Teraz jest 2017-01-19, 03:46

pasek rozrządu rozrząd wymiana paska rozrządu

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

chudy54

Re: pasek rozrządu rozrząd wymiana paska rozrządu

Post2016-11-04, 07:59

Pytanie:

Co ile wymiana rozrządu Astra II 1.6 16V 2001r. Z16XE ?

From: Dixi-Car [mailto:kontakt@dixi-car.pl]
Sent: Thursday, November 03, 2016 6:04 PM
To: Doradca
Subject: 40072 - Pytanie techniczne (z www)

Proszę o odpowiedź na moje pytanie techniczne.

(pytanie wysłane ze strony www)

MAX co 6 lat / 90.000km – koszt w naszym ASO Dixi-Car...
...Sprawdziliśmy równolegle na podstawie podanego nr. nadwozia(VIN) kampanie serwisowe producenta – brak konieczności podejmowania działań w tym zakresie.

onikage7

Forumowicz

• Imię: Krystian
  • Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Midnight Black Astra

Post2016-11-04, 10:25

U mnie też jest 90tys., tyle zaleca opel, dobrze napisali. Ja jednak wymieniam co 60 tys. a pewnie mam to samo co u ciebie. Może 15 lat temu jak wyprodukowali astre i jeszcze robili porządne części zamienne to bym 90 tys. zaryzykował, teraz 60 i wymieniam.

magneto500

Moderator

• Imię: Tomek
  • GG: 5001449
  • Telefon: komórkowy
  • Województwo: Świętokrzyskie
  • Garaż: Z18XE by magneto500

Post2016-11-04, 19:11

chudy54 napisał(a):Pytanie:

Co ile wymiana rozrządu Astra II 1.6 16V 2001r. Z16XE ?

From: Dixi-Car [mailto:kontakt@dixi-car.pl]
Sent: Thursday, November 03, 2016 6:04 PM
To: Doradca
Subject: 40072 - Pytanie techniczne (z www)

Proszę o odpowiedź na moje pytanie techniczne.

(pytanie wysłane ze strony www)

MAX co 6 lat / 90.000km – koszt w naszym ASO Dixi-Car...
...Sprawdziliśmy równolegle na podstawie podanego nr. nadwozia(VIN) kampanie serwisowe producenta – brak konieczności podejmowania działań w tym zakresie.

Ja na tego maila odpowiedziałem. Pamiętaj, że jest to resurs na ori częściach.

Wysłano z mojego Huawei P8 Lite przy użyciu Tapatalk.

wesol

Forumowicz

Post2016-11-04, 19:12

rozrzad nei jest robiony ze jak ma wytrzymac 90 tys to przy 95 strzela. Ma zapas na 50 lub 100% dodatkowe. Jedni mowia ze 50% drudzy ze 100% Z doswaidczenia wiem ze raczej 100% spokojnie wytrzyma. Warunek ze nie zostal tez do tego skrocenia sporwokowany czyli np za mocne napiecie paska, podkaleczone jakies kolo ewentualnie skoszona rolka, wycieki oleju itp. Rozrzady nalezy sprawdzac co podaje ksazka serwisowa czy rozne programy serwisowe ale ludzie raczej mysla ze pow wymianie mamy spokoj na kolejne 90 tys km. To najwiekszy blad.

magneto500

Moderator

• Imię: Tomek
  • GG: 5001449
  • Telefon: komórkowy
  • Województwo: Świętokrzyskie
  • Garaż: Z18XE by magneto500

Post2016-11-04, 19:14

A potem na lawecie przyjeżdżają :D

Wysłano z mojego Huawei P8 Lite przy użyciu Tapatalk.

wesol

Forumowicz

Post2016-11-05, 09:08

Tak ale producent wie co robi i jesli przewidzial ze rozad do wymiany po np 5 latach i 60 tys w danym silniku to tak nalezy robic. Jesli przewidzial ze co 90 tys czy 120 tys i 8 czy 10 lat to tak trzeba robic. Po co te swoje madrosci wyglaszac. Moze zaraz bedziemy wymieniac co 30 tys km?? W volvo czy fordach 2.0 TDCI bylo co 240 tys km to tak sie trzeba trzymac. Tak jak pisalem nie stprzeli przy 241 tys km.

Rozrzadow troszke wymienilem w życiu. Do setki jeszcze liczylem potem przestalem. Widzialem i rozrzady zmasakrowane po miesiacu od wymiany ale to inna historia i widzialem ktore mialy nakulane 200 tys w tdi a powinny byc wymienione przy 120 tys.

onikage7

Forumowicz

• Imię: Krystian
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Midnight Black Astra

Post2016-11-05, 13:02

Ja wymieniam częściej bo nie wierzę w jakoś robionych teraz części zamiennych. Przy przedostatniej wymianie pompa mi zaczęła hałasować po mniej więcej 15 tys. Pewnie jakaś trefna ale mimo wszystko. Nie zmieniam wcześniej bo lubię poprawiać fabrykę, po prostu mam obawy co do trwałości.

wesol

Forumowicz

Post2016-11-09, 06:38

no ale zamierzasz wymieniac rozrzad co 15 tys km?? Nie wiem, ale oczekujesz 100% powodzenia w kazdej materii w kazdej czesci u kazdego mechanika w kazdym warsztacie?? Tez wszystko ci sie udaje zawsze i za kazdym razem?? Nie sadze. Czasem musi sie noga powinac. Tez mi ostatnio pekla sprezyna zaworowa w touranie mimo rocznika 2007 i stanu naprawde na 5 z plusem. Silniczek cyka jak zygareczek-cichutko i mieciutko. Co mam sprezyny wymienic w pozostalych tdi bo sa z 2001 roku i klekocza twardo mimo ze to blizniacze jednostki bo to tez tdi na pompowtryskach sa?? Czemu i jednego piasta siadzie np [p 80 tys km bo tak tez robilem a czemu u drugiego wytrzymala 250 tys km a sa i przypadki ze i spokojnie ponad 300 robia ludzie?? Tak jak pisalem- rozrzad podlega okresowemu sprawdzeniu i tu wtedy wychodzi czy polata jeszcze czy juz wypadaloby go zmienic.
Taka podobna sytuacja u ojca. Z racji pracy jako stolarz ma rozne dziwne narzedzia wiertarki, szlifierki strugi tzw heble. Raczje z boscha ma. Kupuje mu tego czasami gdzies na necie na gieldach itp. Cale multum tego ma po 4-5 sztuk z kazdego. Sam tez mam szlifierek np katowych boscha chyba 6 sztuk. I teraz kupuje takie sprzety czasami uszkodzone czasami dobre ale zawsze rozbieram i serwisuje. Znaczy sie przeczyszczenie sprawdzenie szczotek i komutatora i przede wszystkim lozyska w razie potrzeby wymieniam na KOYO ale zazwyczaj wystarczy tylko otwarcie i dosmarowanie. I teraz tak. Jakies 2-3 lata temu sprawdzalem ojcu strug bocha PHO. Niby dzialalo ale z racji duzego majstrowania by go rozebrac tylko tak doraznie przesmarowalem tam lozyska. Jakies tydzien temu ojciec mi mowi- wez go i zerknij bo cos tam sie dzieje. Not o rozbieram i co lozysko sie zacieralo juz dosc dobrze i ze w obudowie jest palstikowej to wyrobilo nieco ta obudowe. Rozebralem go na czesci pierwsze i zbilem lozysko i zapodalem o nieco wiekszej srednicy zew. Dosmarowalem profilaktycznie to nowe lozysko i pozostale tez a obudowe roztoczylem. Zalozylem i chodzi jak laleczka. Co roku mam zamiar tam zerknac i dosmarowac lozyska. Wiertarki swoje to tez tak robie a czasami dzialalm nimi dosc konkretnie. Puki lozyska maja smarowanie to beda chodzi i nawet w rozrzdzie i 500 tys km. Jelsi bedzie wada w lozysku albo brak smaru to nie zrobi nawet 50 tys km jak sie albo rozdupcy albo dosc konkretnie zniszczy.
Kolega w sobote domnie dzowni. Mowi ty- miales taki przypadek bo mi sasiad pryzjechal ze mu cos tdi PD oslablo i halasuje. Sciaga pokrywe rozrzadu a tam pasek luzny. Rozrzad nakulane zaledwie 40 tys km. Co sie stalo- pekla spilka od napinacza. Juz byly takie przypadki ze labo pakla albo gwint spartolil sie i sie wykrecila czy tam wyrwala. Wymienil szpilke bo trzymamy nawet uzywane te szpilki i ja i on. Wymienil zalozyl i po sprawie. Jezdzi dalej autko.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne pytania