Zgubiłem ostatni kluczyk z imobilajzerem i co teraz? Astra 2

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

Zgubiłem ostatni kluczyk z imobilajzerem i co teraz? Astra 2

przez Lemoniada » 2010-07-18, 13:16

Witam
Mam ogromny problem zgubiłem ostatni kluczyk który miałem i nie wiem co mam teraz zrobić. Mam Opla Astrę 2 z 1999r 1.8 Benzyna Gaz. Kluczyk miał immobiliser, i było coś takiego że jak się zamknęło z kluczyka to załączał się alarm. Problem jest o tyle że przy zakupie auta nie dostałem od gościa z Niemiec kodów do kluczyka i dopiero się teraz o tym dowiedziałem że powinienem to mieć. Proszę o poradę co mam zrobić bo jestem załamany. Auto stoi a ja mam dwóję małych dzieci i podszebuję auta na codzień .
Dziękuję z góry i pozdrawiam

przez GRZEGORZ » 2010-07-18, 13:36

Polecamy Wam:

GRZEGORZ

Re: Zgubiłem ostatni kluczyk z imobilajzerem i co teraz? Astra 2

przez Pawlic » 2010-07-18, 13:36

Skoro zgubiłeś ostatni kluczyk to wiadome - błąd krytyczny i zarazem własna głupota mając tylko 1 kluczyk!
1. Poszukaj dobrze kluczyka (życzę Ci żeby się znalazł!)
2. Zakup kompletu zamków z kompletem kluczyków (na allegro komplet 300zł) (wkładka stacyjki, wkładka klamki, i wkładka bagażnika + 2 kluczyki z pilotami)
3. Wymiana zamków (jeśli masz zręczne ręce i cierpliwość to sam spokojnie wymienisz)
4. Wizyta w ASO w celu zdobycia CARR-PASS (150zł - wystarczy sam dowód rejestracyjny)
5. Przeprogramowanie centralnego zamka wraz z immo (polecam marcinapsk w tej kwestii jeśli jesteś z okolic Warszawy)

VIP

Imię: Pauul
Silnik: --- wybierz ---
Województwo: Śląskie
Garaż: Astra H Caravan 1.9CDTI by Pawlic's

przez Lemoniada » 2010-07-18, 15:00

Wiem że moja głupota ale trudno Polak mądry po szkodzie, czy mogę zrobić sam kluczyk do jeżdżenia a zamki zostawić stare i resztę. Auto ma 11 lat więc raczej nie boję się że mi ktoś je ukradnie.I nie interesuje mnie pilot tylko sam kluczyk bo pilota i tak nie miałem Czyli co muszę zrobić?
dzięki za pomoc serdeczne

przez Minos » 2010-07-18, 15:08

Lemoniada napisał(a):Wiem że moja głupota ale trudno Polak mądry po szkodzie, czy mogę zrobić sam kluczyk do jeżdżenia a zamki zostawić stare i resztę. Auto ma 11 lat więc raczej nie boję się że mi ktoś je ukradnie.I nie interesuje mnie pilot tylko sam kluczyk bo pilota i tak nie miałem

NIeważne auto nowe czy stare, zwiną pod blokiem i pójdzie na części. Pawlic swoje auto do garażu kolegi schował jak zgubił kluczyk i z 2 tygodnie nie wyjeżdzał nim, pomimo że miał drugi kluczyk :hyhy:
Wraz ze wzrostem mocy, wzrasta odpowiedzialność

Moderator

Imię: Ja
Silnik: X20XER
KM: 160
Garaż: Czarna perełka - OPC 1399

przez Lemoniada » 2010-07-18, 16:01

dzwoniłem do ślusarza i powiedział że otworzy samochód, dorobi nowy kluczyk na podstawie stacyjki i jego kolega za 100 zł zaprogramuje kluczyk potrzebuje mieć auto 3 godziny na warsztacie i wszystko będzie chodzić. Mówił że nie potrzebuje żadnych kodów że sam wszystko pościąga.Skoro tak radzicie mogę wymienić zamki. Czy ślusarz to może wymienić odrazu ?
Co o tym sądzicie
Ile może kosztować kluczyk?
Programowanie 100 zł
Otworzenie i dorobienie nowego na podstawie stacyjki

przez rfilo » 2010-07-18, 18:42

Lemoniada napisał(a):dzwoniłem do ślusarza i powiedział że otworzy samochód, dorobi nowy kluczyk na podstawie stacyjki i jego kolega za 100 zł zaprogramuje kluczyk potrzebuje mieć auto 3 godziny na warsztacie i wszystko będzie chodzić. Mówił że nie potrzebuje żadnych kodów że sam wszystko pościąga.Skoro tak radzicie mogę wymienić zamki. Czy ślusarz to może wymienić odrazu ?
Co o tym sądzicie
Programowanie 100 zł

Może pan Heniu ( ślusarz) ma własną dziuple?? A jego kolega odlewnie kluczy?? :hyhy: :niepewny:
Obrazek
Obrazek

Była ASTRA 2.0DTI 101KM----->>>>> Jest Mondeo MK3 2.0 145KM
http://www.astra-g.pl/viewtopic.php?f=83&t=18188

Przyjaciel

Imię: Rafalski
KM: 140 bandziorów
GG: 1073818
Telefon: SGS 3

przez Pawlic » 2010-07-18, 18:46

Lemoniada napisał(a):dzwoniłem do ślusarza i powiedział że otworzy samochód, dorobi nowy kluczyk na podstawie stacyjki i jego kolega za 100 zł zaprogramuje kluczyk potrzebuje mieć auto 3 godziny na warsztacie i wszystko będzie chodzić. Mówił że nie potrzebuje żadnych kodów że sam wszystko pościąga.Skoro tak radzicie mogę wymienić zamki. Czy ślusarz to może wymienić odrazu ?
Co o tym sądzicie
Programowanie 100 zł

W poltku może i tak zrobią, niewiem czy tak łatwo im pójdzie z Astrą. No ale twój wybór.

VIP

Imię: Pauul
Garaż: Astra H Caravan 1.9CDTI by Pawlic's

przez Lemoniada » 2010-07-19, 08:01

Ale on mówił że sam podepnie się do samochodu i odczyta sobie kody, czy to nie wykonalne?
Czy mam rozumieć że pomóc mi może tylko serwis?

przez Fiołas » 2010-07-19, 10:56

Aby dorobic kluczyk ...
- musisz mieć kody car pass - jesli ich nie masz uzyskasz je w serwisie opla lub chevroleta na podstawie kodu win + dowod rejestracyjny - 100 pln
- potem musisz dokupic czystą pastylkę immobilizera - ok 35 pln
- za pomocą interfejsu możesz doprogramowac pastylkę do immo używająć kucu car pass i wyłączyć w immo pozostałe( zagubione) pastylki
- następnie dorabiasz grot do stacyjki - nie wiem za ile :)
- potem pozostaje tylko doprogramowac centralny zamek i pilota do niego ( tu nie mam doświadczenia )
poprzednia astra : http://astra-g.pl/viewtopic.php?t=2876
Obecnie : Mondeo '10 1.8 Tdci , Honda Accord '07

Przyjaciel

Imię: Łukasz
Silnik: Z20LET
KM: 155
Województwo: Mazowieckie
Garaż: OPC1 #2174

przez marcinpsk » 2010-07-19, 11:04

Lemoniada napisał(a):Ale on mówił że sam podepnie się do samochodu i odczyta sobie kody, czy to nie wykonalne?
Czy mam rozumieć że pomóc mi może tylko serwis?

JAk ma gosciu odpowiedni interfejs to odczyta te kody.Ale taknaprawde niewiele osob w PL posiada takowy interfejs.
Moze robil kiedys taki myk w astrze F bo tam w miare latwo odczytac te kody i latwo zdobyc do tego interfejs. Z astra g taklatwo nie pojdzie napewno.
[

Ekspert

Imię: abc

przez spidan » 2010-07-19, 13:37

Właśnie jestem w trakcie dorabiania kluczyka z pilotem w ASO. Koszt 380 zł i czas realizacji 7 dni. Dane wyczytane z Car Pass.
Obrazek

Sprzedam Corsa C Sport lub zamienię na Astrę

Forumowicz

Imię: Tomasz
Silnik: Z16XE
Telefon: SGS3
Województwo: Dolnośląskie
Garaż: Astra Spidana, początki OPC Line, gwint FK, Borbet LV4 17"

przez Kamyk » 2010-07-25, 14:46

Widzę że co miasto to inna cena za dorobienia kluczyka. ja w zeszłym roku dzwoniłem do ASO w Wawie to krzykneli 550 zł za dorobienie
Kamil :)))
AGC #176 Kamyk

Obrazek

Obrazek

Klubowicz

Imię: Kamil
KM: 101
GG: mam :)
Telefon: nawet dwa :)
Garaż: Njoy by Kamyk - nowa sesja 14 str :D

przez wesol » 2010-07-25, 16:08

podawanie tych cen jest conajmnie bezsensowne z powodu takiego iz nie wiadomo co dostajemy za ta kwote. Kluczyk to kilka rzeczy- grot, pastylka immo no i pilot. Do tego wszystkiego potrzebne sa kody car pass a wlasciwie security code. Podpinam techa do auta i programuje nowy kluczyk znaczy sie najpierw pastylke immo a pozniej pilot radiowy. koszty takiego dorobienie klucza to mniejwiecej tak: security code okolo 120-150 zl, grot zafrezowany z pastylka 120 zl, pilot radiowy to 160 zl. Do tego programowanie pilota 50 zl a pastylki immo cos kolo 100-120 zl. dlatego lacznie wychodzi cos kolo 500 zl w aso. W tym mamy juz tez usuniecie starego klucza z pamieci auta.
NIE POMAGAM NA PW ANI NIE ODPISUJE NA ZAPYTANIA!!

Forumowicz

przez spidan » 2010-07-29, 08:18

Po 7 dniach mam kluczyk - 179 zł za zamówienie grotu z obudową, 211zł za programowanie :szok: suma 380 zł - mała suma to nie jest jednak bez 2 kluczyków nie ubezpieczysz autocasco.
Obrazek

Sprzedam Corsa C Sport lub zamienię na Astrę

Forumowicz

Imię: Tomasz
Telefon: SGS3
Województwo: Dolnośląskie
Garaż: Astra Spidana, początki OPC Line, gwint FK, Borbet LV4 17"

przez suru81 » 2010-07-29, 17:17

spidan napisał(a):Po 7 dniach mam kluczyk - 179 zł za zamówienie grotu z obudową, 211zł za programowanie :szok: suma 380 zł - mała suma to nie jest jednak bez 2 kluczyków nie ubezpieczysz autocasco.

to kiepskiego ubezpieczyciela masz :( ...bo u mnie nie ma problemu, tylko zaznaczasz przy ubezpieczeniu, że posiadasz 1 kluczyk
....prawie....robi wielką róznicę....OPC

Początkujący

Imię: suru
Silnik: Z20LET
KM: 200...
Województwo: Podkarpackie

Następna strona