Teraz jest 2016-09-30, 05:55

Światła do jazdy dziennej a przepisy.

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

Pidu

Ekspert

• Imię: Piotr
  • Silnik: --- wybierz ---
  • Województwo: Zachodniopomorskie

Re: Lampy Dayline - Światła do jazdy dziennej a przepisy.

Post2011-02-22, 16:09

Pirek napisał(a):a ja mam pytanie bo mam te lampy dayline... mają homologacje rl...

Jakiś nowy model? Jesteś pierwszy z homologacją RL w tych lampach.

Pirek napisał(a):to czy mogę zrobić tak że podłącze jako śwaitła dzienne ale to będzie tak: 1 uruchamiam silnik i zapalają się tylko z przodu paski ledowe. 2 przekrecam włącznikiem na pozycyjne i do tego dochodzą tylko tylne i tablica no i póżniej normalnie mijania.... Czy po przekręceniu na pozycyjne (postojowe) ten pasek diodowy musi trochę ściemnić się czy może tak samo świecić?

Jeśli światła mają homologację RL to producent musiał przewidzieć podłączenie paska LED, by świecił jako dzienne. Z Twojego opisu wynika, że takowego brak.

Co do samego podłączenia - zasadę działania opisałeś ok, tak można podłączyć, przy czym pasek LED w momencie przełączenia na postojówki powinien świecić słabiej (około 50%).

GRZEGORZ

2011-02-24, 12:27

Pirek

Forumowicz

• Imię: Michał
  • Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • GG: 2209385
  • Telefon: e51
  • Województwo: Mazowieckie

Post2011-02-24, 12:27

Pewnie zależy od producenta lamp czy jest ta chomologacja.... Muszę jeszcze rozłożyć prawą lampe bo jest zepsuta regulacja i ciągle strumień światła spada w dół... Je też się da rozłożyć??

onikage7

Forumowicz

• Imię: Krystian
  • Garaż: Midnight Black Astra

Post2011-02-24, 13:54

Kolego Pirek, a mógłbyś napisać co to za producent, ew. gdzie kupiłeś te lampy itd. Bo temat był wałkowany już niejednokrotnie i na forum jak dotąd nie było mowy o takich lampach z homologacją RL. We wszystkich wspomnianych lampach pasek diodowy służy(ł) tylko i wyłącznie jako światła postojowe. Jeśli jakiś producent wpadł wreszcie na pomysł, żeby zrobić takie lampy z homologacją RL, to ja bym chętnie takie zdobył, bo światła RL chodzą mi po głowie od dłuższego czasu.

Pogodny

Przyjaciel

Post2011-02-24, 18:00

Póki co to Dayline to produkcja firmy Sonar gdzie nie ma mowy o wbitej homologacji RL, nie wspominając o xenonie - pffff jak dla mnie to śmieszne wywalać tyle zlociszy na te lapmy żeby nacieszyć się glupimi ledami i światlem z żarówek halogenowych. Sam wtopilem z Sonarami bo zachcialo mi się ringów. Kolega Pirek niech najlepiej zrobi dokladne zdjęcia tych lamp i wybitych na kloszach homologacje.

onikage7

Forumowicz

• Imię: Krystian
  • Garaż: Midnight Black Astra

Post2011-02-24, 19:03

Na allegro sporo jest też lamp dayline firmy depo-fk (zakładam, że to producent a nie dystrybutor), widziałem też lampy tego typu firmy jom. Tak czy siak, żadne z nich nie maja homologacji RL. W sumie skoro niedawno pojawiło się rozporządzenie, że nowe auta (nie pamiętam od którego roku produkcji, 2011 może?) mają mieć w standardzie światła do jazdy dziennej, to jakiś geniusz marketingu wpadnie w końcu na pomysł, że produkując jakieś porządne lampy z homologacją RL do samochodów używanych można skusić klienta, bo się oszczędza na żarówkach, mniej ciepła do atmosfery, itd. Reklama dźwignią handlu. Pytanie tylko, czy uzyskanie takiej homologacji nie wiąże się z jakimiś dodatkowymi kosztami. Technologia takich lamp już mniej więcej jest (dayline), trzeba jeszcze homologację dorzucić, zrobić coś, żeby lampy zapałały się ze startem silnika i przygasały gdy włączą się główne reflektory. Zakładając, że reflektor opla insigni kosztuje jakieś 500 zł to się chyba da zrobić w jakiejś rozsądnej cenie, szkoda tylko że żaden producent jeszcze się nie zdecydował takie lampy zaprojektować.

Pirek

Forumowicz

• Imię: Michał
  • GG: 2209385
  • Telefon: e51

Post2011-03-19, 19:03

Pomyłka z tą homologacją... z czymś innym mi sie musiała pomylić... Uzdrowiłem je bo narzekałem że słąbo świecą... wyleciały silniczki od regulacji i latało jak chciało a dziś jej zamocowałem jak trzeba i ustawiłem.. Teraz świecą bajecznie:) Jak ktoś chce takie kupić to polecam

Mlody_ldz

Zbanowany

Post2011-03-28, 00:29

nie wiem czy nie doczytalem czy nie poruszyliscie tematu ;)

a co myslicie o jezdzie na SAMYCH ringach w dzien ?
(chodzi mi tu o lampki SONAR angel eyes)

Pogodny

Przyjaciel

Post2011-03-28, 06:32

Mlody_ldz napisał(a):nie wiem czy nie doczytalem czy nie poruszyliscie tematu ;)

a co myslicie o jezdzie na SAMYCH ringach w dzien ?
(chodzi mi tu o lampki SONAR angel eyes)

Ringi to nie homologowane światła do jazdy dziennej. Z tego co mi wiadomo przy włączonych światłach mijania możesz korzystać nawet z dołożonych do zderzaka w odpowiedni sposób pasków LED. Kolega po konsultacji z policjantem założył sobie ledy pod lampami.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nadwozie