Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Awaryjne przy nagłym hamowaniu. 
Autor Wiadomość
Forumowicz

Imię: Łukasz
Silnik: Z16XEP
KM: 105
GG: 4837447
Telefon: Samsung Galaxy S II
Województwo: Mazowieckie
Garaż: Moja Asia
Post Awaryjne przy nagłym hamowaniu.
Witam.

Jeżdżąc dużo po Polsce zarówno po drogach krajowych jak i autostradach bardzo często spotykam się z mruganiem awaryjnymi przy gwałtownym hamowaniu. Wiem że są samochody w których takie systemy są seryjnie montowane. Na zachodzie w Niemczech awaryjne przy nagłym hamowaniu to standard. Zacząłem się zastanawiać czy nie dało by rady zrobić podobnego systemu w naszych astrach. Ma ktoś z Was na to jakiś pomysł? Przydała by się wiedza na temat jak działają w ogóle seryjnie montowane takie systemy. Myślałem już nad podpięciem się pod czujnik ABS ale to trochę bez sensu ponieważ zimą awaryjne mrugały by nam praktycznie cały czas. Jeśli ma ktoś z Was jakieś pomysły to zapraszam, może uda nam się zmontować taki system do astry. Nie wiem jak Wy ale ja dość często używam awaryjnych przy ostrzejszym hamowaniu i uważam że to naprawdę wpływa na bezpieczeństwo innych. Tak samo jak widzę pojazd który hamuje z awaryjnymi przede mną, automatycznie wiem jak mam sie zachować i że również powinienem rozpocząć awaryjne hamowanie.

2010-12-14, 23:01

Polecamy Wam:

2010-12-17, 19:32
Forumowicz

Post Re: Awaryjne przy nagłym hamowaniu.
Trzeba by wykozystac ten czujnik przeciazeniowy co jest w module poduszek powietrznych lub samemu taki zrobic. Oczewiscie oslabic ta sprezynke by byl bardziej czuly. Jakis maly uklad co by zalaczal swiatla kierunkow na powiedzmy 2 sekundy z przerywaczem gdyz te swiatla migaja duzo szybciej jak awaryjki. Myslalem o tym ale jakos t malo przydatne mi sie wydawalo i szkoda czasu mi na to.

2010-12-17, 19:32
Forumowicz

Imię: Tomek
Silnik: X18XE1
KM: 116
Województwo: Wielkopolskie
Powiem szczerze ze sam bym przygarnął taki układ. Wydaje mi się to dosyć przydatnym gadżetem zwiększającym bezpieczeństwo :)

2010-12-17, 19:34
Zobacz profil WWW
Forumowicz

Na pewno zwiększa to bezpieczeństwo. Renault już dośc długo montuje taki system. Wiem że teraz jest to również w fordzie i kilku innych markach. Nawet nie wiem czy w astrze IV tego nie ma. Seryjnie dowiedziałem sie że wykorzystywany jest do tego układ wspomagania hamowania BA. Gdy ten układ sie załączy wówczas automatycznie załączają się światła awaryjne ale niestety w naszych asterkach tego systemu nie ma. Bajer moim zdaniem dużo bardziej przydatny i sensowny niż np automatycznie domykanie szyb który przede wszystkim poprawia bezpieczeństwo.

2010-12-17, 20:49
VIP

Imię: Bartosz
Silnik: Z19DT
KM: 150KM / 320Nm
GG: 6997645
Województwo: Śląskie
Garaż: Projekt GTC - Bartolo
Szukałem ostatnio gotowych modułów na allegro ale nic niema. Na zachodzie można taki dorwać tyle że tam jest pulsacyjne światło stop co znacznie bardziej zwraca uwagę w nocy np.

2010-12-17, 21:35
Zobacz profil WWW
Ekspert

Imię: Piotr
Silnik: --- wybierz ---
Województwo: Zachodniopomorskie
Bartolo napisał(a):
Szukałem ostatnio gotowych modułów na allegro ale nic niema. Na zachodzie można taki dorwać tyle że tam jest pulsacyjne światło stop co znacznie bardziej zwraca uwagę w nocy np.

Np coś takiego:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.44386

Jak dla mnie moduł mógłby zastąpić awaryjne przy nagłym hamowaniu, gdyby działał od pewnej prędkości - 40 czy 60kmh.

2010-12-17, 22:18
Przyjaciel

Imię: Maciej
Silnik: Z20LET
KM: 200
GG: 4177822
Telefon: 604094155
Garaż: Opel Astra II 1.8 16V By Derley
z tego co mi wiadomo nasze astry maja taki system który w momencie nagłego hamowania włącza awaryjne bynajmniej tak mi powiedział kolega który jechał za mną jak miałem awaryjne hamowanie .

2010-12-18, 13:10
Przyjaciel

Imię: Michał
Silnik: Y17DT
KM: 75
GG: 4448983
Telefon: Uniden Pro 520XL
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Garaż: Astra G Saphirschwarz by Mihau
Przydałby się jakiś prosty moduł, nie znam się na elektronice ale wiem że przydałoby się takie coś. Ile razy hamując na trasie przed jakimiś korkami, wahadłami itp włączam awaryjne żeby ten z tyłu nie zapomniał że trzeba zacząć hamować :)

Astra G 1.7DTI Elegance

Focus MKII 1.6TDCi Titanium

2010-12-18, 13:39
Zobacz profil WWW
Forumowicz

Imię: Przemek
Silnik: Y20DTH
KM: 101
Województwo: Opolskie
na innym forum była propozycja (i nawet opis jak wykonać) łączenia awaryjnych z absem. I problem nagłego hamowania i awaryjnych rozwiązany. Tylko przy obecnych warunkach miganie byłoby dosyć uciążliwe i częste :]

2010-12-18, 14:52
Forumowicz

Ja również zawsze włączam awaryjne podczas nagłego hamowania ale na naszych polskich drogach trzeba to niestety robić dość często. Jakbyście pojechali do niemcowni to tam awaryjne przy hamowaniu na autostradach czy drogach szybkiego ruchu to standard i tam dla nikogo nie jest to obce, przeciwnie, jeśli nie włączysz awaryjnych to dopiero jest to dziwne. Od razu widać że polak przyjechał. Jeśli chodzi o podłączenie tego do ABSu to było by to najprostsze rozwiązanie i nie kłopotliwe tylko zimą te światła by nam migały praktycznie cały czas dlatego seryjnie jest to podpięte pod system BA którego my niestety nie mamy. Jedyne sensowne rozwiązanie to włącznik przeciążeniowy.

2010-12-18, 18:05
Forumowicz

Imię: Artur
Silnik: Z32SE
KM: 211
Garaż: Z18XE
Włącznik przeciążeniowy nie zda egzaminu na śliskiej nawierzchni. Poprostu na lodzie czy śniegu nie da się uzyskać odpowiedniego opoźnienia (przeciążenia) przy hamowaniu.
Jedyne rozwiązanie to BA czy coś co kontroluje szybkość wciśnięcia pedału hamulca.

2010-12-18, 20:24
Moderator

Imię: Ja
Silnik: X20XER
KM: 160
Województwo: Śląskie
Garaż: Czarna perełka - OPC 1399
No.186 napisał(a):
Włącznik przeciążeniowy nie zda egzaminu na śliskiej nawierzchni. Poprostu na lodzie czy śniegu nie da się uzyskać odpowiedniego opoźnienia (przeciążenia) przy hamowaniu.

mogę to potwierdzić, mam taki bajerek w służbowym perzocie, działa tylko jak nawierzchnia jest sucha (nieoblodzona), a jak jest lód to nic się nie załancza oprócz abs-ów

2010-12-18, 20:29

Imię: Ćwiku
GG: 2108760
Telefon: 793232119
Województwo: Opolskie
Moim zdaniem najlepiej podpiąć pod ABS, ale żeby się awaryjne załączyły w chwili poślizgu się wszystkich kół.

2011-01-08, 17:54
Forumowicz

Imię: Krzysiek
Województwo: Małopolskie
Bartolo napisał(a):
Szukałem ostatnio gotowych modułów na allegro ale nic niema. Na zachodzie można taki dorwać....

Zachód zachodem ale w Polsce przepisy jasno określają w jakich przypadkach można używać awaryjnych i jak trafisz na służbistę w białej czapce to za taki moduł można dowód stracić.

2011-01-09, 02:17
Forumowicz

to to najmniejszy problem. Zwracam uwage iz te swiatla nazywane popularnie awaryjnymi tak w zasadzie nimi nie sa. Na zachodzie po wlaczeniu tych awaryjek to zaden ierowca nas nie wyprzedzi bo te swiatla oznaczaja ze cos sie stalo na drodze- wypadek,przeszkoda itp. Te swiatla zalacza sie jak sie dojezdza do przejazdu kolejowego zamknietego itp przypadkach. Unas to idzie tepak do kiosku kupic faje i zalacza je wiec co kraj to obyczaj.

2011-01-09, 11:44
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona