Teraz jest 2017-02-21, 13:15

Taśma LED na nogi

Moderatorzy: Pstry, Michau, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Re: Taśma LED na nogi

Post2016-11-02, 08:19

- im mniej paska tym lepiej (lżej) dla elektryki
- podpięcie pod lampkę podsufitki "plusem" i "minusem"
- przykładowe łączenie odcinków taśm led -> http://feniks-led.pl/polaczenia.pdf
- umieszczenie pasków to Twoja inwencja twórcza
- podpięcie pasków pod złe bieguny zasilania nie spowoduje zwarcia, jedynie paski nie będą świecić

Smilodon

Post2016-11-02, 08:33

LuMpY napisał(a):- im mniej paska tym lepiej (lżej) dla elektryki
- podpięcie pod lampkę podsufitki "plusem" i "minusem"
- przykładowe łączenie odcinków taśm led -> http://feniks-led.pl/polaczenia.pdf
- umieszczenie pasków to Twoja inwencja twórcza
- podpięcie pasków pod złe bieguny zasilania nie spowoduje zwarcia, jedynie paski nie będą świecić

A jak to wszystko jeszcze podpiąć pod włącznik? Żebym mógł włączyć w trakcie jazdy

avinx

Początkujący

• Imię: Grzesiek
  • Silnik: Z14XE
  • KM: 90
  • Telefon: Xiaomi Redmi Note 3
  • Województwo: Podkarpackie

Post2016-11-02, 08:41

Smilodon napisał(a):Witam. Chciałbym podpiąć sie pod ten temat ponieważ nie chce robić nowego i robić jakiegoś śmietnika na forum.
Mam:
-taśme led jakieś 1,5m(kupiłem na zapas, może jeszcze do czegoś mi sie przyda, bo wiem że tyle będze za dużo)
-przełączki 3 pozycyjny
-przewód
chciałbym żeby to działało na takiej zasadzie żeby podświetlenie świeciło sie po otwarciu jakichkolwiek drzwi oraz w razie czego żebym mógł włączyć je podczas jazdy przełącznikiem. Chciałbym żeby podświetlenie było na nogi u kierowcy, pasażera oraz z tyłu. I tu właśnie nie mam pomysłu, ponieważ jestem troche zielony w tych sprawach, wiem że najlepiej było by jakoś podłączyć do podświetlania w podsufitce, ale nie wiem co dalej żeby włączyć je samym przełącznikiem żeby nie było żadnych zwarć. Jakiej długości najlepiej uciąć taśme? Gdzie ją najlepiej umieścić? Mógłby ktoś dać jakiś schemat do tego lub dokładny opis? Z góry dzięki za pomoc.

Jeśli chcesz np. włączyć w czasie jazdy bez otwierania drzwi to wystarczy, że pociągniesz do siebie włącznik świateł (ale wlączy sie razem z górną lampką oczywiście ;) ). Zamontowałem też nad lampką dodatkowy bezpiecznik na kablu, tak dla świętego spokoju. Z tyłu podświetlenia nie robiłem, ale wydaje mi się, że to nic trudnego pociągnąć kabelek przednim słupkiem, potem progiem i koło środkowego słupka wpiąć się pod fotel. Taśmę mam po 0,5 m na stronę. Postaram się wrzucić jakieś foto.

@edit
Obrazek Dwa brązowe "+" zlutowane i zaizolowane z przewodem bezpiecznika (czerwony), nastepnie zlutowane do "+" lampki. Dwa niebieskie "-" zlutowane do masy w lampce. Jak kto woli można pewnie zarobić nowe konektory i w nich połączyć przewody, efekt estetyczny na pewno byłby lepszy, mi się nie chciało z tym bawić, i tak schowane wszystko ;)

Obrazek

RafalZ

Post2016-11-15, 13:23

Witam też chce zrobić podświetlenie nóg i na pewno skorzystam z waszych rad.

Mam jeszcze pytanie czy wie ktoś gdzie szukać czegoś na temat podświetlenia auta od dołu? chodzi mi o "efekt UFO" ;)
jestem nowy i nie moge tego nigdzie znaleźć, a może gdzieś to już było?
Nie wiem gdzie się najlepiej podpiąć jeśli chodzi o spód auta i co najgorsze mam słabe pojęcie o tych sprawach a chciałbym sam to zrobić i być dumnym z siebie :)

Z góry dzięki za pomoc

avinx

Początkujący

• Imię: Grzesiek
  • Silnik: Z14XE
  • KM: 90
  • Telefon: Xiaomi Redmi Note 3
  • Województwo: Podkarpackie

Post2016-11-16, 08:17

RafalZ napisał(a):Witam też chce zrobić podświetlenie nóg i na pewno skorzystam z waszych rad.

Mam jeszcze pytanie czy wie ktoś gdzie szukać czegoś na temat podświetlenia auta od dołu? chodzi mi o "efekt UFO" ;)
jestem nowy i nie moge tego nigdzie znaleźć, a może gdzieś to już było?
Nie wiem gdzie się najlepiej podpiąć jeśli chodzi o spód auta i co najgorsze mam słabe pojęcie o tych sprawach a chciałbym sam to zrobić i być dumnym z siebie :)

Z góry dzięki za pomoc

http://www.astra-g.pl/viewtopic.php?f=6 ... 2&start=56

LuMpY

Moderator

Post2016-11-16, 08:48

wierz mi że będziesz z siebie dumny ale nie będzie to wyglądać... takie tuningi jak w NFS to są ok w grach albo naprawdę grubych projektach na pokazy bo w codziennym użyciu prędzej Ci zabiorą DR za takie coś...

kwestia gustu ale to będzie jak dla mnie słabe rozwiązanie ale co do treści posta - taśma led na 12V i możesz pociągnąć zasilanie od zapalniczki, po drodze montując włącznik aby nie jarało cały czas jak będzie zapłon włączony

którędy? jakbym ja miał to robić to od strony bagażnika jak jest dziura na wiązkę do haka, tędy wyprowadzić kable a montaż taśmy i sposób to już Twoja inwencja twórcza

tak_to_ja

Post2016-12-16, 18:40

Witam. Mam problem ze znalezieniem kabli i tu mi jest potrzebna wasza pomoc, oczywiście wszystkie inne rady mile widziane... Tutaj mam taki mały schemat jak by to miało wyglądać Obrazek
opisze go skrócie, do kabla + (lub - ponieważ nie sprawdzałem jeszcze jakie są bieguny w kablach) podłączam przewód on do bezpiecznika(żeby zachować bezpieczeństwo instalacji) i tu też mam pytanie jaki mam zastosować bezpiecznik? Później to wszystko do taśmy led, z drugiej strony chciałem podłączyć to do strony czujnika przy drzwiach od strony kierowcy, przed czujnikiem gdybym chciał włączyć taśme przy zamkniętych drzwiach, do tego ma mi służyć przełącznik ON-OFF-ON i po drugiej stronie przełącznika czyli gdy drzwi będą otwarte lub OFF żeby wszystko wyłączyć a następnie do taśmy led. I tu mam właśnie problemy ponieważ wykręciłem czujnik i w sumie na tym skończyło sie moje "wojowanie" ponieważ nie moge znaleźć kabla biegnącego do lampki w podsufitce i tych od czujnika, gdzie moge znaleźć te kable? Może podłączyć to wszystko do jakiegoś głównego punktu który tym struje lecz nie wiem gdzie on sie znajduje. A może macie jakieś inne rady? z góry dzięki za pomoc.

LuMpY

Moderator

Post2016-12-18, 12:42

znajdź rozpiskę gniazda X1, mas tam wszystko czego potrzebujesz, gniazdo jest pod plastikiem przy lewej nodze kierowcy, trudny dostęp ale idzie wszystko ogarnąć
Poprzednia strona

Powrót do Wnętrze