Teraz jest 2017-01-22, 11:10

Klimatyzacja dziala, ale nie dziala, problem

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

kp43h8

Re: Klimatyzacja dziala, ale nie dziala, problem

Post2016-06-19, 16:06

Ok już całkiem nie działa od kilku dni. Czy może ktoś zdjęcie wrzucić gdzie te piny zewrzeć żeby sprawdzić sprzęgło, cewka czy ten czujnik ciśnienia? Jak laikowi?

K0LUMBIA

Forumowicz

• Imię: Radek
  • Silnik: Z22SE
  • KM: 147
  • Województwo: Zachodniopomorskie

Post2016-06-19, 20:27

Kostka jest przy samej sprężarce przy kole, odczep podłącz pod aku i zobaczysz czy cewka przyciąga sprzęgło- jak tak to działa. Jak masz 2 wentylatory to sprawdź tego od klimy też na aku. Jak w/w będzie działać a klima nie będzie chłodziła to mało czynnika(Może nieszczelny układ). Sprawdź też czy do sprężarki i jak masz 2 wentylatory dochodzi napięcie to ważne i czy od klimatyzacji się załącza.
Co jeszcze hmmm... ten czujnik to presostat :P

PS: Nie wiem jak to fajnie ci opisać zrób to a jak coś będziesz potrzebował to pisz, pracuję jako chłodniarz :)

kp43h8

Post2016-06-20, 09:08

Szkoda, że tak daleko bo bym podjechał chętnie :( tutaj spece ręce rozkładają i w ciemno każą wymieniać. Sprężarka się nie załącza, ale obroty wchodzą na większe. Spróbuję ogarnąć i dam znać co z testów wyszło.

nyquist

Forumowicz

• Imię: Radziu
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • GG: 6570735
  • Województwo: Pomorskie

Post2016-06-21, 16:20

Witam, podepnę się pod temat. Postanowiłem odgrzebać temat niedziałającej klimy w mojej AG. W 2012 roku po nabiciu nie chłodziła i tak temat zostawiłem. Rozgrzebali mi auto, chłodnica klimatyzacji była dziurawa, została wymieniona, cewka kompresora załącza, układ jest szczelny i nabity, niestety nadal nie ma chłodzenia, przewody się nie schładzają. Co jeszcze sprawdzić w pierwszej kolejności?

K0LUMBIA

Forumowicz

Post2016-06-21, 21:14

Może tylko cewka spalona i tyle

K0LUMBIA

Forumowicz

Post2016-06-21, 21:25

nyquist sprawdzić ciśnienia i czy odpowiednia ilość czynnika jest bo jak wszystko działa to wychodzi na to ze coś jest nie tak z ciśnieniem albo i układ niedrożny, a w tedy to może filtr osuszacz

Ayson

• Imię: Paweł
  • Silnik: Z20LET
  • KM: 190
  • Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Post2016-06-21, 22:28

Koledzy mam problem. Bertonka po wymianie chłodnicy klimy, osuszacza. Klima nabita i szczelna. Chłodzi ładnie ale tylko wtedy kiedy załącza się kompresor. Pojawia się check i według op-coma błąd: P0530 - Obwód czujnika cisnienia czynnika chłodniczego układu klimat., poza wymaganym zakresem - Obecny. Lecz nie jest on zawsze, czasem znika i kompresor pracuje, czasami sie pojawia, wentylatory zaczynaja chodzic na pelnych obrotach i kompresor nie dziala. Co moze byc powodem ? Może za duza ilosc czynnika w ukladzie i zbyt wysokie cisnienie ? Z góry dzieki za odpowiedz

r50zyry5

Forumowicz

• Imię: Seba
  • Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • Województwo: Łódzkie
  • Garaż: Bertone by r50zyry5

Post2016-06-21, 22:30

Ayson napisał(a):Koledzy mam problem. Bertonka po wymianie chłodnicy klimy, osuszacza. Klima nabita i szczelna. Chłodzi ładnie ale tylko wtedy kiedy załącza się kompresor. Pojawia się check i według op-coma błąd: P0530 - Obwód czujnika cisnienia czynnika chłodniczego układu klimat., poza wymaganym zakresem - Obecny. Lecz nie jest on zawsze, czasem znika i kompresor pracuje, czasami sie pojawia, wentylatory zaczynaja chodzic na pelnych obrotach i kompresor nie dziala. Co moze byc powodem ? Może za duza ilosc czynnika w ukladzie i zbyt wysokie cisnienie ? Z góry dzieki za odpowiedz

Wymieniłes czujnik klimatyzacji razem z osuszaczem?
Jak nie to wymień -koszt około 35 zł

Pozdrawiam
r50zyry5

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klimatyzacja