Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
regulacja luzu zaworowego 
Autor Wiadomość
Forumowicz

Imię: Paweł
Silnik: --- wybierz ---
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Post regulacja luzu zaworowego
Mam silnik X17DTL. Z tego co wiem to ten silnik nie posiada hydraulicznych popychaczy. Po jakim przebiegu należy dokonać regulacji luzu zaworowego i jaki jest sposób tej regulacji ??

2008-12-26, 12:48

Polecamy Wam:

2008-12-29, 11:41
Forumowicz

Imię: Arek
Silnik: X20XEV
KM: 136
Województwo: Śląskie
Garaż: Stare kombi Z-266 Nova Schwarz :)
według mnie i według EPC silnik posiada hydrauliczne kompensatory luzu zaworowego

Obrazek

jeśli klepie to albo regeneracja hydraulicznych popychaczy albo wymiana

2008-12-29, 11:41
Zobacz profil WWW
Klubowicz

Imię: Artur
KM: 140
Województwo: Świętokrzyskie
Garaż: Asztra 1.7DTi by Arczi89 - 93 KM, 215 Nm
Post Re: regulacja luzu zaworowego
a może ktoś znaleźć fotkę lub powiedzieć jak są regulowane luzy w Y17DT ? (1.7 DTI)

2011-03-04, 17:39
Przyjaciel

Imię: Tomek
Silnik: X20DTL
Województwo: Śląskie
W Y17DT podobnie jak w innych konstrukcjach Isuzu nie ma hydraulicznej regulacji. Luzy zaworowe należy zmierzyć a ewentualne nieprawidłowości skompensować poprzez wymianę płytek zaworowych znajdujących się bezpośrednio pod krzywkami wałka rozrządu. Prawidłowy luz roboczy zaworów (na zimno) (ssący i wydechowy taki sam) to 0,4 +/- 0,05mm. Trzeba zrzucić pokrywę zaworów, zmierzyć luz na każdym z zaworów, zdemontować kolejno płytki z zaworów z niewłaściwym luzem, odczytać lub zmierzyć ich grubości i średnicę, zamontować z powrotem aby nie unieruchamiać auta. Następnie trzeba obliczyć właściwe grubości płytek i udać się na poszukiwanie właściwych (czasami nie trzeba kupować wszystkich, niektóre grubości mogą idealnie pasować w miejsce innych). Koszt jednej płytki to około 5zł (tyle płaciłem w grudniu za płytkę, wymieniałem w 1,5TD Isuzu w Corsie B), warto popytać w sklepie z częściami do Renault, ASO omijać z daleka bo za 1 szt chcą 65zł.

2011-03-04, 21:34
Forumowicz

Imię: Mateusz
Silnik: Z18XE
KM: 125
GG: 1159610
Telefon: 663684651
Województwo: Małopolskie
Garaż: Magmarot Bertone by Mati8867
Skoro już jest taki fajny temacik to chciałem zasięgnąć porady ;)
Od jakiegoś czasu podczas dodawania gazu słyszę takie cykliczne cykanie z okolic silnika - nie występuje to podczas postoju oraz ustaje podczas puszczania pedału przyspieszenia, wydaje mi się że dźwięk ten wydobywa się tak jakby bardziej od strony kierowcy - najwyraźniej jest słyszalny gdy silnik osiągnie temperaturę roboczą bo pracuje naprawdę cichutko tylko to cykanie. Po otwarciu maski dźwięk ten jest niesłyszalny lub w ogóle nie występuje. Moje przypuszczenia idą właśnie w kierunku hydraulicznych popychaczy, ale może to coś innego ?. Myślałem także o którymś wtrysku, ale auto nie kopci, moc jest taka jak była - zapala do strzała. Silnik jak w profilu X17DTL zalany olejem Valvoline Max Live 10W40.

2011-03-04, 21:59
Klubowicz

Imię: Artur
KM: 140
Województwo: Świętokrzyskie
Garaż: Asztra 1.7DTi by Arczi89 - 93 KM, 215 Nm
suchy napisał(a):
W Y17DT podobnie jak w innych konstrukcjach Isuzu nie ma hydraulicznej regulacji. Luzy zaworowe należy zmierzyć a ewentualne nieprawidłowości skompensować poprzez wymianę płytek zaworowych znajdujących się bezpośrednio pod krzywkami wałka rozrządu. Prawidłowy luz roboczy zaworów (na zimno) (ssący i wydechowy taki sam) to 0,4 +/- 0,05mm. Trzeba zrzucić pokrywę zaworów, zmierzyć luz na każdym z zaworów, zdemontować kolejno płytki z zaworów z niewłaściwym luzem, odczytać lub zmierzyć ich grubości i średnicę, zamontować z powrotem aby nie unieruchamiać auta. Następnie trzeba obliczyć właściwe grubości płytek i udać się na poszukiwanie właściwych (czasami nie trzeba kupować wszystkich, niektóre grubości mogą idealnie pasować w miejsce innych). Koszt jednej płytki to około 5zł (tyle płaciłem w grudniu za płytkę, wymieniałem w 1,5TD Isuzu w Corsie B), warto popytać w sklepie z częściami do Renault, ASO omijać z daleka bo za 1 szt chcą 65zł.

