Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Jak skutecznie zwiększyć moc silnika?? 
Autor Wiadomość
Forumowicz

Imię: Patryk
Silnik: Y20DTH
KM: 101
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Post Jak skutecznie zwiększyć moc silnika??
Witam panowie mam takie pytanko a mianowicie: posiadam astre diesel 82koniki i chciałbym troszkę zwiększyć moc silnika! :wesoly: Nie musi to być jakaś zawrotna moc chociaż te 100 koników żeby było :szok: Czy chipa jakiegoś dać czy może coś innego skutecznego? P.S jeżeli był taki temat to przepraszam ale jestem świeżym klubowiczem i jeszcze nie wiem jak szukać :placze: co wpisuje to nic mi nie wyskakuje z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich astomaniaków !!!!!

2010-01-22, 17:46

Polecamy Wam:

2010-01-22, 18:31
Forumowicz

Imię: Artur
Silnik: Z32SE
KM: 211
Województwo: Mazowieckie
Garaż: Z18XE
Post Re: Jak skutecznie zwiększyć moc silnika??
Chip ale czy dojdzie do 100KM ? -wątpie
Pogadaj z paxem on wirusował swojego klekota i z 68KM/132nm zrobiło się 81KM/180nm ale on jeszcze grzebał w wydechu i dolocie.

2010-01-22, 18:31
Przyjaciel

Imię: Dominik
Silnik: Z20LET
KM: 180+
Województwo: Małopolskie
Garaż: Seat Leon 1M 1.8T+ APP, czerwony najszybszy :)
Arti tylko, że oplowskie klekoty nie lubia wirusów... w prawdzie można wgrać i mysle, ze te 100 kucyków by zrobił, do tego przelot, większy łapacz powietrza, heh ale to by musiał się marcin wypowiedzieć, on tu się najlepiej na tym zna :)

2010-01-22, 23:46
drojek15 napisał(a):
Arti tylko, że oplowskie klekoty nie lubia wirusów... w prawdzie można wgrać i mysle, ze te 100 kucyków by zrobił, do tego przelot, większy łapacz powietrza, heh ale to by musiał się marcin wypowiedzieć, on tu się najlepiej na tym zna :)

Tia jak Marcin się wypowie to temat pewnie poleci bo było już nie raz :wstyd:
:papa:

2010-01-22, 23:48
Przyjaciel

Imię: Michał
Silnik: --- wybierz ---
KM: 150
GG: 3972229
Telefon: 533631549
Województwo: Dolnośląskie
Garaż: Murkowa zabaweczka :)
do dtl na 105 koni lub cos w tych okolicach chipem zrobisz.

2010-01-23, 08:18
Przyjaciel

Imię: Dominik
Silnik: Z20LET
KM: 180+
Województwo: Małopolskie
Garaż: Seat Leon 1M 1.8T+ APP, czerwony najszybszy :)
cytaty z for internetowych (5min w googlarce)
Cytuj:
Jeśli chodzi o Twój motorek to miałem kiedyś taką Astre DTL-strasznie mulasta i dużo paliła,powód-późny kont wtrysku,mała turbawka,stałe geo,brak IC.Z tego co kojarze to można podnieść moc do 106 KM uzyskując mniejsze spalanie,wyżej już rośnie

http://tdi.pl/component/option,com_smf/ ... pic,999.0/

Cytuj:
A więc po ponad pół roku zastanawiania się dzisiaj zawirusowałem swojego klekota Opla Zafirę X20DTL. To taki troszkę niewypał Opla bo z dwóch litrów katalogowo ma 82KM i 185Nm. W każdym razie po zawirusowaniu realna moc do osiągnięcia to około 100KM i 235 Nm.

http://tdi.pl/component/option,com_smf/ ... ic,1566.0/

2010-01-23, 12:19
Zbanowany

mozna tez kupic power boxa

II miejsce -na 1/4 mili (klasa MEDIUM)
II miejsce -w konkursie Konkurs przeciągania Astry

2010-01-23, 18:35
Forumowicz

Imię: Patryk
Silnik: Y20DTH
KM: 101
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
a co to jest tan power box :szok:

2010-01-23, 18:52
Forumowicz

Imię: Paweł
Silnik: X17DTL
KM: 9X KUCY?!
Województwo: Łódzkie
Zanim w ogóle zaczniesz brać się za modzenie silnika i zwiększanie mocy, musisz zadać sobie zajeb***ie, ale to zajeb****ie ważne pytanie:

Auto ma cisnąć, czy ma być ekonomiczne do normalnej jazdy. Bo zrobić program itp to nei problem... Ale jak ci zacznie palić 8-9 L na 100KM to wtedy możesz być niezadowolony bo "za dużo Pije".

Dlatego zastanów się najpierw 2 razy.

2010-01-23, 19:02
VIP

Imię: Bartosz
Silnik: Z19DT
KM: 150KM / 320Nm
GG: 6997645
Województwo: Śląskie
Garaż: Projekt GTC - Bartolo
power box to taki odpowiednik chipa tylko podłączany przez złącze. nie widzę potrzeby stosować go tutaj bo zaleca się go tylko do aut na gwarancji poniewaz mozna przed wizyta w aso go zwyczajnie odpiac. Poza tym boxy mają zazwyczaj mniejsze mozliwości niz chip.

Z chipa wyciągają w tym silniku ok. 100 KM

ja bym spróbował kupić oryginalne orurowanie od DTH i dołożyć IC a potem na chip go posłać.
Za chłodnicę dasz 100zł, komplet rur wyrwiesz może za 200-300 i po chipie powinno to dać zadowalające efekty.

polecam poszukać tego motoru tutaj żeby zobaczyć co daje sam chip.
http://vtech.pl/katalog
http://www.godula.pl/index1.php?page=tuning_ch_oferta

EDIT:

co do spalania to jest racja więc należy przemyśleć ;)

Godula robi fajny program który się załancza po wciśnięciu gazu ponad 60% więc przy spokojnej jeździe idzie oszczędzać ;)

2010-01-23, 19:07
Zobacz profil WWW
Przyjaciel

Imię: Michał
KM: 150
GG: 3972229
Telefon: 533631549
Województwo: Dolnośląskie
Garaż: Murkowa zabaweczka :)
po zwykłym chipie na 100km spalanie sie nie zmieni. ale jesli zaczniesz go jeszcze wyzej krecic i nie założysz IC to może silnik po dupie i to zdrowo dostac. zrób sobie sam chip i wtedy zobaczysz. uwierz mi że po samym chipie autko inaczej jedzie.

2010-01-23, 20:57
Forumowicz

murekgca napisał(a):
po zwykłym chipie na 100km spalanie sie nie zmieni.

Skąd takie informacje kolego? :)
Przecież chip ma to do siebie że PODLEWA się Więcej Paliwa przez wtryski, a w dieselach AG nie ma mapy turbiny w programie w tych silnikach (więc ciśnienie na turbo zostaje tak jak było 0,4 bar) + jeszcze nie ma IC... Więc nie ma fizycznej możliwości żeby palił tyle samo skoro wtryski i tak i tak będą podawać więcej ;-) (Tym bardziej w zimie kiedy nawet bez chipa spalanie potrafi skoczyć nawet o 2-3 litry w dieselu ;-) ).

2010-01-23, 22:13
Ekspert

Imię: abc
Województwo: Mazowieckie
pax napisał(a):
murekgca napisał(a):
po zwykłym chipie na 100km spalanie sie nie zmieni.

Skąd takie informacje kolego? :)
Przecież chip ma to do siebie że PODLEWA się Więcej Paliwa przez wtryski, a w dieselach AG nie ma mapy turbiny w programie w tych silnikach (więc ciśnienie na turbo zostaje tak jak było 0,4 bar) + jeszcze nie ma IC... Więc nie ma fizycznej możliwości żeby palił tyle samo skoro wtryski i tak i tak będą podawać więcej ;-) (Tym bardziej w zimie kiedy nawet bez chipa spalanie potrafi skoczyć nawet o 2-3 litry w dieselu ;-) ).

Skoro malo jeszcze wiesz o chipowaniu to nie pouczaj innych. Oprocz podlewania w dieslu mozna przesunac kat wtrysku. Pozatym podlewa sie z regoly w gornym zakresie obrotow i jesli sie prawidlowo zrobi mape dla calego zakresu obrotow to przy takim samym stylu jazdy rzeczywiscie spalanie ma prawo byc mniejsze troszke, pod warunkiem ze nie bedziemy palowac. Mozna podlac w dolnym zakresie ale dymic bedzie niesamowicie, po drugie moment zbyt szybko bedzie narastal co w konsekwencji moze doprowadzic do uszkodzen sprzegla, przegubow i panewek.

A wracaac do tematu. Ciekawi mnie jak dlugo taki podkrecony na 100 koni diesel pociagnie. Kiedy pompa mu sie wysra... itp itd.

2010-01-24, 00:11
Forumowicz

marcinpsk napisał(a):
Skoro mało jeszcze wiesz o chipowaniu to nie pouczaj innych.

Nie pouczam, jedynie wyrażam swoje zdanie :) wiec proszę bez nerwów :) Człowiek uczy się całe życie :aniolek:
Wiadomo, że wszystko zależy od tego, jak kto zmodyfikuje mape wtrysku paliwa, jednak mieniając te parametry warto by też pomyśleć o dmuchnięciu więcej turbiną :) Aby stosunek paliwo-powietrze utrzymał się dalej na stałym poziomie, aby nie doszło do przelewania paliwem :)

Poza tym wiadomo, nie po to się robi chipa żeby jeździć tak samo jak się jeździło do tej pory - jeśli ktoś decyduje się na podniesienie mocy auta to widocznie brakuje paru KM pod pedałem gazu :)

Cytuj:
A wracaac do tematu. Ciekawi mnie jak dlugo taki podkrecony na 100 koni diesel pociagnie. Kiedy pompa mu sie wysra... itp itd.

A z tym to już trzeba się liczyć jeśli ktoś chce wzmacniać silnik :)
Pomimo że silniki turbodoładowane (hipotetycznie) wytrzymują nawet 20% przyrost mocy, tak już właśnie osprzęt typu sprzęgło, skrzynia, docisk itp już nie bardzo :)

2010-01-24, 00:28
Forumowicz

Imię: Mateusz
Silnik: X20DTL
KM: Mało
Województwo: Wielkopolskie
Wszystkie tematy o czipsowaniu zmierzają do jednego, rozpier... się pompy. Dla mnie to rzecz normalna większość naszych aster ma nalatane 200-300 tys. Ja w przyszłym miesiąca jadę na wgranie programu i co będzie to będzie, chcę tylko odczuć lepszy komfort podczas wyprzedzania, przed tym zabiegiem ja z własnej woli dodałem IC i 2,5 calowy wydech na jednym tłumiku. Modowanie w silniku zawszę się wiąże z ryzykiem i to zarówno w klekocie jak i w benzyniaku. Zasada jest prosta stać cię na grzebanie w aucie to również jesteś gotowy na nieprzewidziane niespodzianki. Jak sie wysra mój motor to będę mieć szybszą motywacje na swapa.

2010-01-24, 13:35
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona