Teraz jest 2017-01-18, 19:11

pokrywa zaworów, uszczelka, cieknacy olej..

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

leinhart

Forumowicz

• Imię: Andrzej
  • Silnik: X18XE1
  • KM: 116
  • Województwo: Dolnośląskie
  • Garaż: SilverShot By LEINHART

pokrywa zaworów, uszczelka, cieknacy olej..

Post2011-04-01, 21:14

Witam wszystkich!
Mam problem z Moją Astrą mianowicie jakieś miesiąc temu zauważyłem cieknący olej z pod klawiatury(pokrywy zaworów) no to nie zastanawiając sie długo, zabrałem się za wymianę uszczelki u kolegi na warsztacie wszystko pięknie wypucowałem, nowa uszczelka klucz dynamometryczny wszystko według Sam naprawiam Astra G-done zastanawiało mnie to ze w 3 slotach świec również znalazł się olej, ale pod wpływem temperatury powinno się wszystko wypalić.. dobiegło końca moje mocowanie sie z uszczelką, błędy skasowane tzn
( P0351 "Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej A - usterka" P0352 "Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej B - usterka" P0353 "Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej C - usterka" ) były to właśnie te 3 zalane
pojeździłem raptem parę dni i znowu widzę, że leci z pod klawiatury grrrr... wymieniłem ja ze staranności niczym chirurg hehe no cóż zwaliłem winę na zamiennik uszczelki choć z całego serca kolega polecił mi te uszczelki nie przytoczę jej nazwy bo poprostu nie pamiętam... przyszła pora na kolejna wymianę uszczelki tym razem zaopatrzyłem się w org. uszczelkę i masę uszczelniającą GM po raz kolejny niczym chirurg doszło do wymiany..i jak można się spodziewać jescze raz powtórka z rozrywki,cieknie ;/ tym razem zauważyłem dwa pęknięcia na pokrywie (po raz kolejny zalane 3 swiece)i tu moje pytanie czy odma i jej możliwe brak drożności ma coś z tym wspólnego,że (jak mi sie wydaje) powstaje zbyt duże ciśnienie pod pokrywą i mi ją poprostu rozsadza od srodka za czym idzie pojawienie sie pęknięć ? czy może mieć tu wpływ uszkodzony EGR (w co wątpie, ale jest uszkodzony ) proszę o jakie kolwiek sugestie bo juz nie wiem czy znowu wywalę pieniądze na próżno na kolejna uszczelkę bo coś jest nie tak z inna częścią..

radek

Forumowicz

• Imię: Radek
  • Silnik: Z20LET
  • KM: 131km/310nm
  • GG: 6621175
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Ibiza 6L Radosława

Re: pokrywa zaworów, uszczelka, cieknacy olej..

Post2011-04-01, 21:45

posprawdzaj odmy tak jak piszesz, bo jeśli będą zapchane to ciśnienie będzie CI wywalać olej każdą możliwą drogą...

leinhart

Forumowicz

Post2011-04-02, 08:26

czyli moje przypuszczenia mogą być trafne :P może ktoś jeszcze ma jakieś sugestie??;]

QbI

Początkujący

• Imię: Sebastian
  • GG: 9002223
  • Telefon: AvilA+MontE
  • Województwo: Śląskie

Post2011-04-04, 21:02

Tak sie zastanawiam bo u mnie tez wali olej z pod pokrywy lecz jeszcze nie wymienilem uszczelki czy faktycznie problemem u ciebie bedzie brak droznosci odmy.Daj znac co jest przyczyna jak dojdziesz bo mnie tez czeka wymiana tego ustrojstwa.

leinhart

Forumowicz

Post2011-04-10, 11:24

wymieniłem pokrywę na inna, zmieniłem jeden wąż który szedł do odmy miał słabą drożność, juz jezdze prawie tydzień i nic nie cieknie, zastosowałem jeszcze sylikon uszczelniający który polecają w Sam naprawiam Astra G (salon opla oko 60-70 zl) i wszystko jest ok ;] a jeżeli kolego nie wymieniałeś uszczelki i jak Ci cieknie z pod niej to polecam ja wymienic posprawdzać węże ktore wychodzą z pokrywy a także przepustnice czy nic nie jest zatkane, wymiana uszczelki to banalna sprawa...i nie zajmuje duzo czasu pzdr

QbI

Początkujący

• Imię: Sebastian
  • GG: 9002223
  • Telefon: AvilA+MontE
  • Województwo: Śląskie

Post2011-04-22, 10:30

Uszczelka wymieniona bez sprawdzania czegokolwiek i nic nie cieknie.Gorszym problemem byla obudowa filtra oleju.Ktos za mocno dokrecil dekiel czego skutkiem przy odkrecaniu bylo pekniecie obudowy. :super:

bojanpnf

Forumowicz

Post2012-04-01, 19:55

może tutaj się podepnę...mam pytanie odnośnie gumowych ringów pod śruby trzymające pokrywę...gdzie je dokładnie należy włożyć ?? bo żadnych starych nie było na śrubach a słyszałem ze powinny być ...

KarloS

Przyjaciel

Post2012-04-02, 05:44

od spodu pokrywy, tak żeby były właśnie między korpusem, a pokrywą :) i tak jak piszesz-być powinny i miejsce na nie jest wokół śruby, dobrać,ładnie wcisnąć i skręcić :)
Następna strona

Powrót do Silnik i układ wydechowy