Teraz jest 2017-01-23, 01:27

Sportowe sprężyny

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

Korbol

• Imię: Grzegorz
  • Silnik: Z16XE
  • KM: 101
  • Województwo: Wielkopolskie

Re: Sportowe sprężyny

Post2015-03-29, 23:40

Witam!

Pękła mi sprężyna z przodu i stwierdziłem, że zamiast kupować seryjne, zmienię od razu na krótsze. Myślę o AP 40/30. Mam jednak dylemat. Na słupku w aucie jest napisane, że nacisk VA to 875 kg, a HA 820 kg. Do wyboru są 2 opcje: naciskiem VA 850 albo 940. Która byłaby lepsza? Na logikę, wychodzi że powinno to być 940, ale czy przód siądzie wtedy te 40 mm? Ile auto mogłoby siąść na jednym i drugim zestawie?
Moje auto to Astra G Hatchback 1.6 16 74KW (2001 r.).

piterrr70

Post2015-04-13, 01:24

Witam. Mam pytanie do lowrider'ów ;] Otóż posiadam zawieszenie weitec nie mam bladego pojecia jakie aczkolwiek trzyma w ok 80%, niestyty juz zaczyna dobijac a szczegolnie jak mam z 200 kg na pokladzie. Sam jeszcze jak jade to bajeczka. No i moje pytanie sprobowalbym wymienic najpierw sprężyny tylko ze tak mam obecnie kola 16" i potrzebuje porady jakie kupic ? Gdyz jesliby sie okazalo ze niestety amory juz do wymiany to bym tylko zakupil owe amory i by bylo git. Nie chodzi mi o super niskie zawieszenie bo moze sb kupie 17" tylko zeby mi nie bilo po nadkolach ;/ Bo mnie szlak trafia. Dodam ze nie amoty prawdopodobnie maja ok 6 lat bo na takich z DE przyjechalo w 2009r. Takze wytrzymale sa :) Auto nie faluje, nie buje na wybojach ale to dobijanie w nadkola mnie wk... za przyproszeniem.

Kaluz

Forumowicz

• Imię: ŁUKASZ
  • Silnik: Y17DT
  • KM: 80
  • Województwo: Śląskie

Post2015-11-06, 18:10

Czy sprężyny o nr 72903003 i 72904001 irmscher podejdę do astry g hb, gdzieś sprawdziłem że są z Vectry b ale koleś twierdzi że wyciągnięte z astry

asterka_gsi

Forumowicz

• Imię: ŁUKASZ
  • Silnik: Y22DTR
  • Województwo: Łódzkie

Post2016-05-18, 01:15

Korbol napisał(a):Witam!

Pękła mi sprężyna z przodu i stwierdziłem, że zamiast kupować seryjne, zmienię od razu na krótsze. Myślę o AP 40/30. Mam jednak dylemat. Na słupku w aucie jest napisane, że nacisk VA to 875 kg, a HA 820 kg. Do wyboru są 2 opcje: naciskiem VA 850 albo 940. Która byłaby lepsza? Na logikę, wychodzi że powinno to być 940, ale czy przód siądzie wtedy te 40 mm? Ile auto mogłoby siąść na jednym i drugim zestawie?
Moje auto to Astra G Hatchback 1.6 16 74KW (2001 r.).

Masz lekki silnik bierz te drugie z VA 940 .Nie obawiaj się,na tych springach auta na odbojach nie położysz ;) chodź moze to -50 siądzie lecz nie,musi;)

---------------

A teraz cos ode mnie... zastanawiam się nad zmianą zawieszenia w bercie,
czy sprężyny Eibach Pro-kit są dużo twardsze od seryjnych dedykowanych do tego modelu?
Jestem bardzo wyczulony odnośnie komfortu w aucie po przygodach w bylej eFce:D Chciałbym cos zbliżonego do serii,jednakże trochę stabilniejszego w zakrętach (bla bla bla:P) Pomoże,ktoś? Najlepiej praktykant.

macieo89

Forumowicz

• Imię: Radek
  • Silnik: Z20LET
  • GG: 3057947
  • Województwo: Łódzkie
  • Garaż: Linea blu turbo

Post2016-12-02, 15:47

Obecnie mam zawieszenie Sachs performance, o obniżeniu -30mm. Jak się okazało przedni amortyzator ma luz, także wszystkie mam do wymiany. Sprężyny są ok, więc jeśli jest to możliwe chciałbym wymienić same amorki (przód + tył). Jak pisaliście, przy obniżeniu -30mm można zastosować amortyzatory o seryjnym skoku. W sieci z "normalnych" amortyzatorów znalazłem:
- KAYABA Excel-G
- SACHS
- BILSTEIN
- BILSTEIN B4 (tutaj jak wyczytałem nie zbyt nadają się do coupe)
Pytanie brzmi czy taki zestaw się sprawdzi (tzn czy na pewno nie będzie nic obcierało, przy przełożeniu obecnych sprężyn -30mm). Ewentualnie rozważam zakup kompletu amorków+sprężyn VOGTLAND za 1400zł, jak wyczytałem to w miarę komfortowe zawieszenie, ale czy warto wydać 2x tyle skoro sprężyny już mam?

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Post2016-12-04, 14:23

osobiście jeździłem na seryjnych amorach przy -30, długo nie pożyły, jak przyszło do wymiany to wymieniłem sprężyny na -40 i dałem amory mts o skróconym skoku i do tej pory się sobie dziwiłem dlaczego tego nie zrobiłem na początku...

moje zdanie takie - przy obniżeniu -30 stosować amory o skróconym skoku, tak będę mówił każdemu...

Sebuś

Post2016-12-12, 12:25

Cześć wszystkim. Otóż mam do Was pytanie, jakie sprężyny sportowe najbardziej polecacie aby samochód nie miał tak twardego zawieszenia i zeby nie była odczuwalna każda dziura w drodze. Mam już sprężyny sportowe supersport, ale niestety nie wiem jakie są dokładnie bo były już zamontowane w samochodzie. Zależy mi aby samochód był tak samo obnizony jak teraz lecz ,żeby lepszy był komfort jazdy czy to w ogóle możliwe?

Tak to wygląda u mnie na tą chwilę:

Obrazek

denismaligranda

Post2016-12-31, 13:14

Witam mam mały problem ponieważ wymieniłem sprężyny w coupe z tyłu na czerwone wzmacniane irmschera, samochód podniósł się bardzo co było moim zamiarem bo na wcześniejszych bardzo siedział na kołach 16 na 55, koła wchodziły w nadkola. Na tych nowych jest bardzo twardy ale to mi nie przeszkadza i nie jest problemem, problemem jest dziwne stukanie prawdopodobnie amortyzatory, i teraz pytanie do was,
-czy te sprężyny tak mają
-czy pod te sprężyny są specjalne amortyzatory
-czy może po prostu amortyzatory siadły przy tamtych sprężynach i są do wymiany.
Dzięki z góry za pomoc

Przed
Obrazek
Po
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poprzednia strona

Powrót do Zawieszenie i układ hamulcowy