Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Zwiększenie mocy w 1.6 75KM 
Autor Wiadomość
Klubowicz

Imię: Maciek
Silnik: X20XER
KM: 161Km/189Nm
GG: 8535467
Województwo: Śląskie
Garaż: opc1 no 0822 -ArdenBlau- Podsumowanie IX OP str. 46
Post Zwiększenie mocy w 1.6 75KM
Witam

Jak w temacie,

czy moglibyście mi napisać co można zrobić aby przyniosło kilkuprocentowy przyrost mocy.

I czy w ten silnik opłaca się wkładać pieniądze?

Naprawdę zdaję sobie sprawę, że wykładanie czasu i pieniędzy na stary, niespecjalnie urodziwy z pozoru samochód jest głupie. Że można by tę energię poświęcić na wiele ważniejszych rzeczy – na przykład zbieranie lajków dla biednych dzieci w Afryce albo śledzenie poczynań grupy ludzi z Warszawy sikających do basenu. Niemniej jednak nic nie poradzę na to, że każda dokręcona śrubka, wymieniony przewód i wypolerowana osłona sprawiają mi tyle radości, że przez kolejne kilka godzin uśmiecham się do świata jakbym miał porażenie mózgowe.

Honorowy obywatel Wielkopolskiego - by Mirek 19.02.2014

Obrazek

2010-08-25, 01:36

Polecamy Wam:

2010-08-25, 02:12
Forumowicz

Imię: Mariusz
Silnik: X17DTL
KM: o dużo za mało :/
Garaż: Turbo SZYBKI'ego
Post Re: Zwiększenie mocy w 1.6 75KM
Nie opłaca się raczej wkładać kasy w ten silnik poniewaz jest to benzynka nie diesel w którym łatwo podnieść moc (chip tuning) w twoim przypadku podniesienie mocy byłoby dość kosztowne (jest to mało awaryjny przestarzały silnik i nie ma co od niego więcej wymagać), chociaż można pomyśleć na Dbilasem, odblokowaniem wydechu i stożkiem może poprawi to trochę charakterystykę silnika.
Sam myślałem nad podniesieniem mocy w moim aucie ale odpuściłem nie opłaca się mordować starych konstrukcji. :/

2010-08-25, 02:12
Przyjaciel

Imię: Michał
Silnik: --- wybierz ---
KM: 150
GG: 3972229
Telefon: 533631549
Województwo: Dolnośląskie
Garaż: Murkowa zabaweczka :)
Nie opłacalne jest to w przypadku takich siników. swapuj lepiej na coś wiekszego

2010-08-25, 09:08
Cinu napisał(a):
Witam
Jak w temacie,
czy moglibyście mi napisać co można zrobić aby przyniosło kilkuprocentowy przyrost mocy.
I czy w ten silnik opłaca się wkładać pieniądze?

Wymiana świec i filtrów paliwa i powietrza, posprzątanie w aucie i we wszystkich schowkach z bagażnikiem. (proponuję wszystko powyjmować w jeden karton i to zważyć, gwarantuję, że będzie tego parędziesiąt kilo zbędnego bagażu i już tego nie pakować do auta)
Doprowadzenie silnika do stanu zbliżonego do fabrycznego bym zaproponował, ale to spory koszt wbrew pozorom

2010-08-25, 10:10
Przyjaciel

Imię: Paweł
Silnik: X18XE1
KM: 116
GG: 2927717
Telefon: 791120406
Województwo: Pomorskie
Garaż: Sedan by Kapi
Turbinka!! :hyhy:

2010-08-25, 10:12
Forumowicz

Imię: Mateusz
Województwo: Małopolskie
Garaż: Sportive by wieczoxd
Zapodaj nowy silniczek o tamtym zapomnij :rotfl:

2010-08-25, 10:16
Tak, nawet 2 turbinki :szok:
Rozmawiajmy o realnych finansowo rozwiązaniach
Założenie turbiny do najsłabszego silnika z gamy dostępnych w AG to sztuka dla sztuki za ciężkie pieniądze

Ogólnie ja bym modzenie togo silnika odpuścił,
Koszta kosmiczne, przyrosty komiczne
NIE WARTO !!

2010-08-25, 10:17
Przyjaciel

Imię: Paweł
GG: 2927717
Telefon: 791120406
Województwo: Pomorskie
Garaż: Sedan by Kapi
Barton napisał(a):
Tak, nawet 2 turbinki :szok:
Rozmawiajmy o realnych finansowo rozwiązaniach
Założenie turbiny do najsłabszego silnika z gamy dostępnych w AG to sztuka dla sztuki za ciężkie pieniądze

Ogólnie ja bym modzenie togo silnika odpuścił,
Koszta kosmiczne, przyrosty komiczne
NIE WARTO !!

Masz rację... zgadzam się całkowicie.
Tak czy inaczej chyba jedyny sposób na wyraźną poprawę osiągów w tym silniku... a o nim przecież mówimy, na razie przynajmniej. Czy się opłaca to już właściciel sam oceni. Może lubi sztukę ;)
Pozdrawiam. :D

2010-08-25, 10:28
Klubowicz

no dzięki z tym porządkiem w aucie to fakt przydało by mi się.

ehh no nic skoro mam wydawać kupę kasy żeby minimalnie coś poczuć to macie rację.

