Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Jaki kupic akumulator do 1.6 ? ile ah i jakiej firmy :| 
Autor Wiadomość
Post Re: Jaki kupic akumulator do 1.6 ? ile ah i jakiej firmy :|
Witam.
a ja mam taki http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumula ... p-189.html w astrze 1.6 8v i po sześciu miesiącach padł. żonie już 2 razy auto odmówiło posluszeństwa w trakciejazdy - włącza się kontrolka abs, siada wspomaganie po chwili cła dyskoteka na tablicy i auto staje.
Po takim doświadczeniu nigdy więcej nie będze kupował centry . I opela zresztą też bo cały czas mam jakieś przygody z nim. auto ma przejechane może z 1500 km (odkąd go kupiłem - w sumie 192 000) i ciągle coś sie sypie.

2011-04-04, 08:14

Polecamy Wam:

2011-04-04, 10:39
Forumowicz

Imię: Darek
Silnik: --- wybierz ---
GG: Posiadam
Telefon: Galaxy S3 Mini
Województwo: Łódzkie
pauluss napisał(a):
Witam.
a ja mam taki http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumula ... p-189.html w astrze 1.6 8v i po sześciu miesiącach padł. żonie już 2 razy auto odmówiło posluszeństwa w trakciejazdy - włącza się kontrolka abs, siada wspomaganie po chwili cła dyskoteka na tablicy i auto staje.
Po takim doświadczeniu nigdy więcej nie będze kupował centry . I opela zresztą też bo cały czas mam jakieś przygody z nim. auto ma przejechane może z 1500 km (odkąd go kupiłem - w sumie 192 000) i ciągle coś sie sypie.

To raczej nie problem z akumulatorem, a z nieodpowiednim ładowaniem. Może alternator Ci padł? Widocznie kupiłeś jakiś felerny i zajeżdźony egzemplarz skoro w kółko Ci się sypie.

2011-04-04, 10:39
dopiero wróciłem od elektryka.
a czy zajeżdzony - nie wiem ma 192 000 i nie wygląda na zniczszone auto.
ładowanie ok. i na postoju na wolnych i na postoju przy włączonych wszystkich odbiornikach prądu na maksa też ok. w akumulatorze zamiast zielonego oczka jes czarne - tzn. do d..y:(
spróbuję naładować prostownikiem i zobazcę co się bedzie działo.
pozdrawiam

2011-04-05, 11:55
Początkujący

Imię: Krzysztof
Silnik: X14XE
KM: 90
Województwo: Zachodniopomorskie
Mam też Centrę Futura i smiga wszystko. Również stawiam na alternator, szczotki... no jakiś felerny egzemplarz tej astry chyba... :(

2011-04-05, 21:24
Początkujący

Imię: Monika
Silnik: X16XEL
Województwo: Mazowieckie
Witam,
Bardzo proszę o pomoc w wyborze akumulatora. Mam Astrę z silnikiem 1.6. W wyposazeniu mam centralny zamek, elektryczne szyby i lusterka. Jest nawet klima, którą czasem używam w lato. Lubię słuchać muzyki (bardzo głośno). Mam tez instalację gazową, z której korzystam i z tym mam mały problem. Zwłaszcza w zimę ponieważ, po włączeniu spada mi napiecie tak, że w trakcie jazdy gaśnie mi silnik, nawet jeśli mam włączone minimum elektroniki. Podejrzewam, że może chodzić o akumulator, ponieważ po ok 20 minutach jazdy problem znika. Obecnie mam jakiś najprostrzy model Centry. W poprzednim aucie miałam Bosh - bezobsługowego i byłam bardzo zadowolona. Teraz tez chcę taki kupic ale nie wiem który wybrac - głównie chodzi mi o moc.
Koledzy - poratujcie ponieważ nie przetrzymam kolejnej zimy bez ogrzewania :zalamany:

2011-07-08, 09:52

Imię: Bartek
KM: 101
GG: 10341610
Województwo: Śląskie
Ja wlasnie teraz rowniez stoje przed kupnem akumulatora nie wiem tylko jakiej firmy wybrac opinie sa bardzo podzielone. Doradzcie cos czy centa czy bosh obecnie zachwalaja jakas firme Barney pierwsze slysze.

2011-09-18, 12:03
Przyjaciel

Imię: Stasiek
Silnik: Z17DTL
KM: 80
GG: 3191564
Województwo: Świętokrzyskie
Garaż: Astra Njoy by stahoow
Zahen napisał(a):
obecnie zachwalaja jakas firme Barney pierwsze slysze.

A nie Banner??

I miejsce - Przeciąganie Astry na czas - V Zlot AGC Wąsosze 24-26.09.2010
II miejsce - Rzut oponą na odległość - V Zlot AGC Wąsosze 24-26.09.2010

2011-09-18, 13:28

Nazwe slyszalem przez telefon wiec nie bylem pewien. Tak czy inaczej peirwsze slysze.

2011-09-18, 16:23
Forumowicz

Dokładnie chodziło raczej o akumulatory BANNER. To dobre akumulatory Austriackie więc możesz takich poszukać.

2011-09-19, 10:50

No czytalem juz jak kazdy produkt jedni sa z niego zadowolenie inni nie co tu duzo myslec. Z tego co przegladalem na forum to wszyscy centry uzywaja :) wiec chyba sie na taka skusze

2011-09-19, 15:37
Forumowicz

Imię: Janusz
GG: 4544920
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Ja mam ZAP. Kupiłem go do wcześniejszego samochodu i zamontowałem go w Astrze. Działa mi już bezawaryjnie kilka lat.
Nie polecam kupować akumulatorów w marketach bo mogą one długo tam stać, a tego akumulatory nie lubią. Najlepiej zakupić u kogoś kto trudni się tym na co dzień, kto sprzedaje akumulatory. Gratis dostanie się sprawdzenie akumulatora w trakcie eksploatacji a co najważniejsze podczas zakupu sprawdzi nam taki fachowiec czy mamy dobre ładowanie itp.

2011-09-19, 18:26
Forumowicz

Zahen napisał(a):
No czytalem juz jak kazdy produkt jedni sa z niego zadowolenie inni nie co tu duzo myslec. Z tego co przegladalem na forum to wszyscy centry uzywaja :) wiec chyba sie na taka skusze

Lub podjedź do ASO Opla i spytaj się o aku GM oryginalny Oplowski. Ceny może tam będą wyższe ale akumulatory mają bardzo dobre. Ogólnie są chwalone. Ja w swojej Astrze mam od nowości czyli ma już 7 lat i aku nadal się dobrze trzyma ;)
Co do innych akumulatorów to faktycznie lepiej nie kupować ich w marketach tylko w dobrych sklepach motoryzacyjnych! Centra to też dobra marka aku i można je śmiało kupować. Schodzi też ich dość sporo. Wiem bo pracuje w częściach samochodowych. :)

2011-09-20, 10:20
Forumowicz

Imię: Patryk
Silnik: X20XEV
KM: 136
Województwo: Mazowieckie
Ja kupiłem na Allegro ZAP Piastów 60Ah 480A zapłaciłem wtedy chyba 160zł teraz są nieco droższe. odebrałem osobiście. Użytkuje już półtora roku i jest ok. W zimie było bez problemów auto pod chmurką. Palił w przy największych mrozach. Rodzicom do Lanosa też taki kupiłem bo u mnie się sprawdził a mam sporo elektryki. także użytkujemy w dwóch autach i na razie bez problemów. Również nie polecam akumulatorów z marketów.

2011-09-20, 13:30
Forumowicz

Silnik: X16SZR
KM: 75
GG: 502728
Województwo: Pomorskie
Garaż: Astra G Black Nova by Tinio
Jak nie macie co robić z kasą to polecam OPTIMA YELLOW TOP 55Ah 765A :D cena to około 800 zł ale są to niezniszczalne aku ,

jak ktoś ma ochote można tu go oblukać LINK

http://www.youtube.com/TiNiOGames

2011-10-20, 20:27
Zobacz profil WWW
Początkujący

Imię: Mateusz
Silnik: X16SZR
KM: 75
GG: 4083984
Mam pytanie,bo w mojej Astrze mam już do wymiany swój akumulator. Mam możliwość zamiany ze swojego starego samochodu(UNO) prawie nowy akumulator ,dokładnie taki sam : http://moto.allegro.pl/akumulator-westa ... 56632.html . Czy warto go założyć czy nie da rady czy lepiej kupić nowy.?? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

2011-12-28, 00:39
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona