztynowe. Wymieniłem żaróweczki już od podświetlenia pokręteł nawiewu. Miałem farta bo jak wymieniłem lewą żaróweczke by sprawdzić czy działa po wymianie to przepaliła mi się prawa :lol: dzięki temu za jakiś niedługi czas nie będzie mnie czekała znów odkręcanie tego wszystkiego wy wymienić kolejną żarówke :) Dobrze że ta druga się przepaliła to mam teraz tam 2 nowe żaróweczki to myślę że przez długi czas nie będzie tam ciemno :lol:
By wymienić te żarówki rozebrałem i wyjołem środkowy panel. Jak robi się to pierwszy raz to można się nawk**wiać ale ogólnie wymiana nie jest zła :ok:

2010-03-10, 08:18
Przyjaciel

Imię: Łukasz
Województwo: Zachodniopomorskie
Witam!

Jest to moj pierwszy post na forum, dlatego prosze o troche wyrozumialosci, jesli pisze w zlym dziale;)

Kupilem kilka dni temu Astre 99' i powoli chce sie wziac za doprowadzenie jej do porzadku;) Na poczatku bedzie to doprowadzenie do stanu, w ktorym bedzie wszystko dzialac, a potem moze bede myslec, nad jakimis bardzo delikatnymi modyfikacjami (fanem jako takiego tuningu nie jestem). Niedlugo odwiedze myjnie i wstawie jakies pierwsze foty;) Mam nadzieje, ze zawitam na dluzej na tym forum.

Do naprawy mam swiecaca kontrolke airbagow, niedzialajace elektryczne szyby z tylu, niedzialajacy centralny zamek w tylnich drzwiach od strony kierowcy, niedzialajacy glosnik w drzwiach kierowcy i braki w podswietleniu deski rozdzielczej. I w tej sprawie pisze w tym watku...

Na tablicy z zegarami, po stronie obrotomierza jest duzo ciemniej niz po stronie predkosciomierza. Czy dal by ktos linka do jakiegos manuala wymiany tych zarowek? Chodzi o zwykle, standardowe, jakie byly wkladane seryjnie. Jakie to zarowki i jak sie za to zabrac drodzy forumowicze?
Braki w oswietleniu sa tez na pokretlach od nawiewow. Pokretlo od temperatury nie swieci w ogole, pokretlo od poziomu nawiewu do polowy, a pokretlo od rodzaju nawiewu (nogi, odparowywanie etc.) swieci w porzadku. I tutaj tez pytanie laika... jak zdemontowac te pokretla? I jakie zaroweczki trzeba uzyc? Czy trzeba zdemontowac cala konsole srodkowa? Widzialem, ze jest to zalezne od jakiejs wersji... delphi nie delphi. Jak to sprawdzic? Moze tez link do jakiegos manuala bylby pomocny...

pozdrawiam i prosze o wyrozumialosc;)

2010-04-26, 23:12
Zbanowany

Lukasz.Berlin napisał(a):
Na tablicy z zegarami, po stronie obrotomierza jest duzo ciemniej niz po stronie predkosciomierza. Czy dal by ktos linka do jakiegos manuala wymiany tych zarowek? Chodzi o zwykle, standardowe, jakie byly wkladane seryjnie. Jakie to zarowki i jak sie za to zabrac drodzy forumowicze?

Przepalila ci sie jedna zarowka w zegarach lub nie ma styku na gniezdzie jednej z zarowek. Zajrzyj do tego tematu i przy okazji wymiany wadliwej zaroweczki moze skusisz sie na inny kolor podswietlenia ;) : viewtopic.php?f=71&t=1551&start=0

Braki w oswietleniu sa tez na pokretlach od nawiewow. Pokretlo od temperatury nie swieci w ogole, pokretlo od poziomu nawiewu do polowy, a pokretlo od rodzaju nawiewu (nogi, odparowywanie etc.) swieci w porzadku.

Sa tam dwie zaroweczki podswietlajace panel sterowania nawiewami. U Ciebie przepalila sie jedna z nich i tyle :) Pokretel nie zdemontujesz bez wykrecenia konsoli srodkowej. Musisz odkrecic konsole srodkowa i wymienic wadliwa zaroweczke :) (moze znowu skusisz sie na zmiane koloru - nawiewow i wyswietlacza konsoli srodkowej :hyhy: ).

Widzialem, ze jest to zalezne od jakiejs wersji... delphi nie delphi.
Jak to sprawdzic?

Wszystko wskazuje na to, ze masz u siebie system DELPHI (2 zaroweczki). System BEHR to jedna zaroweczka umieszczona pod srodkowym pokretlem. Musisz demontowac konsole srodkowa lub probowac dostac sie do tych zarowek demontujac schowek pasazera (nie polecam tego rozwiazania, jesli nie wiesz czego szukac).

