Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 31  Następna strona
uszkodzony alternator 
Autor Wiadomość
Początkujący

Imię: Krystian
Silnik: Z17DTL
KM: 80
GG: 3002260
Województwo: Zachodniopomorskie
Post Re: uszkodzony alternator
Na twoim miejscu bym zrobil alternator i dopiero pojechal. Mi padl z dnia na dzien i jakbym byl za granica to bym mial przerabane ... lepiej wydac te 250-300zl. Mi tyle wzial z robocizna za wymiane mostka i tam czegos jeszcze. Teraz smiga 14.2V laduje.

2012-05-03, 11:55

Polecamy Wam:

2012-05-03, 21:34
Forumowicz

Imię: Tomasz
Silnik: Z18XE
KM: 125
Województwo: Lubelskie
Garaż: Silver&Black by Tomek98
A jak ci padl alternator to jak byla reakcja auta? diesel bedzie chodzil tylko bedzie brak swiatel.

2012-05-03, 21:34
Początkujący

Imię: Darek
Silnik: X18XE1
KM: 116
Telefon: 665610571
Województwo: Śląskie
zacznie się od przygasania świateł potem wyłączenie ABS TC wspomagania i na końcu jak aku padnie poprostu zgaśnie i będzie koniec jazdy chyba że na holu :P

to nie jest stary diesel któremu do życia prąd jest tylko potrzebny do odpalenia
w końcu masz na coś sterownik silnika i sterownik pompy wtryskowej

2012-05-03, 22:25
Forumowicz

Imię: Tomasz
Silnik: Z18XE
KM: 125
Województwo: Lubelskie
Garaż: Silver&Black by Tomek98
No to teraz się wydygałem :P i nie ma wyjścia, trzeba będzie zrobić. A chciałem zrobić klimę na wyjazd :zalamany: Dzięki za pomoc.

2012-05-03, 23:09
Początkujący

Imię: Darek
Silnik: X18XE1
KM: 116
Telefon: 665610571
Powiem Ci Tomek98 sam to kiedyś przeżywałem jak mi altek padał.
Jedziesz sobie ładnie pięknie a tu nagle brak wspomagania, zegary w dól auto jechało ale no powiedzmy wesoło nie było jak tylko wróciłem to wymieniłem alternator i odpukać od prawie roku święty spokój z elektryką

Warto zrobić wcześniej bo na trasie skasują cię dość solidnie
pozdrawiam

2012-05-04, 11:28
Początkujący

Imię: Dawid
Silnik: X14XE
KM: 90
GG: 1816479
Telefon: 507417445
Województwo: Małopolskie
Mi już prawie przez rok czasu zapala się kontrolka ładowania na kilka chwil co skutkuje czasowym brakiem ładowania/wspomagania, podejrzewam, że jest to spowodowane zużytymi szczotkami które już nie dolegają do pierścieni tak dobrze.
Można gdzieś dostać szczotki do astry? na allegro nie znalazłem :kwasny:
Osobiście wolał bym wymienić szczotki w swoim alternatorze za jakieś 30-50zł a niżeli kupić inny alternator na szrocie za 200zł w podobnym stanie do mojego który klęknie za jakiś czas....

2012-05-07, 14:38
Forumowicz

jakies 30 zl kosztuje szczokotrzymacz do altka boscha wiec nie powinno byc problemu.

2012-05-07, 16:44
Początkujący

A jeśli posiadam alternator delphi??
taki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2012-05-09, 16:42
Przyjaciel

Imię: Mariusz
Silnik: --- wybierz ---
KM: 193
Województwo: Mazowieckie
Garaż: Elegance mariana :D ciemne szybki ! :D
Heja pytanko miałem awarie alternatora koszty naprawy byłyby blisko 500zl, udało mi sie kupić nowy po znajomości w bdb cenie, ładownaie bez obciążenia mam 14,8V z światłami radiem i nawiewem 14,5-14,6V czy to nie za duże wartośći ?? ??

2012-05-13, 11:39
Forumowicz

a od kiedy to ładowanie jest wyrazane w voltach?? Spalem na fizyce czy mi sie wydaje ze ładowanie to jest w amperach. Napiecie ukladu zalezne jest od wielu czynnikow i nawet na vagu jest pokazane z eprzedzial napeicia prawidlowego to jest od 13 do 16 jak dobrze kojaze. Wiem ze to i tak jakies masakryczne by bylo te dajmy na to 15,5V ale tak podają.

2012-05-13, 15:43
Forumowicz

Imię: olo
Silnik: Y20DTH
wesol napisał(a):
a od kiedy to ładowanie jest wyrazane w voltach?? Spalem na fizyce czy mi sie wydaje ze ładowanie to jest w amperach. Napiecie ukladu zalezne jest od wielu czynnikow i nawet na vagu jest pokazane z eprzedzial napeicia prawidlowego to jest od 13 do 16 jak dobrze kojaze. Wiem ze to i tak jakies masakryczne by bylo te dajmy na to 15,5V ale tak podają.

Jest napięcie ładowania i prąd ładowania.Przy starych, ołowiowych aku napięcie ładowania nie powinno przekraczać 14,4V a przy wapniowych jest trochę większe i nie powinno przekraczać 14,8V.Przy większym napięciu wydziela się wodór a czym to grozi to jeśli nie spałeś na fizyce to wiesz

2012-05-13, 18:39
Forumowicz

Tak zgadza sie. Ale jak wiadomo. majac kiepski aku lub mocno rozlaodwany napiecie bedzie na bank ponizej 14 volt- tak gdzieś ze 13,4 V a jak bedzi eaku nowy, naładowany, I jeszcze smigane pare godzin temu albo dzień wczesniej ze 100- czy 200 km na trasie to napiecie po odpaleniu bedzie gdzieś 14,4V. Zgadza sie?? czy nie?? I w jednym i w drugim przypadku altek ten sam, sprawny i poprawnie ładujacy. W pierwszym przypadku bedzi eprad łądowania jakies 7-8 A lub nawet 10A. W drugim przypadku prad łądowania na poziomie 3 A. Zgadza sie??

2012-05-13, 20:37
Początkujący

Dziś wymontowałem swój alternator i troszkę go rozkręciłem, szczotki są dobre, tylko pierścienie ślizgowe są zużyte i tu moje pytanie czy w alternatorze delphi można je podtoczyć czy trzeba je wymienić, wymieniał już ktoś??;>

Przetoczyłem pierścienie ślizgowe o jakieś 0,5mm tak, że nie ma rowka szczotki są dobre a problem nadal występuje - czasem ładuje czasem nie.
Może to być wina czegoś innego prócz alternatora??

2012-06-11, 19:59
Klubowicz

Imię: Ja
Silnik: X20DTL
KM: 97
Województwo: Podlaskie
Garaż: CZARNY TRAKTOR w wersji KOMBI
Pytanko może nieco na około altka, ale zapytam...

Teraz jak się zrobiło cieplej jest taki temat, że po uruchomieniu auta z rana zdarza się, że przez jakiś czas nie działa mi wspomaganie kiery. Myślałem, że to coś z tymże wspomaganiem, jednak zamontowałem sobie komputerek, który ma też funkcję sprawdzania voltów na akumulatorze. Po rozruchu zdarza się, że pokazuje poniżej 11v i błąd aku. Jak już silnik chwilkę popracuje, napięcie na aku podskoczy do powyżej 13v - wspomaganie zaczyna działać.

Dalej: podczas jazdy zdarza się, że napięcie spada poniżej 12v, a najczęściej jest ok. 13.2 - 13.4v.

Zgłosiłem swojemu mechanikowi temat i stwierdził, że może to być temat altka (zużyte to i owo, szczotki, bądź regulator napięcia) i że teraz kiedy jest gorąco temat może być taki, że owo zużycie daje się bardziej we znaki.

Zaproponował wyciągnięcie i włożenie altka za stówkę plus zabawa z elektrykiem, który by obejrzał co jest w środku i co jest zużyte/popsute.

Trzyma się takie tłumaczenie kupy? Dawać altka do roboty? Jakie powinno być napięcie na aku podczas jazdy z włączonymi światłami/radiem/klimą? Aku kupiony nowy niecały rok temu...

2012-07-05, 18:19

Imię: Kamil
Silnik: Y17DT
KM: 75
Województwo: Mazowieckie
Witam
Posiadam Astrę 1.7 dti Y17DT 2001r, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak wymontować alternator ?

2012-07-17, 16:46
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 31  Następna strona