Teraz jest 2017-02-27, 14:40

Skraplacz/chłodnica klimatyzacji

Moderatorzy: Pstry, Michau, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Re: Skraplacz/chłodnica klimatyzacji

Post2016-08-02, 09:50

jak Ci sprężarka nie wydala to jak ma mieć ciśnienie by przepchać czynnik po całej chodnicy? ewentualnie sama chłodnica jest walnięta

90Michał90

• Imię: Michał
  • Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Post2016-08-02, 22:06

Chłodnica pod ultrafioletem zielona jak trawa, z układu odzyskano 35gr czynnika. Zamówiłem firmy nissens dołączy do firmowego kompletu z chłodnicą wody, która od lutego gości w astrze, w czwartek montaż z nabiciem i mam nadzieję, że problem zostanie zażegnany. Wkurza jeszcze tylko wycie sprężarki, ale ten typ podobno czasami tak ma. ;)

pieczarolis

Początkujący

• Imię: Marcin
  • Silnik: Z16SE
  • KM: 84
  • Województwo: Pomorskie

Post2016-09-21, 12:23

Znalazłem niedawno fajny artykuł na temat najczęstszych usterek chłodnicy. Myślę, że warto jest je przeczytać, ponieważ każdy kierowca powinien mieć o tym jakieś pojęcie. Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam do wpisu http://www.iparts.pl/artykuly/jakie-sa- ... i,216.html

piotrst

Forumowicz

• Imię: Piotr
  • Silnik: Z16SE
  • KM: 84
  • Województwo: Pomorskie
  • Garaż: Granatowa koza z Trójmiasta

Post2016-09-22, 08:42

Przepraszam, ale ten artykuł to stek bzdur -- pisane przez totalnego laika, który myli podstawowe pojęcia.
Osuszacz nie ma nic wspólnego z korozją skraplacza z zewnątrz -- ewentualnie wewnątrz, ale ta na pewno jest wolniejsza od zewnętrznej.
,,Środki uszczelniające'' w układzie klimatyzacji, przy ciśnieniach powyżej 10 bar? No proszę...
Spawanie -- w większości przypadków nieskuteczne, ze względu na to, że uszkodzenie rzadko jest punktowe -- najczęściej okolica też jest skorodowana i przy spawaniu/lutowaniu pojawiają się w sąsiedztwie nowe nieszczelności.
Płynu w chłodnicy klimatyzacji już nie będę komentował.
Nie mówiąc już o ,,radzie'' dodawania środka uszczelniającego do chłodnicy profilaktycznie!
Poprzednia strona

Powrót do Klimatyzacja