Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
kontrolka samochód z kluczem 
Autor Wiadomość
Forumowicz

jestem właścicielem Astry II z silnikiem 1,7DTI i ostatnio pojawił sie u mnie podobny problem - mianowicie po przekręceniu kluczyka kontrolka ukł. elektr. silnika świeci się cały czas, gdy uruchomię silnik, od razu gaśnie, zaś samochodem jeździ się normalnie.
Dodam jeszcze, że wcześniej świeciła się przez moment i zaraz gasła.
Ma ktoś jakieś pomysły co to może być? Imobilaizer?

Pozdrawiam (:

2009-09-08, 20:05

Polecamy Wam:

2009-09-08, 20:13
Przyjaciel

Imię: Rafalski
Silnik: --- wybierz ---
KM: 140 bandziorów
GG: 1073818
Telefon: SGS 3
Województwo: Śląskie
"Usterki niemożliwe usuwamy od ręki na cuda trzeba troszkę poczekać" ;)
A że jasnowidzami nie jesteśmy proponuję jak każdemu w pierwszej kolejności zczytać błędy z kompa a potem bedziemy się zastanawiali... :)

Była ASTRA 2.0DTI 101KM----->>>>> Jest Mondeo MK3 2.0 145KM
http://www.astra-g.pl/viewtopic.php?f=83&t=18188

2009-09-08, 20:13
Moderator

Imię: Ja
Silnik: X20XER
KM: 160
Garaż: Czarna perełka - OPC 1399
Bez kompa się nie obędzie, zczytasz błędy to się coś pomysli co z tym fantem zrobiić

Hezar i zapraszamy w niedzielę na spota do Mikołowa parkin Auchan godz 15

2009-09-08, 20:25
Post Re: kontrolka samochód z kluczem
U mnie jest podobna sytuacja. Otóż wymieniałem rozrząd,wszystko jest w porządku,ale chodzi mi o tę nieszczęsną kontrolkę "Układu elektronicznego silnika".Kontrolka zapala się po przekręceniu kluczyka i nie gaśnie(przed wymianą rozrządu gasła).Gaśnie dopiero po uruchomieniu silnika.Co prawda nie zapala się podczas jazdy ani przy wyższych obrotach ani przy jeździe z większą prędkością ale mam przed sobą wyjazd urlopowy i nie chciał bym być niemile zaskoczony. Co proponujecie? zczytać błędy z kompa? gdzie to najlepiej zrobić w mojej okolicy, jestem z Sosnowca

2010-07-24, 17:15
Przyjaciel

Imię: Bartłomiej
Silnik: --- wybierz ---
KM: 100
GG: 3441908
Telefon: Mam :)
Województwo: Zachodniopomorskie
Garaż: Bartka Focus MK2
Grgory jak gaśnie po uruchomieniu silnika i nie wyskakuje podczas jazdy to nie musisz sie obawiać.

Jest Focus MK2: viewtopic.php?f=83&t=32313

2010-08-09, 11:21
Forumowicz

Imię: Daniel
Silnik: X20DTL
KM: 82
GG: 33906528
Telefon: xxx
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Garaż: Astra3D byDoDiEL=>17" BYDGOSKA Ferajna
no właśnie tesz mam takie coś jak przekręce kluczyk to kontrolka się świeci ,i jak uruchomie silnik to tesz swieci ale za chwile gaśnie ,a tak podczas jazdy się nie zapala i samochód chodzi dobrze...

chodzi mi o tą kontrolke jakaś figurka z piorunem :kwasny: :)

2010-08-09, 11:26
Forumowicz

Imię: Paweł
Silnik: X20DTL
KM: 82
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Najprawdopodobniej świeca lub świece żarowe do wymiany.

2010-08-09, 16:02
Początkujący

Imię: Wojtek
Silnik: Y20DTH
KM: 101
GG: 494683
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Witam!
Pozwolicie, że wrócę do tematu. Posiadam asterke Y20DTH i jest identyczny problem czyli po odpaleniu zimnego silnika ( z rana) zapala się CHECK na ok 1.5 min po czym gaśnie i później przez cały dzień nia zapala się. Oczywiście problemów z uruchomieniem nie ma, w trakcie jazdy codziennej również. Przyśpieszenie ok, wciska w siedzenie. Obawiam sie, że to mogą być świece żarowe jak to przedmówcy pisali. Czy ktoś z Was rozwiązał problem palącej się kontrolki?? Faktycznie są to świece (świeca) żarowe? :(

2010-08-11, 22:24
Klubowicz

Imię: Piotr
Silnik: Y20DTH
KM: 101
GG: 5745856
Garaż: Astra G 2.0 DTI by Piodi
Tak jak pisałem poprzednio, moim zdaniem na 99% świece. Miałem podobnie w zeszłym roku, wymieniłem wszystkie na nówki Beru i problem zniknął :) Koszt kompletu świec to poziom 240 zł, lepiej kupić jakieś oryginalne bądź dobre zamienniki (Beru, NGK, Bosch). Bez podłączenia pod kompa to sobie można gdybać, wróżyć z fusów czy tam czego innego :hyhy: Nikt Ci na odległość nie postawi stuprocentowej diagnozy, trzeba sprawdzić, wymienić, następnie wykasować błędy i powinno być w porządku :) Teraz jest lato więc wymiana nie jest ekstremalnie konieczna, ale im chłodniej będzie tym ciężej może silnik odpalać i dalej zimnym silniku nierówno pracować.

2010-08-11, 22:59
Sprawa się wyjaśniła, tuż przed wyjazdem na urlop, otóż jak wspominałem wymieniany był rozrząd, po podłączeniu pod kompa pokazało błąd "czujnika położenia wałka rozrządu", błąd usunięty, asterka sobie śmiga:)

2010-08-14, 22:46
Początkujący

Imię: tomek
Silnik: Y17DT
KM: 75
Województwo: Małopolskie
Mam pytanie. Czy wszystkie astry G mają kontrolkę "Samochód z kluczykiem". Ja mam astrę z 2000 roku silnik Y17DT i nie zapala mi się wogóle ta kontrolka ani w trakcie jazdy ani w momencie uruchamiania pojazdu.

2010-08-20, 22:53
Forumowicz

Imię: Tomek
Silnik: X18XE1
KM: 116
Województwo: Wielkopolskie
Kolego nie wszystkie. Ktoś już wcześniej o to pytał. Niektóre mają tylko CHECK ENGINE.

2010-08-20, 22:56
Zobacz profil WWW

Imię: Paweł
Silnik: Z18XE
Województwo: Pomorskie
Podłączam sie pod ten juz i tak starytemat - gdyż niewiem do końca dlaczego nie moge napisać nowego posta (być może aby nie robić bałaganu i zmusić urzyszkodników do zaprzyjaźnienia się z opcją szukaj) a w istniejących nie znalazlem pomocy. Ten temat był najbardziej neutralny do mojej sprawy więc piszę tu.

Wczoraj kierowany jakąś dziwną siłą skorzystałem ze sposobu odczytu błedu w mojej asi (gaz + hamulec) i moim oczom ukazała się dziwna rzecz... kontrolka układu elektycznego silnika (autko z kluczykiem) zaczeła migać (kontrolka check engine się nie pali) i migała i migała... bez podania żadnego kodu. Z tego co odnalazlem w sieci wynikało by, że immo padło ale auto odpala bez problemi i jeździ tak jak zwykle.

Czy ktoś wie czym to może być spowodowane?? I czy może być to jakimś sposobem powiązane zwyświetlaniem się przypomnienia inSP (ustawiony na wymiane oleju) bo jakimś dziwnym trafem te 2 sytuacje zeszły się w czasie.

2013-07-27, 08:11
Początkujący

Imię: adam
Silnik: Y17DT
KM: 75
to i ja się podepnę

zawsze miałem, że jak przekręcę zapłon to zapala się "samochód z kluczem" ale po paru sekundach zgasł razem z innymi kontrolkami i odpalałem silnik
ale zdarzyła się wycieczka do Opola (się okazało, że i 170km/h Astra wyciska :D) i teraz kontrolka gaśnie dopiero po przekręceniu kluczyka

mam się czegoś obawiać?

2013-07-27, 14:54

Imię: Robert
Silnik: Z22SE
Witam,
podepnę się do tematu. Po właczeniu zapłonu kontrolka powinna zaświecić się na 2sek i zgasnąć. Mi zapala się po uruchomieniu silnika. Odczytane błędy to:
0480 Uszkodzenie w układzie chłodzenia powietrzem l
0481 Uszkodzenie w układzie chłodzenia powietrzem 2
0482 Uszkodzenie w układzie chłodzenia powietrzem 3
Po włączeniu przycisku klimatyzacji (klimatyzacja nie rusza) pojawia się błąd:
0530 Uszkodzenie czujnika ciśnienia gazu w klimatyzacji. Niedawno kupiłem moją astrę i dzisiaj okazało się że tą kontrolkę mam zaklejoną gumą do okien i przez 2 tyg walczyłem z problemem myśląc, że jest to problem z klimą;/ Proszę o sugestię co może być powodem tych błędów. pozdrawiam

2013-08-13, 23:13
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2