Teraz jest 2016-10-01, 04:12

Odpowietrzanie układu chłodzenia

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

Pogodny

Przyjaciel

Odpowietrzanie układu chłodzenia

Post2010-02-02, 23:11

Witam.
Nie mogę znaleźć informacji na temat odpowietrzania układu chłodzenia.
Czy ktoś z was robił odpowietrzenie?
Gdzieś wyczytałem że w QP układ sam się odpowietrza ale chciałbym też samemu odpowietrzyć bo chyba powietrze znajdujące się w obiegu jest główną przyczyną braku ciepłego powietrza w kratkach nawiewów.

GRZEGORZ

2010-02-04, 19:48

suchy

Przyjaciel

• Imię: Tomek
  • Silnik: X20DTL
  • Województwo: Śląskie

Re: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Post2010-02-04, 19:48

Nie jestem pewien na 100% jak jest w twoim silniku, musisz zerknąć na górne punkty przewodów z płynem i górę chłodnicy. Jeśli układ wymaga odpowietrzania, powinny być zaworki.
Jednak raczej układ odpowietrzy się sam. Przykładowo po wymianie płynu i uzupełnieniu do stanu uruchamia się silnik i nagrzewa do temperatury otwarcia termostatu. Potem chwilkę trzymamy na wyższych obrotach aby pompa wypchała razem z płynem powietrze. Po wyłączeniu silnika uzupełniamy poziom płynu (obniżenie stanu świadczy o odpowietrzeniu dużego obiegu).
Jeżeli masz właściwy poziom płynu to brak ciepłego powietrza spowodowany może być zapchaną nagrzewnicą lub zamkniętym (uszkodzonym) elektrozaworem na wejściu nagrzewnicy.

wesol

Forumowicz

Post2010-02-23, 10:15

Sam sie odpowietrza pod warunkiem ze sie tez dobrze zalalo uklad znaczy sie zalewamy, odpalamy auto i zalewamy dalej. Robimy rundke albo zostawiamy auto na obrotach cos kolo 2000 obr na kilka minut w miedzy czasie uzupelniamy plyn. Mozna tez przyspieszyc ta procedure odkrecajac czujnik temp zeby wylecialo powietrze albo lekko sciagajac niektore przewody wodne. Mozna tez te grube przewody ponaciskac ( Tak jakby to byla pompka) a napewno powietrze tez wyleci a poziom plyny spadnie. JAk masz problem z ogrzewaniem to bym sciagnal przewod idacy do nagrzewicy na sianie grodziowej i jak tam wyskacza pecherze powietrza to powinno byc lepiej z ogrzewaniem.

Pogodny

Przyjaciel

Post2010-02-23, 10:36

juz się uporałem ze problemem ogrzewania w samochodzie ;)
a co do odpowietrzania układu to dokładnie zrobiłem tak jak napisałeś.
dzięki za odpowiedz ;)

Powrót do Klimatyzacja