Masz linki do manuali:

- demontaz konsoli srodkowej: http://www.astraownersclub.com/document ... onsole.pdf
- demontaz zegarow: http://www.astraownersclub.com/document ... lrings.pdf

Przy probie zadawania kolejnych pytan przeszukaj dokladnie forum (opcja SZUKAJ u gory ekranu), bo problemy podobne do Twoich mialo juz kilkaset osob przed Toba i wiekszosc odpowiedzi jest juz zamieszczonych na lamach forum :) Gdybys mial problemy lub bal sie demontazu konsoli/zegarow, zawsze mozesz poprosic klubowego kolege z Twojego regionu, by pomogl ci z konkretnymi naprawami :)

FilL's StarSilver Garage
Obrazek

2010-04-26, 23:41
Przyjaciel

Dzieki za szybka i fachowa odpowiedz. Nastepnym razem bede cierpliwiej korzystal z opcji "szukaj"... tylko, ze na forum jest tyle podobnych watkow... no ale jakos dam rade;)

Na razie jednak zostane przy oryginalnym kolorze podswietlenia. Najpierw musze doprowadzic wszystko do stanu fabrycznego, a potem przyjdzie czas na zabawy.

Co do tych manuali, co linki podales... niestety otwiera mi sie jakas dziwna strona, a takiej tresci:
"Bandwidth Costs Money!

Please do not support sites that steal our links and suck our bandwidth. You may still download our files but we would like you to have a look around on our site also.

To download our Technical Guides visit this page.

You may also get this page if you have privacy software or a firewall blocking the HTTP_REFERER. Please disable this software to use our downloads."

na pewno podales dobre linki?:)

Ostatnio edytowano 2010-04-27, 00:30 przez Berliner, łącznie edytowano 1 raz

2010-04-26, 23:53
Zbanowany

Tak...
Masz ogolna glowna strone z manualami po angielsku - wyszukaj tam:
http://www.astraownersclub.com/vb/showt ... hp?t=96753

INTERIOR / Change the Centre Console (MK4)
INTERIOR / Fit Speedo Dial rings (MK4)

FilL's StarSilver Garage
Obrazek

2010-04-27, 00:00
Przyjaciel

OK, znalazlem:) Wszystko sie zgadza. Dzieki bardzo.
Widze, ze bede musial sie wyposazyc w klucze typu torx.

2010-04-27, 00:12
Forumowicz

OK, znalazlem:) Wszystko sie zgadza. Dzieki bardzo.
Widze, ze bede musial sie wyposazyc w klucze typu torx.

Jak ma się Opla to trzeba obowiązkowo wyposażyć się w Torxy bo większość elementów jest skręcana właśnie na Torxy ;)

2010-04-27, 09:35
Przyjaciel

Mam jeszcze pytanko odnosnie standardowych zarowek do podswietlenia deski rozdzielczej i konsoli srodkowej. W dziale regionalnym naszego forum, jeden kolega mi powiedzial, ze sa ta zarowki r5, najzwyklejsze, pasujace praktycznie do kazdego samochodu. Tylko, ze dzisiaj probowalem takie dostac i okazalo sie ze jest ich pelno roznych rodzajow, a zalezaloby mi, zeby kupic te zarowki, bez koniecznosci wykrecania tych przepalonych, bo jak bede je wymienial, to nie bede miec juz dostepu do sklepu. Dlatego, moglby ktos sprecyzowac, jakie dokladnie sa ta zarowki? Jakis index albo cos?

pozdro:)

ps. torxy juz mam;]

2010-04-28, 20:31
Astra-minator

Imię: Marcin
Silnik: X16XEL
KM: 101
GG: 7473491
Telefon: HTC Desire Z
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Tu masz rysunki jak to wszystko wygląda viewtopic.php?f=71&t=1551&start=0

2010-04-28, 20:42
Zobacz profil WWW
Przyjaciel

No tak, ale ja nie chce zakladac diodek led, tylko zwykle, standardowe zarowki monotwane w Astrze seryjnie. No chyba, ze sie myle i Opel tez montowal Ledy?

2010-04-28, 20:45
Astra-minator

Imię: Marcin
GG: 7473491
Telefon: HTC Desire Z
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Cokół jest taki sam, tylko zamiast diody jest żarówka

2010-04-28, 20:50
Zobacz profil WWW
Forumowicz

Imię: Przemek
Telefon: samsung f480
Województwo: Śląskie
Garaż: Polarna Astra 16xel Qdlatego
a takie skromne pytanko mam Ktoś próbował tych żarówek od MoMana??
http://allegro.pl/item1003630301_zarowk ... _opel.html

2010-04-28, 21:58
Forumowicz

Lukasz.Berlin tak wygląda zwykła żarówka r5 która jest od podświetlenia licznika oraz pokręteł w Astrze ;)

2010-04-29, 11:24
Przyjaciel

Dzieki bardzo, prosilem, prosilem i w koncu ktos dal fachowa odpowiedz z odpowiednim zdjeciem;]

2010-04-29, 15:10
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona