Wymiana wkładu lusterka

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

Wymiana wkładu lusterka

przez nokun » 2013-06-21, 15:29

Witam, stłukło mi się lusterko więc muszę wymienić wkład. Myślałem, że nie ma nic prostszego do zrobienia jednak po prawie godzinnych bojach poddałem się i proszę Was o pomoc. Bo nigdzie nie znalazłem podobnego tematu

Muszę wymienić lusterko lewe elektryczne podgrzewane. Zacząłem od usunięcia starego wkładu, trochę siły i bez problemu zeszło.
Zabieram się do montażu nowego wkładu i tu zonk, bo trzeba 'nadziać' to lusterko na te elektryczne wysięgniki z silniczka do sterowania lusterkiem.
Problem w tym, że te wysięgniki w momencie naciskania się chowają :( a gdy już się schowają to są za daleko i nie da się ich nasadzić na te wypustki wkładu.

Męczyłem się z tym i nie mam pojęcia jak to rozwiązać, myślałem żeby może rozebrać lusterko i jakoś zablokować od tyłu te wysięgniki (o ile się da) żeby się nie chowały? Tylko jak?

Ktoś wymieniał wkład lusterka? Proszę o pomoc :(

Poniżej kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Forumowicz

Imię: Adam
Silnik: X18XE1
KM: 115
Województwo: Śląskie

przez GRZEGORZ » 2013-06-21, 15:46

Polecamy Wam:

GRZEGORZ

Re: Wymiana wkładu lusterka

przez MarcinSC » 2013-06-21, 15:46

ja wymieniałem, znaczy klubowicz Czajka mi to robił ale też nie mógł sobie z tym poradzić bo próbując nadziać na te bolce one się chowały i pomyśleliśmy że te otwory w nowym wkładzie są za małe i dlatego nie wchodzą no ale na razie zostało jak jest i mi nie działa sterowanie lusterka bo te bolce nie weszły ;/ więc witaj w klubie
podłączam się do pytania kolegi wyżej, jak sobie z tym poradzić bo ustawianie lusterka ręką jest denerwujące ...
Obrazek
polerowanie lamp -> http://www.olx.pl/85743095

Przyjaciel

Imię: Marcin
Silnik: Z18XE
Garaż: Czarna CC GSi

Odp: Wymiana wkładu lusterka

przez SADEK » 2013-06-21, 16:43

Ja te otwory posmarowalem olejem a potem pogrzalem suszarka. I weszlo
Xd

Klubowicz

Imię: Konrad
Silnik: X16SZR
KM: powinno byc 75km
Telefon: 792377511
Województwo: Mazowieckie
Garaż: SADKOWÓZ mały up - kierownica-fotele-lampa opc :)

przez rafi84 » 2013-06-21, 19:01

Ja wyciągałem i wkładałem stary bo szybka mi chciala się odkleić, to dość proste wystarczy wcisnąć ten środkowy bolec a następnie na któryś z małych trochę się schowa ale trzeba nieco bardziej przycisnąć wkład w miejscy bolca a później drugi i po sprawie, czas operacji to tyle co otwarcie lodówki żeby piwo wyjąć :D

Imię: Rafał
Silnik: X14XE
KM: 90
Województwo: Podlaskie

przez nokun » 2013-07-02, 11:57

rafi84 napisał(a):Ja wyciągałem i wkładałem stary bo szybka mi chciala się odkleić, to dość proste wystarczy wcisnąć ten środkowy bolec a następnie na któryś z małych trochę się schowa ale trzeba nieco bardziej przycisnąć wkład w miejscy bolca a później drugi i po sprawie, czas operacji to tyle co otwarcie lodówki żeby piwo wyjąć :D

No niestety nie ma tak prosto, choć też myślałem że to bułka z masłem będzie.
U mnie jak tylko dociskam któryś z wysięgników silniczka elektrycznego to od razu się on chowa i nie ma bata, żeby dał taki opró, żeby wcisnąć go w te otworki wkładu.

Próbowałem też sposobu użytkownika SADEK z suszarką, ale udało mi się tylko na jeden otwór nadziać wkład.
Potem sciągnąłem obudowe lusterka i próbowałem jakoś od tyłu przytrzymać te wysięgniki i prawie się udało gdyby nie brak odpowiednich narzędzi :(
Jednak to chyba się sprawdzi, ewentualnie wystarczy nadpiłowac lekko plastik żeby weszły jakieś szczypce czy coś, a tego i tak nie będzie widać bo jest pod obudową.

Za pare dni jak znajde znowu trochę czasu będę kombinował dalej :P

Forumowicz

przez jarkar » 2013-07-02, 13:45

Przerobiłem temat tylko z manualnym lusterkiem. U mnie sterują linki zakończone kulką, która musi się zapiąć we wkładzie lusterka.
Zdjąłem tą lakierowaną obudowę i od drugiej strony (na wyciągniętej lince) przyblokowałem kulkę smukłym płaskim śrubokrętem (aby się nie chowała), dociskając wkład lusterka żeby kulka wskoczyła.

Forumowicz

Imię: jk
Silnik: X17DTL
Województwo: Łódzkie

przez jaguar963 » 2013-07-02, 21:29

Jak posmarujesz jakimś smarem albo olejem te gniazda i kulki to da się to założyć. Ewentualnie jak to nie pomoże to szerokim śrubokrętem delikatnie rozgiąć gniazda te mniejsze - od silniczków. Tego dużego nie rozginać żeby wkład się dobrze trzymał.
Przy wkładaniu najpierw ten największy środkowy, potem te od silniczków. Najlepiej dosyć szybko wciskać wkład i wtedy praktycznie zawsze wpada na swoje miejsce.

Forumowicz

Imię: Marcin
Silnik: X14XE
KM: 90
GG: 9145778
Województwo: Podkarpackie

przez nokun » 2013-07-11, 08:44

Ok wziąłem się za to wczoraj po raz trzeci i jako że do trzech razy sztuka to się udało :)

Ale namordowałem się z tym ostro. Jak to w koncu zrobiłem:
Wysięgniki wysunąłem do oporu, żeby wystawały jak najbardziej.
Ściągnąłem obudowę lusterka (to plastikowe kolorowe z tyłu), jako, że do wysięgnika górnego nie było dostępu to wywierciłem otwór od góry nad nim.
Posmarowałem profilaktycznie otwory we wkładzie lusterka płynem do naczyń, żeby jakoś poślizg był.
Wkładanie zacząłem od wysięgnika prawego, chwiciłem go od tyłu z boku szczypcami mocno i siłą nałozylem wkład na niego, następnie wsadziłem wkład w główne gniazdo (tu tylko sily trzeba uzyc i nic więcej), a na końcu wysięgnik górny - szczypcami przez wywiercony otwór trzymałem ten dzyndzel i nałożyłem na niego wkład. Koniec :)
Zbieramy wszystko do kupy, myjemy lusterko i gotowe.

Powodzenia

Forumowicz

przez SADEK » 2013-07-11, 17:33

nokun napisał(a):Ok wziąłem się za to wczoraj po raz trzeci i jako że do trzech razy sztuka to się udało :)

Ale namordowałem się z tym ostro. Jak to w koncu zrobiłem:
Wysięgniki wysunąłem do oporu, żeby wystawały jak najbardziej.
Ściągnąłem obudowę lusterka (to plastikowe kolorowe z tyłu), jako, że do wysięgnika górnego nie było dostępu to wywierciłem otwór od góry nad nim.
Posmarowałem profilaktycznie otwory we wkładzie lusterka płynem do naczyń, żeby jakoś poślizg był.
Wkładanie zacząłem od wysięgnika prawego, chwiciłem go od tyłu z boku szczypcami mocno i siłą nałozylem wkład na niego, następnie wsadziłem wkład w główne gniazdo (tu tylko sily trzeba uzyc i nic więcej), a na końcu wysięgnik górny - szczypcami przez wywiercony otwór trzymałem ten dzyndzel i nałożyłem na niego wkład. Koniec :)
Zbieramy wszystko do kupy, myjemy lusterko i gotowe.

Powodzenia

też wierciłem otowór bo ni.... da rady inaczej :/ 2 sztuki też połamałem :P

Klubowicz

Imię: Konrad
Silnik: X16SZR
KM: powinno byc 75km
Telefon: 792377511
Województwo: Mazowieckie
Garaż: SADKOWÓZ mały up - kierownica-fotele-lampa opc :)

przez Grzesiek_TIMON » 2013-07-11, 17:44

niezly nakład pracy zeby się uporac z lusterkiem niestety w zamiennikach wkładów lusterek jest problem z tymi miejscami na bolce bo trzeba pokombinować bo zazwyczaj otwory sa za male i nie maja nawet zamiaru wcisnąć się na miejsce sterowania ja uzywalem nagrzewnicy delikatnie podgrzewalem i wtedy poszlo...
GRUPA BIAŁYSTOKObrazek

Klubowicz

Imię: Grzesiek
KM: 116
Telefon: NOKIA
Województwo: Podlaskie
Garaż: Bercia TTIIMMOONNAA88