Dzięki za rzeczową i konkretną odpowiedź ;)

2011-03-04, 22:06
Początkujący

Imię: Irek
Silnik: Y17DT
KM: 75
Województwo: Dolnośląskie
Pytanie- czy przy planowaniu głowicy przy okazji wymiany uszczelki regulują luzy?Miałem wymienianą uszczelkę i szlifowaną głowicą. Nie pytajcie ile kosztowało..

2012-03-02, 23:59
Forumowicz

Nie rozumiem pytania bo sam stwierdziles ze miales planowana glowice oraz wiadoma rzecza jest wymiana uszczelki. Jesli dales im do wymiany uszczelniacze zaworowe to wtedy bym zrozumial ze potrzeba jest regulacja a przynajmniej sprawdzenie luzu. Jedno to nie drugie. Równie dobrze mogles spytac czy wymienili symering na walku.

2012-03-03, 16:33
Początkujący

Imię: Irek
KM: 75
Województwo: Dolnośląskie
Ach więc czeka mnie być może kolejny wydatek.. Jedni piszą że luzy zaworowe reguluje się ok 150 tys przebiegu inni, że przejechali blisko 300 tys bez regulacji. Bynajnmniej nie słyszę stuków, żadnego innego dźwięku od około 100 tys moich kilometrów

2012-03-04, 01:21
Przyjaciel

Imię: Damiano
Silnik: Z32SE
KM: 211
GG: 7818044
Województwo: Pomorskie
Garaż: Hypno's Astra czyli Mało Mocy Wielka Dusza :) - Czas na Viki
Mati8867 napisał(a):
Skoro już jest taki fajny temacik to chciałem zasięgnąć porady ;)
Od jakiegoś czasu podczas dodawania gazu słyszę takie cykliczne cykanie z okolic silnika - nie występuje to podczas postoju oraz ustaje podczas puszczania pedału przyspieszenia, wydaje mi się że dźwięk ten wydobywa się tak jakby bardziej od strony kierowcy - najwyraźniej jest słyszalny gdy silnik osiągnie temperaturę roboczą bo pracuje naprawdę cichutko tylko to cykanie. Po otwarciu maski dźwięk ten jest niesłyszalny lub w ogóle nie występuje. Moje przypuszczenia idą właśnie w kierunku hydraulicznych popychaczy, ale może to coś innego ?. Myślałem także o którymś wtrysku, ale auto nie kopci, moc jest taka jak była - zapala do strzała. Silnik jak w profilu X17DTL zalany olejem Valvoline Max Live 10W40.

Podjedz do mechanika i niech osłucha stetoskopem Vacum Pompe :) na 99% to ona. U mnie tak było.

https://www.facebook.com/WedkarstwoRzeczne
__

2012-08-02, 21:15
Zobacz profil WWW
Forumowicz

Imię: Adams
KM: ZA MAŁO!
Województwo: Mazowieckie
Czy do wymiany płytek wystarczy zdjąć dekiel czy trzeba rozpiąć rozrząd, zdjąć wałki itp. aby był lepszy dostęp? Pomiary należy dokonać na dobrze wystudzonym silniku, najlepiej po nocy tak? Jeszcze jakieś niespodzianki po drodze? Nowa uszczelka pod dekiel to konieczność czy może zostać ta co jest jeżeli ma powiedzmy 2 tygodnie? Płytki do Y17DT można gdzieś dokupić poza ASO? Bo w ASO ok 75 zł za sztukę ehhh :kwasny:

2013-09-02, 11:45
Forumowicz

nie wiem czy wystepuja te plytki w zamienniku. To sa jakies plytki cyz szklanki??
Regulacje dokonujesz na sil;niku normalnie wystudzonym- nie musi to byc 20 godzin czy cos w tym stylu- poprostu tak by nie mial tkiej temp bys sie mogl poparzyć- wystarczy 30-40 stopni. ROzrzad musisz nie tyle co rozpiac od paska ale musisz walki wyciagnac a pamietaj ze jeden walek napedza drugi wiec na kolach zebatych musisz idealnie zgrać.

2013-09-02, 17:59
Forumowicz

Imię: Adams
KM: ZA MAŁO!
Województwo: Mazowieckie
W 1 ASO powiedzieli że są zamienniki płytek na rynku ale po ok 60 zł czyli bez rewelacji... Z tymi wałkami to mi powiedzieli że się nic nie rusza bo mają jakiś przyrząd do naginania i wyciągania płytek - dziwna metoda no ale w drugim ASO powiedzieli że trzeba ściągać głowicę :szok: no comment :zdegustowany: Mam nadzieje że przez tą "regulację" pozbędę się tego nieprzyjemnego klekotu...

2013-09-03, 08:03
Forumowicz

skoro nie ma dzwigienek tylko krzywka walku dusi bezposrednio w dól na zawór to niby jak mozna wyciagnac ta szklanke?? Nie wiem co za przyrzad maja bo moze faktycznie jest cos co pozwala na wduszenie zaworu i wyciagniecie tych szklanek. Mysle ze poza aso dostaniesz te szklanki i tak w duzo lepszej cenie nawet oryginalne czesci wiec nie widze problemu.

2013-09-03, 17:17
Początkujący

Imię: Bartek
Silnik: Z17DTL
KM: 80
GG: 8167356
Województwo: Małopolskie
Mam pytanie odnośnie regulacji luzu zaworowego:

Czy w silniku Z17DTL do regulacji luzu zaworowego trzeba demontować wtryskiwacze ?

2013-09-23, 19:59
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona