Teraz jest 2016-05-02, 13:29

Wymiana wkładu lusterka

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

nokun

Forumowicz

• Imię: Adam
  • Silnik: X18XE1
  • KM: 115
  • Województwo: Śląskie

Wymiana wkładu lusterka

Post2013-06-21, 15:29

Witam, stłukło mi się lusterko więc muszę wymienić wkład. Myślałem, że nie ma nic prostszego do zrobienia jednak po prawie godzinnych bojach poddałem się i proszę Was o pomoc. Bo nigdzie nie znalazłem podobnego tematu

Muszę wymienić lusterko lewe elektryczne podgrzewane. Zacząłem od usunięcia starego wkładu, trochę siły i bez problemu zeszło.
Zabieram się do montażu nowego wkładu i tu zonk, bo trzeba 'nadziać' to lusterko na te elektryczne wysięgniki z silniczka do sterowania lusterkiem.
Problem w tym, że te wysięgniki w momencie naciskania się chowają :( a gdy już się schowają to są za daleko i nie da się ich nasadzić na te wypustki wkładu.

Męczyłem się z tym i nie mam pojęcia jak to rozwiązać, myślałem żeby może rozebrać lusterko i jakoś zablokować od tyłu te wysięgniki (o ile się da) żeby się nie chowały? Tylko jak?

Ktoś wymieniał wkład lusterka? Proszę o pomoc :(

Poniżej kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

GRZEGORZ

2013-06-21, 15:46

MarcinSC

Przyjaciel

• Imię: Marcin
  • Silnik: Z18XE
  • Garaż: Czarna CC GSi

Re: Wymiana wkładu lusterka

Post2013-06-21, 15:46

ja wymieniałem, znaczy klubowicz Czajka mi to robił ale też nie mógł sobie z tym poradzić bo próbując nadziać na te bolce one się chowały i pomyśleliśmy że te otwory w nowym wkładzie są za małe i dlatego nie wchodzą no ale na razie zostało jak jest i mi nie działa sterowanie lusterka bo te bolce nie weszły ;/ więc witaj w klubie
podłączam się do pytania kolegi wyżej, jak sobie z tym poradzić bo ustawianie lusterka ręką jest denerwujące ...

SADEK

Klubowicz

• Imię: Konrad
  • Silnik: X16SZR
  • KM: powinno byc 75km
  • Telefon: 792377511
  • Województwo: Świętokrzyskie
  • Garaż: SADKOWÓZ - mała stłuczka tym razem AG :(

Odp: Wymiana wkładu lusterka

Post2013-06-21, 16:43

Ja te otwory posmarowalem olejem a potem pogrzalem suszarka. I weszlo
Xd

rafi84

• Imię: Rafał
  • Silnik: X14XE
  • KM: 90
  • Województwo: Podlaskie

Post2013-06-21, 19:01

Ja wyciągałem i wkładałem stary bo szybka mi chciala się odkleić, to dość proste wystarczy wcisnąć ten środkowy bolec a następnie na któryś z małych trochę się schowa ale trzeba nieco bardziej przycisnąć wkład w miejscy bolca a później drugi i po sprawie, czas operacji to tyle co otwarcie lodówki żeby piwo wyjąć :D

nokun

Forumowicz

Post2013-07-02, 11:57

rafi84 napisał(a):Ja wyciągałem i wkładałem stary bo szybka mi chciala się odkleić, to dość proste wystarczy wcisnąć ten środkowy bolec a następnie na któryś z małych trochę się schowa ale trzeba nieco bardziej przycisnąć wkład w miejscy bolca a później drugi i po sprawie, czas operacji to tyle co otwarcie lodówki żeby piwo wyjąć :D

No niestety nie ma tak prosto, choć też myślałem że to bułka z masłem będzie.
U mnie jak tylko dociskam któryś z wysięgników silniczka elektrycznego to od razu się on chowa i nie ma bata, żeby dał taki opró, żeby wcisnąć go w te otworki wkładu.

Próbowałem też sposobu użytkownika SADEK z suszarką, ale udało mi się tylko na jeden otwór nadziać wkład.
Potem sciągnąłem obudowe lusterka i próbowałem jakoś od tyłu przytrzymać te wysięgniki i prawie się udało gdyby nie brak odpowiednich narzędzi :(
Jednak to chyba się sprawdzi, ewentualnie wystarczy nadpiłowac lekko plastik żeby weszły jakieś szczypce czy coś, a tego i tak nie będzie widać bo jest pod obudową.

Za pare dni jak znajde znowu trochę czasu będę kombinował dalej :P

jarkar

Forumowicz

• Imię: jk
  • Silnik: X17DTL
  • Województwo: Łódzkie

Post2013-07-02, 13:45

Przerobiłem temat tylko z manualnym lusterkiem. U mnie sterują linki zakończone kulką, która musi się zapiąć we wkładzie lusterka.
Zdjąłem tą lakierowaną obudowę i od drugiej strony (na wyciągniętej lince) przyblokowałem kulkę smukłym płaskim śrubokrętem (aby się nie chowała), dociskając wkład lusterka żeby kulka wskoczyła.

jaguar963

Forumowicz

• Imię: Marcin
  • Silnik: X14XE
  • KM: 90
  • GG: 9145778
  • Województwo: Podkarpackie

Post2013-07-02, 21:29

Jak posmarujesz jakimś smarem albo olejem te gniazda i kulki to da się to założyć. Ewentualnie jak to nie pomoże to szerokim śrubokrętem delikatnie rozgiąć gniazda te mniejsze - od silniczków. Tego dużego nie rozginać żeby wkład się dobrze trzymał.
Przy wkładaniu najpierw ten największy środkowy, potem te od silniczków. Najlepiej dosyć szybko wciskać wkład i wtedy praktycznie zawsze wpada na swoje miejsce.

nokun

Forumowicz

Post2013-07-11, 08:44

Ok wziąłem się za to wczoraj po raz trzeci i jako że do trzech razy sztuka to się udało :)

Ale namordowałem się z tym ostro. Jak to w koncu zrobiłem:
Wysięgniki wysunąłem do oporu, żeby wystawały jak najbardziej.
Ściągnąłem obudowę lusterka (to plastikowe kolorowe z tyłu), jako, że do wysięgnika górnego nie było dostępu to wywierciłem otwór od góry nad nim.
Posmarowałem profilaktycznie otwory we wkładzie lusterka płynem do naczyń, żeby jakoś poślizg był.
Wkładanie zacząłem od wysięgnika prawego, chwiciłem go od tyłu z boku szczypcami mocno i siłą nałozylem wkład na niego, następnie wsadziłem wkład w główne gniazdo (tu tylko sily trzeba uzyc i nic więcej), a na końcu wysięgnik górny - szczypcami przez wywiercony otwór trzymałem ten dzyndzel i nałożyłem na niego wkład. Koniec :)
Zbieramy wszystko do kupy, myjemy lusterko i gotowe.

Powodzenia
Następna strona

Powrót do Nadwozie