Dzięki chłopaki ;)

Naprawdę zdaję sobie sprawę, że wykładanie czasu i pieniędzy na stary, niespecjalnie urodziwy z pozoru samochód jest głupie. Że można by tę energię poświęcić na wiele ważniejszych rzeczy – na przykład zbieranie lajków dla biednych dzieci w Afryce albo śledzenie poczynań grupy ludzi z Warszawy sikających do basenu. Niemniej jednak nic nie poradzę na to, że każda dokręcona śrubka, wymieniony przewód i wypolerowana osłona sprawiają mi tyle radości, że przez kolejne kilka godzin uśmiecham się do świata jakbym miał porażenie mózgowe.

Obrazek

2010-08-25, 16:04
Przyjaciel

Imię: Michał
Silnik: --- wybierz ---
KM: 150
GG: 3972229
Telefon: 533631549
Województwo: Dolnośląskie
Garaż: Murkowa zabaweczka :)
swapuj na coś większego :D szukaj może 1.8 róznica w spalaniu bedzie minimala

2010-08-25, 18:20
Klubowicz

ale na to trzeba mieć trochę kasy, a ja od października zaczynam życie studenta więc będzie ciężko :zalamany:

ale w przyszłości z miłą chęcią nad tym pomyślę bo ciężko jest się rozstać z autem którego się pokochało od pierwszego wejrzenia ;) :serce: :serce:

Obrazek

2010-08-25, 23:24
Początkujący

Imię: Patryk
Silnik: X16SZR
KM: 75
Województwo: Łódzkie
panowie i panie :P potrzebuje odpowiedzi.
Otóż za parę dni oddaje autko do mechanika bo olej pije -.- mam jednostke 1.6 75km a chcę ją przerobić na 84 km.
Pytanie co trzeba zmienić prócz wtrysku?

2014-06-04, 21:58
Klubowicz

jak chcesz zmieniać to zmień lepiej na c16se od razu 100 koni.

dwa maile z lukasb4 który robił to u siebie

Cytuj:
Co do przerabiania astry G na c16se, to nie jest tak latwo jak w przypadku starszych opli (c16nz i x16sz(r)) .Po prostu nasza jest nowocześniejsza.Ps masz klime??
Będzie problem,żeby działała.
Ja wiązki jeszcze nie przełozyłem, wzrost mocy jest odczuwalny głównie ,przez lepszy wałek od c16se.(ciągnie powyżej 4000obr. Nie wiem czy to wina starego kompa ale , w mojej astrze są problemy z równąpracą, tak jakby ją zalewało.
JAk na razie to auto pracuje gorzej i bardziej mnie wkurza...ale to wina starego komputera, który juz przed przeróbkąpodejrzewałem.

Sprawa przełożenia jest prosta. Musisz miec do tego narzędzia takie jak nasadki torx czy klucz dynamometryczny.Co do rozrządu to jest manual na necie - wymiana rozrządu x16szr, tam jest wszystko super opisane.

Jest taki facet, co przerabiał x16szr , ale też w astrze F. Pisalem z nim i mowil, że wlasnie po samym przelozeniu bebechów i pozostaniu przy starym kompie mial przyrosty rzędu 8-10Km (ja podobnie) a dopiero po wsadzeniu kompa od c16se auto zaczelo śmigać jak na 100km przystalo.
Ten koleś ma nick Doom , powinieneś go znaleźć.

Co do wiatrakow chlodnicy ,to trzeba to zrobic jak w astrze F,czyli wkrecic w nasza chlodnice czujnik temperatury z astry F , i podlaczyc pod przekaźnik. na ktk, w moich postach znajdziesz schemat podlaczenia wiatraków.

JA sam zbieram się na wsadzenie wiazki ,ale potrzebuje jeszcze kilku informacji i czasu. Bo bede musial wyjąć kokpit ,żeby wszystko dobrze popodłączać.

Z tymi informacjami nei jest łatwo, bo przed nami astry G jeszcze chyba nikt tak nie przerabiał (jest jeszcze GTszudi,ale on tez chyba nie skonczyl)

Obrazek

2014-06-04, 22:07
Forumowicz

Imię: _
Silnik: Z16SE
Województwo: Świętokrzyskie
Tak jak pisze Cinu, prościej i taniej wsadzić silnik/ głowicę od C16SE. Z16SE będzie bardziej problematyczne w przekładce, bo jest już na 2 sondach lambda, więc musiałbyś zmienić też kolektor wydechowy, lub coś pokombinować np. dać emulator sondy l.
C16SE 100 KM, moment 135 Nm przy 3400 obr/min
Z16SE 84 KM, moment 138 Nm przy 2600 obr/min, co wg mnie jest zaletą tego silnika

Z16SE to zmodernizowana wersja C16SE - zmiany polegały na dostosowaniu tego silnika do jakiejś normy spalin.

2014-06-04, 22:18
Początkujący

Imię: Patryk
Silnik: X16SZR
KM: 75
Województwo: Łódzkie
hmmm więc nie wystarczy zmienić tylko wtrysków :(
a na przekładkę silnika trzeba szykować min 3 koła żeby nowy silnik doprowadzić do stanu używalności. Chyba zostane przy swoim C16szr i dopieszczę go trochę :kwasny:

2014-06-05, 14:25
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona