Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Kodowanie kluczyka 
Autor Wiadomość
Boss regionalny

Imię: Krzysiek
Silnik: X18XE1
KM: 116
GG: 3868493
Województwo: Zachodniopomorskie
Garaż: Zwykła, nudna, biała Astra. Jakaś tam aktualizacja s. 25
Post Kodowanie kluczyka
Witam, w mojej astrze miałem wymienianą stacyjkę (jeszcze za czasów poprzednioego właściciela) i rozkodował mi się kluczyk. Mam teraz 2 kluczyki. Jeden od centralnego (drzwi) i drugi od stacyjki. Kluczyki oczywiście różnią się od siebie.
Wiem, że da się zakodować spowrotem kluczyk poprzez umieszczenie go w stacyjce przekręcenie i przytrzymanie ale nie da rady bo mój kluczyk od centralnego nie pasuje do stacyjki. Wymieniłem baterię i nie pomogło. Nawet próbowałem odłączyć aku na kilka min. i też nie pomogło. Zastanawiam się, czy nie oddać kluczyka do kodowania ale nie wiem ile by mnie to wyniosło?
Carpass niestety nie posiadam.

2012-04-01, 15:22

Polecamy Wam:

2012-04-01, 15:37
Forumowicz

Imię: Mateusz
Silnik: Z18XE
KM: 125
GG: 1159610
Telefon: 663684651
Województwo: Małopolskie
Garaż: Magmarot Bertone by Mati8867
Post Re: Kodowanie kluczyka
Żeby zakodować kluczyk to bodajże musi być on przypisany do modułu centralnego zamka :)
Spróbuj do stacyjki włożyć kluczyk ten który do niej pasuje, przekręcić zapłon, a na drugim przytrzymaj przycisk zamykania drzwi - jeżeli jest przypisany to powinien się zaprogramować.

2012-04-01, 15:37
Boss regionalny

Był przypisany, tylko się rozkodował dzień po zakupie auta:P
Próbowałem już tak, że wkładałem kluczyk do stacyjki a drugi przykladałem blisko i naciskałem guziki ale d..a. Nawet immo czasami wykrywało, że jest nieprawidłowe (łapało z 2 kluczyka) więc chyba by zadziałało.
Myślę, że kluczyk rozkodował się na amen :|

Nie przeklinamy.
Pstry

2012-04-01, 15:43
Forumowicz

Imię: Mateusz
KM: 125
GG: 1159610
Telefon: 663684651
Województwo: Małopolskie
Garaż: Magmarot Bertone by Mati8867
Sprawdź baterię i przy kodowaniu spróbuj nie zbliżać kluczyka do stacyjki :P
Tym kluczykiem który pasuje do stacyjki przekręć zapłon, a drugi trzymaj w ręce (dalej od stacyjki) i spróbuj go zakodować.

Z tym kodowaniem kluczyka w stacyjce to chodzi o to, żeby przekręcić zapłon :P - po przekręceniu zapłonu moduł centralnego zamka przez bodajże 10 sekund przechodzi w tryb programowania kluczyków i tak naprawdę chyba jest mu obojętne, czy ten kluczyk faktycznie jest w stacyjce, czy trzymasz go w ręce - ważne, żeby miał dobry sygnał :P

Spróbuj - jak nie pomoże to wtedy chyba trzeba będzie posłużyć się interfejsem i pogrzebać w centralce

2012-04-01, 15:58
Boss regionalny

Musi być blisko, inaczej jak bym widział, że ktoś wsiada do auta to bym sobie zakodował jego "częstotliwość" a później ukradł mu co się da... :P

2012-04-01, 16:03
Klubowicz

Imię: Piotr
Silnik: X16XEL
KM: 101
Telefon: X8
Województwo: Dolnośląskie
Garaż: Zielona - Sesja str.15
swieci sie dioda na pilocie?
mozliwe że przy wymianie uszkodziles podstawke od baterii i nie styka troche,

problem może leżeć też po stronie auta .. skoro była wymieniana stacyjka możliwe że nie podłączyli dobrze do auta i centralka nie chce wejść w tryb kodowania po przekręceniu(ja tak miałem) już mi ręce opadały co do tej centralki.
przy samej centralce (koło nóg pasażera z przodu pod plastikiem po prawej stronie patrząc od środka) możesz zrobić tak:

sciągnąć osłone od centralki tak żebyś miał dostęp do płytki drukowanej , i teraz tak : do centralki dochodzą 2 czerwone kable, jeden cienki(zasilanie po przekręceniu kluczyka) drugi gruby( zasilanie ciągłe z aku) po przekręceniu kluczyka w stacyjce powinnien pojawić się napięcie ok12v na cienkim czerwonym kablu- jeżeli się nie pojawia to już wiadomo o co chodzi - nie podłączony przy wymianie stacyjki i centralka nie wchodzi w stan programowania. w tym przypadku ja zwarłem gruby czerwony i cienki czerwony śrubokrętem(po sciągnięciu izolacji) i zakodowałem kluczyk robiąc te zwarcie. i spokojnie...jak zewrzesz tylko te dwa kable to się nic nie stanie bo i na jednym (cienkim) powinno być 12v a z acu też masz 12v

3 miesiące z tym walczyłem....

VII Ogólnopolski Zlot AGC - 1/4 - I miejsce klasa mini

Ostatnio edytowano 2012-04-01, 16:42 przez Dżizas, łącznie edytowano 1 raz

2012-04-01, 16:37
Boss regionalny

Wcześniej działało. Gadałem z kolesiem, i mówił, że kodował kluczyk przystawiając go do stacyjki.
Kluczyk nie był bardzo długo kodowany i domyślam się, że już za długo i się rozkodował całkiem. Ale zrobię tak jak mówisz, może będzie ok:)

A tak w ogóle to jak będę miał więcej czasu to wyjmę stacyjkę i zaniosę do kolesia, żeby ustawił mi ząbki w stacyjce, żeby pasował do nich klucz od centralnego:) Przełożę immo i będzie wygodniej. Wtedy też spróbuję zakodować. Jak to nie da to lipa i chyba czeka mnie kolejny wydatek. Ale zobaczymy:)

2012-04-01, 16:42
Klubowicz

działało kodowanie ? czy otwieranie z pilota?

2012-04-01, 16:43
Boss regionalny

Z tego co koleś mówił to tak. Dzień po zakupie auta centralny przestał działać. Wtedy jeszcze się nie znałem ale wyczytałem po jakimś czasie jak można kodować ale nie działało. Jeszcze później zapytałem kolesia jak to robił i mi wytłumaczył, że przykładał kluczyk do kluczyka na zapłonie i kodował. No ale próbowałem i nie działa. Stąd też uważam, że za długo się rozkodował. To chyba działa jak aku, długo nie używany rozładowywuje się całkowicie :P

2012-04-01, 16:50
Klubowicz

przykładał kluczyk do kluczyka? hmh to już czarna magia wg. mnie bo to tak nie działa w astrach

1.spróbuj przelutować podstawke od baterii w pilocie na płytce (albo daj do przelutowania komuś - nic trudnego jak widziałeś kiedyś lutownice)

2. sprawdź te napięcie co Ci mówiłem bo podobnie miałem .. działało przez 3 dni po zakupie, potem przestało , kluczyk się rozkodował i już nie chciał się zakodować przez źle podłączoną stacyjke.

oczywiście na kluczyku z pastylką immo ;) i masz oryginalną centralkę ? tzn jak różnią się te kluczyki?

2012-04-01, 16:58
Boss regionalny

Mam wersję comfort więc raczej tak. Chociaż ręki sobie uciąć nie dam.

http://i44.tinypic.com/9gy5gn.jpg

Po naciśnięciu dioda się świeci.

2012-04-01, 17:05
Ekspert

ta c zynnosc c o sie wklada kluczyk do stacyjki, przekreca na zaplon i wciska guzik to nie kodowanie tylko akywacja kluczyka. Popularnie nazywaja to kodowaniem ale to blad. Ta czynnosc wcale nie wymaga zeby ten pilocik radiowy był przy stacyjce. Stcyjka to spasowanie grota i rozpoznanie pastylki immo a pilot jest radiowy wiec ma zasięg na kilkanascie metrów.
Odnosnie tego ze nie mozesz go aktywowac to zapewne ten slynny problem z lutami w tym pilocie czyli popraw luty.

2012-04-01, 17:10
Klubowicz

a już rozumiem , ten z 2 przyciskami jest oryginalny ale po zmianie stacyjki musisz odpalać auto z tego drugiego bo jest inna stacyjka.

czyli masz ori centralke. to zrób to co napisałem wyżej , jak masz miernik to będzie kilka sekund.czytałem też że to że nie chce się zakodować może być winą radia.. przy źle podłączonym zasilaniu (dokładnie nie pamiętam) też kluczyki nie chcą się kodować ale wątpie szczerze tym bardziej że była wymieniana stacyjka właśnie

@wesol fakt aktywowanie ;p po prostu kwestia nazewnictwa ;p

i nie wiem czy jest to wina kluczyka dopiero przelutowanie bo to najłatwiej zrobić i jak nie będzie dalej bangać to reszta do sprawdzenia

2012-04-01, 17:14
Forumowicz

Imię: Wojtek
GG: 551848
Województwo: Wielkopolskie
SveQ weź najpierw rozbierz kluczy-zdejmij obudowę tegoż kluczyka, dokładnie, najlepiej przez szkło powiększające spójrz na miejsca gdzie metalowe blaszki od koszyczka baterii wchodzą w płytkę drukowaną - nie powinno tam być żadnych pęknięć. poruszaj delikatnie tym koszyczkiem. często tam właśnie pojawiają się pęknięcia i zaczynają się dziać jajca z tymi kluczykami.

2012-04-01, 17:23
Boss regionalny

Wczoraj rozebrałem centralkę i daje napięcie 12V więc wszystko działa. Po "szturchnięciu" centralki słychać coś jakby wirowanie w środku i wtedy siłowniki pracują (dźwięk jak by próbować otworzyć pilotem otwarte drzwi).

Wychodzi na to, że wszystko działa poza kodowaniem. Są jakieś inne patenty? Bo męczy mnie już bieganie dookoła samochodu.

2012-05-02, 18:37
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona