Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
automatyczna skrzynia biegów astra g 1,6 16v 
Autor Wiadomość
Początkujący

Post automatyczna skrzynia biegów astra g 1,6 16v
witam wszystkich mam takie pytanie odnosnie automatu czy na automacie auto sie muli i sie cziezko zbiera bo mam od niedawna astre g 1,6 16v w automacie nigdzy nie jezdziłem automatem jak by ktos wiedział prosze o podpowiedz a i jak to predkosc osaga bo musze swoja dugo krecic do przynajmiej 130km
prosze o podpowiedz

2008-12-10, 19:12

Polecamy Wam:

2008-12-10, 20:12
Przyjaciel

powiem ci tak....zeby z przyjemnoscia jezdzic automatem to min.(130km)pod maska musi byc...automaty w takich slabych silnikach pracuja ociezale i slabo...napewno nie jest to wyzylowany model...niestety 100km w dodatku benzyna to zly pomysl...co innego disel wiekszy moment ale tu mowa o benzynce... :/

2008-12-10, 20:12
VIP

Imię: Kamil
Silnik: X16XEL
KM: 101
Województwo: Zachodniopomorskie
automaty w takich slabych silnikach pracuja ociezale i slabo..

A czy kolega ma automat, że takie "ciekawostki" wyciąga? Bo tak się składa, że ja mam 1,6 16V z automatem i nie zauważyłem tego.
Możesz zapytać chłopaków, z którymi byłem na zlocie w Broczynie. Myślę że również włożą to między bajki. Owszem mam słabszy start, ale to raczej normalne (nie ruszam z nogą na gazie). Jednak dużą prędkość mogę osiągnąć niewiele wolniej (ze względu na start tylko) niż z manualną skrzynią. Mógłbym ruszać z wyższych obrotów i wtedy jestem przekonany, że nie byłoby absolutnie różnicy a może nawet lepiej, ale szkoda mi skrzyni.
Co do maksymalnej prędkości to na autostradzie w Niemczech bujnąłem Aśkę do 193km/h. Ubolewałem że nie udało mi się osiągnąć 200, ale wynik chyba nie jest najgorszy.

2008-12-10, 21:31
Zobacz profil WWW
Początkujący

tak mam automat 1,6 16v i tak własnie pisze bo sie cos muki tem samochud
a przy jakich obrotach miałes te 193km/h???

2008-12-10, 22:05
VIP

To może masz coś nie tak. Jakieś 5,5tys. ale na 100% nie pamiętam bo za bardzo byłem skupiony na tym, żeby się nie zabić :D (pierwszy raz tyle jechałem).

Zdaje się że masz autko w gazie, może to wina instalacji (coś tam nie gra)?

2008-12-10, 22:18
Zobacz profil WWW
Początkujący

tak mam z gazem własnie dzisaj wyzusiłem wstawke od gazu i prubowałem go na benzynie i do 130 km/h musiałem go troche krecic nie wiem co jest grame musze podjechac z nim do jakiegos mechanika

2008-12-10, 22:36
Przyjaciel

Imię: Piotrek
Silnik: X30XE
GG: 3615179
Województwo: Wielkopolskie
Garaż: Astra F Caravan 3.0 v6 :)
ja ostatnio jechałem X16XELem w Fce w automacie i nie poweim, bo całkiem całkiem to szło (porównywałem ze swoim X18XE w manualu)

2008-12-10, 23:12
Przyjaciel

A czy kolega ma automat, że takie "ciekawostki" wyciąga?

tak sie sklada ze mialem szczescie sie przejechac takim autkiem...
ja swoich opini nie wysysam z palca pisze co mysle a przemyslenia sie biora z przezyc...nie mowie o starcie ani o predkosci maxymalnej...mowieo samej jezdzi nie to ze skreslam automatyczne skrzynie biegow...poprostu wydaje mi sie ze nie nadaja sie do takich mocy majac na mysli(100km)...nie mozna tego porownac do manualnej skrzyni gdzie ja decyduje kiedy przezucic bieg i na jaki ...automatyczna skrzynia biego pasuje do duzych krazownikow drog...gdzie kieruja nimi leniwi prezesi firm.....przykro mi to moje skromne przemyslenia....... <gwizdze> ;)

2008-12-11, 00:50
VIP

tak sie sklada ze mialem szczescie sie przejechac takim autkiem...

Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania i rozumiem, że masz swoje, ale moim zdaniem jest "lekka" różnica między przejechać a jeździć nim na codzień. Nie będę za wszelką cenę bronił automatu, ma swoje minusy oczywiście. Ale myślę, że gdybyś pojeździł nim po centrum dużego miasta w godzinach szczytu tak jak ja to robię to szybciutko zmieniłbyś zdanie. Astra z automatem to moim zdaniem czysta przyjemność.

buba22 napisał(a):
nie mozna tego porownac do manualnej skrzyni gdzie ja decyduje kiedy przezucic bieg i na jaki

Hehe no ok, ale powtórzę się, musiałbyś pojeździć nim dłużej. Pomijajać fakt, że biegi w automacie są zmieniane tak, żeby było jak najlepiej dla silnika to ja również mogę decydować kiedy zmienić bieg. Wystarczy nauczyć się korzystać z pedału gazu w odpowiedni sposób i jestem w stanie wymusić na nim zmianę biegu przy praktycznie dowolnych obrotach. Nie wspominając już o takich udogodnieniach jak kick-down czy "eska". Może i faktycznie nie mogę sobie zmienić np. z 1 na 4 ale nie sądzę żebyś i Ty to robił ;)
Jedynym małym minusem automatu w Asterce jest moim zdaniem brak piątego biegu, według mnie jeszcze zwiększyłby dynamikę przy skróceniu poprzednich.
A do testu na automacie to polecam właśnie centrum dużego miasta albo górskie drogi (i zabawę biegami górskimi). Na tor rajdowy to można sobie OPC zabrać ;)

2008-12-11, 08:11
Zobacz profil WWW
Przyjaciel

Nie wspominając już o takich udogodnieniach jak kick-down czy "eska". Może i faktycznie nie mogę sobie zmienić np. z 1 na 4 ale nie sądzę żebyś i Ty to robił

mialem okazje sie przejechac ale to nie znaczy ze jezdzilem tylko astra...jezdzilem audi a6 przed liftem gdzie byl silnik 2.6v6...to auto kolegi ale robilem nim 2 razy hanover i wiem w jaki sposob dziala kick-down...i 2 poziomy peda gazu...
malo tego ludzi zachwalaja w tym aucie automata i z tego co wiem manualna skrzynia ma slabsze osiagi automat szybciej i prawie nie wyczuwalnie przezuca biegi a redukcje i czucie fotela jest bardzo piekne...

smq napisał(a):
A do testu na automacie to polecam właśnie centrum dużego miasta
albo górskie drogi

co do miasta sie zgodze nie masrnujemy sprzegla i czysta wygoda hamulec gaz...
jednak bysmy mogli tak sobie wymieniac plusy i minusy do conajmniej do 2 zlotu...
moje zdanie znasz i ja juz znam twoje stanowisku w sprawie...ty nim jezdzisz wiec zlego slowa nie mozesz powiedziec... <gwizdze> ;)

jedno zadanie...pojechales do kina zostawiles swiatla postojowe i radio wracasz po 2 godzinach a tu aku rozladowane nie ma kabli rozruchowych co w tedy...auto z manualna mozna pchnoc a automata nie za bardzo...sa wady i zalety... <gwizdze>

2008-12-11, 08:59
VIP

jedno zadanie...pojechales do kina zostawiles swiatla postojowe i radio wracasz po 2 godzinach a tu aku rozladowane nie ma kabli rozruchowych co w tedy...auto z manualna mozna pchnoc a automata nie za bardzo...sa wady i zalety... <gwizdze>

Punkt dla Ciebie, ale po to właśnie mam jednak te kable, a i ani świateł ani radia nie zostawiam bo jedno piszczy przy wyjściu, a drugiego już by nie było po powrocie ;)
Może jak mi się uda być na zlocie to z chęcią postaram się przekonać Cię do automatu z takim samym silnikiem jaki i Ty masz ;)
Wracając jednak do tematu uważam że kolega jas24 ma coś nie tak w silniku, albo z tą swoją gazownią, ale na pewno nie jest to wina automatycznej skrzyni.

2008-12-11, 10:35
Zobacz profil WWW
Przyjaciel

przyklad bym czysto teoretyczny...no mam nadzieje ze sie uda spotkac na zlocie i wymienic pare ciekawych uwag.....pzdr...a co do silnika jas24 to przejrzyj gazownie tak jak wyzej pisza....... ;)

2008-12-11, 12:35
Forumowicz

jesli chodzi o takie stare "zwykłe" automaty a nie np tip-tronic DSG itp to dno jezdzilem autoamtem omegą 2.0 136 KM dziekuje bardzo.... nie chce..... nikt tu o spalaniu nie wspominał przynajmiej 2 litry wiecej niz reczna skrzynia...ze o przyspieszeniu nie wspomne... to tez moje osobiste zdanie takze mozecie sie z nim zgodzc lub nie... :P POZDRO...

____Aktualnie CITROEN C2 1.4 HDI 70KM__ :)

2008-12-11, 16:00
Początkujący

kolego smq sie ci spala asterka w miescie i w trasie??

2008-12-11, 18:04
Forumowicz

Imię: Artur
Silnik: Z32SE
KM: 211
Województwo: Mazowieckie
Garaż: Z18XE
Post Re: automatyczna skrzynia biegów astra g 1,6 16v
Ustaw porządnie gaz i nie będzie mulić automat - też tak miałem w mitsubishi. Na benie szatan a na LPG (z mikserem przy silniku z wtryskiem wielopunktowym) ledwo jechało to.

A tak wogóle to automat jest najlepszy :super:

2010-01-22, 16:20
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 15 ]