Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
[X16SZR] Błąd EGR, spalanie 15L/100 km 
Autor Wiadomość

Imię: Ernest
Silnik: X16SZR
KM: 75
Województwo: Wielkopolskie
Post [X16SZR] Błąd EGR, spalanie 15L/100 km
Ja mam takie objawy, odpalam idzie na 2000 obrotów po chwili spada, później jak przejadę kawałek drży cały samochód
i obroty spadają do 500. Ostatnio wyskoczył mi jeszcze błąd "zaworu recyrkulacji spalin" i jeździłem z ta żółtą kontrolka, błąd skasowałem po czym znowu się zapalił, a teraz przejechałem 50 km co prawda w mieście krótkie dystanse , jechałem max 100 km/h nic się nie swiecie. DO tego problem jeszcze jest jeden, auto pali
mi 15 l na 100 km , a wiec 100 km kosztuje mnie 60 zl to dużo jak na silnik
1.6 x16szr. Co robić? wymienić EGR i krokowca? Czy co robić? najbardziej denerwuje mnie to spalanie, kupiłem to auto aby mało wydawać na benzynę
, ale na razie wychodzi ze równie dobrze moglem kupić auto z silnikiem 3 litrowym.

Reasumując:
- falujące obroty na biegu jałowym
- spadek mocy auta
- wyraźnie czuć "zasysanie" podczas przyspieszania
- błąd EGR
- wzrost spalania do 15L na 100 km !!

Pozdrawiam

2011-02-13, 14:17

Polecamy Wam:

2011-02-13, 14:33
Klubowicz

Imię: Łukasz
Silnik: Z18XE
KM: 125
GG: 2954452
Województwo: Śląskie
Post Re: [X16SZR] Błąd EGR, spalanie 15L/100 km
miałem to samo, prawdopodobnie masz uwalony regulator wtrysku, odkreć tą pokrywe od góry silnika (dolot), pod nim jest taka 'podstawka' z wtryskiwaczem, silniczkiem krokowym, do tego wkreca sie przewody paliwowe - takie duże to jest, a fachowo nazywa się MULTEC. I jesli mozesz to podmień to z kimś kto ma sprawny ten element, jeżeli spalanie spadnie i wszystko wróci do normy to to włąsnie ten problem. A EGR wywala błąd bo paliwo jest nie przepalane i przy okazji zapychasz katalizator . :) a przy okazji uzupełnij swój profil o imie, silnik, miasto ... ludzie nie będa zgadywać kto Ty jestes ..

Ostatnio edytowano 2011-02-13, 14:37 przez poczat, łącznie edytowano 1 raz

2011-02-13, 14:33
Forumowicz

Imię: Darek
GG: 6707645
Garaż: Astra G Caravan by daarek83
Wyczyść EGR lub spróbuj zaślepić, krokowca wyczyść lub wymień. Sprawdź sondę lamba bo może być powodem wysokiego spalania. W jakim stanie masz świece zapłonowe?

2011-02-13, 14:34

Poczerniałe świece mogą być przyczyna wyższego spalania? Wadliwy Krokowiec również? Zatkany EGR? Regulator wtrysku?

2011-02-13, 17:04
Forumowicz

Imię: Wojtek
GG: 551848
a przepływka ?

2011-02-13, 19:15
Forumowicz

Imię: Rafał
Silnik: X20XER
KM: 160?
GG: brak
Telefon: SONY Z2
Garaż: x20xer in side
Witamw x16szr nie ma przepływki sprawdż map sensor nowy do 100 pln(moduł przy ścianie grodziowej do którego idzie jeden przewód od podciśnienia i wiązka elektryczna z trzema przewodami)jeśli masz możliwość podmień od poloneza (potencjometr położenia przepustnicy i krokowy w ostatnich wydaniach są takie same co w x16szr) :)

2011-02-13, 19:56
Klubowicz

Imię: Łukasz
KM: 125
GG: 2954452
illusion napisał(a):
Poczerniałe świece mogą być przyczyna wyższego spalania? Wadliwy Krokowiec również? Zatkany EGR? Regulator wtrysku?

krokowiec to raczej nie, ale cała reszta jak najbardziej - ja bym zaczał od tego multecu, bo przepiąc to jest chwila roboty jesli masz kogos znajomego z tym samym silnikiem.. a potem tylko sie przejechac kawałek i bedziesz wiedział wszystko.. bo szkoda kosztów, aby kupować po kolei każdą z rzeczy .. a jesli to nie Multec to kombinować dalej tak jak reszta pisze ..

2011-02-13, 20:02

Niestety ale nie znam nikogo takiego, a wiec czeka mnie wymiana , co zasugerowac mechanikowi wymianek multeca? czy EGR?

2011-02-14, 00:49
Forumowicz

Imię: Bolesław
Województwo: Mazowieckie
Mam taki sam silnik i chciałbym doświadczonych kolegów zapytać, które elementy mające wpływ na spalanie, można sprawdzić programem diagnostycznym?
Czy np. pracę sondy lambda można zdiagnozować programem diagnostycznym?

2011-02-14, 19:43

Z innego tematu , tutaj na forum wyczytałem ze może to być wina przewodów paliwowych. Fakt parę razy mi sie zapowietrzały, czasami nie chciał zapalić bo były tak zapowietrzone. Wtedy musiałem go odgazować, czyli przekręcając kluczyk w stacyjce dać go na 5,6 obrotów. Wtedy już normalnie palił i miałem spokój na parę miesięcy. W sumie to miałem z 6,7 takich sytuacji żeby sie zapowietrzył.

2011-02-15, 07:39
Ekspert

Imię: Bogdan
Silnik: Z14XE
KM: 90
Województwo: Małopolskie
Ostrzeżenia: 1

boloboy napisał(a):
Mam taki sam silnik i chciałbym doświadczonych kolegów zapytać, które elementy mające wpływ na spalanie, można sprawdzić programem diagnostycznym?
Czy np. pracę sondy lambda można zdiagnozować programem diagnostycznym?

Oczywiście, że można.

illusion napisał(a):
Z innego tematu , tutaj na forum wyczytałem ze może to być wina przewodów paliwowych. Fakt parę razy mi sie zapowietrzały, czasami nie chciał zapalić bo były tak zapowietrzone. Wtedy musiałem go odgazować, czyli przekręcając kluczyk w stacyjce dać go na 5,6 obrotów. Wtedy już normalnie palił i miałem spokój na parę miesięcy. W sumie to miałem z 6,7 takich sytuacji żeby sie zapowietrzył.

W tych silnikach przewody się nie zapowietrzają, bo pompa tłoczy do nich paliwo, a nie zasysa.
Problemy mogą być powodowane zbyt małym ciśnieniem paliwa.
Do sprawdzenia masz pompę paliwa, zawór ciśnieniowy i przewód paliwowy przy pompie paliwa.
Przewody elektryczne i przekaźnik pompy też należało by sprawdzić.

2011-02-15, 09:28

Byłem u mechanika, wszystko mam wyczyszczone. Na razie działa ładnie. Ale oczywsice posypało sie dalej. Miałem juz od 10 tys niewielki wyciek oleju, ale to co mam teraz to jest wielki wyciek!! To normalne żebym po 4 tys od wymiany oleju nie mial go w silniku? Były resztki.. żadna kontrolka sie nie paliła. Umyli mi silnik i powiedzieli to co paru poprzednich mechaników, ze mam patrzeć skad leci. Ale oprócz tego zrobili diagnostykę, bardzo szczegółową i wskazali do wymiany lub regeneracji:

- Głowice
- Głowiczke ?
- Miske olejową
- Poduszka silnika (naderwana, przód lewa strona)

To nie koniec, ponoć jak sie wymienia czy regeneruje głowicę to nie można jeszcze raz napiąć paska rozrządu wiec do tego jeszcze pasek i co do tego? Napinacz i roki tez? Na auto ktore jest warte nawet nie 10 tys zl wydałem juz 750 w tym miesiącu, a czeka mnie jest ile?? 1500 - 2000 zl? Ile to może kosztować? Co w ogóle robic? Bo na razie tylko wydaje kase a z samochodem coraz gorzej.

Pomocyy

Astra G (X16SZR) Hatchback

2011-02-16, 15:49
Forumowicz

Imię: Darek
GG: 6707645
Garaż: Astra G Caravan by daarek83
illusion napisał(a):

1. Głowice
2. Głowiczke ?
3. Miske olejową
4. Poduszka silnika (naderwana, przód lewa strona)

1. po jakich objawach stwierdzi że masz głowicę do regeneracji? owszem masz ubytek oleju, ale może tylko przez wyciek, a nie uwalone UPG i uszczelniacze.
2. Nie wiem co to jest
3. Może cieknie właśnie przez uszczelkę miski
4. Tu mogą mieć rację, obejrzyj ta poduchę

2011-02-16, 16:21

1. Jak kupiłem auto ponad 10 tys. km temu to był mokry silnik, ale mechanik powiedział ze jest tak mały wyciek ze nie ma sensu tego robić i faktycznie przez cały okres 10 tys. km do wymiany która miała miejsce latem zeszłego roku dolałem tylko litr chyba nawet nie cały. A teraz po 4 tys od następnej wymiany nie ma go w ogóle. Leciało spod kapy.
2. Ja też nie wiem.
3. Miske olejową mogłem uszkodzić najeżdżając na coś?
4. Nie wiem jak wygląda ta poducha, ale podobno jest sparciała.

2011-02-16, 17:23
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 14 ]