Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Sinik kręci, nie odpala. 
Autor Wiadomość
Klubowicz

Imię: Kamil
Silnik: X16SZR
KM: 75
GG: 7556879
Województwo: Zachodniopomorskie
Garaż: Astra w najszybszym kolorze :D
Post Sinik kręci, nie odpala.
Witam.
Potrzebuje pomocy, mianowicie w niedzielę wieczorem postawiłem auto na parkingu i było wszystko w porządku. Następnego dnia rano gdy chciałem odpalić, już się nie dało. Myślałem, że będzie to wina pompy paliwa i sterownika do niej, i po ich wymianie dalej to samo, silnik kręci ale nie odpala.
(i tu jeszcze moje pytanie, czy pompa powinna wydać jakiś dźwięk po przekręceniu zapłonu na pierwszą pozycję?)
Po tym wszystkim postanowiłem sprawdzić czy jest wgl iskra na świecy, i okazało się że nie ma i co może być przyczyną? Stawiałem na moduł ale nie jestem pewien.

2013-12-21, 16:55

Polecamy Wam:

2013-12-21, 17:46
Forumowicz

Imię: Maciek
Silnik: X20DTL
KM: 82
Województwo: Małopolskie
Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY
Post Re: Sinik kręci, nie odpala.
wadliwe świece?
zator w przewodach paliwowych?

błędów nie ma? nie ma "check"a czy innych kontrolek podczas prób rozruchu?

2013-12-21, 17:46
Klubowicz

Żaden check się nie świeci. Co do świec to istnieje możliwość, że tak nagle przestały działać? Nie miałem wcześniej żadnych objawów.

2013-12-21, 19:43
Forumowicz

Imię: Paweł
Silnik: X16XEL
KM: 101
Województwo: Łódzkie
Garaż: Silver Angel
odkrec swiece i zobacz czy masz wogole prad kable tez sprawdz
jak smierdzi ci pod maska paliwem pompa dziala po takim dluzszym kreceniu powinienes cos czuc

Obrazek

2013-12-21, 19:45
Klubowicz

Problem tkwi w tym, że pompa powinna po przekręceniu zapłonu na pierwszą pozycję zaciągnąć paliwo czemu towarzyszy taki charakterystyczny szum, a u mnie tego nie ma (a pompę kupiłem nową) a gdy odpiąłem wężyk od niej i zacząłem "kręcić silnikiem" to pompa pryska paliwem. I dlatego nie wiem co jest nie tak.

2013-12-21, 19:55
Forumowicz

Imię: Paweł
Silnik: X16XEL
KM: 101
Województwo: Łódzkie
Garaż: Silver Angel
czyli pompa dziala sprawdzales czy masz prad ??
moze jakis ukryty wylacznik ?

Obrazek

2013-12-21, 20:07
Klubowicz

Odkręciłem jedną świecę i na niej nie było iskry. A żadnego takiego wyłącznika nie posiada moja astra, chyba że były montowane seryjnie. A może to jakiś czujnik odcina prąd?

2013-12-21, 20:14
Klubowicz

Po wymianie czujnika położenia wału nadal auto nie odpalało więc wymieniłem też cewkę, która także nie przyniosła poprawy. I tu moje pytanie czy możliwe, że immo jest walnięte? Bo iskry nie ma na żadnej ze świec.

2013-12-23, 12:48

Imię: Leszek
Silnik: X18XE1
Telefon: 661484669
Województwo: Mazowieckie
Ja z nieodpalaniem miałem podobnie :P tylko trochę komiczniej. Wiedziałem już że pompa do wymiany ale jeszcze dawała rade czasami. Poprosiłem kumpla żeby rzucił kluczyki i trochę mu się nie udało i się rozpięły. Próbuje odpalić dupa, przejrzałem wszystko po kolei. Po paru godzinach intensywnego myślenia. Otworzyłem kluczyk i zobaczyłem, że brakuje pestki xD ile ja sie tego naszukałem w kostce ale odpaliła w końcu

2013-12-23, 13:41
Klubowicz

Auto odpaliło, po połączeniu zerwanej masy (chyba od sterownika)
Obrazek

Aczkolwiek mam wrażenie, że to nie było jedynym powodem "zepsucia się" auta. Ale dalej świeci mi kontrolka z silniczkiem, ale silnik pracuje równo i bez zastrzeżeń.

2013-12-29, 22:12

Imię: Adrian
Silnik: Y17DT
Województwo: Świętokrzyskie
Witam
Po ponad dwóch latach bezawaryjnej pracy Astra mnie zawiodła. Stało się to niespodziewanie, dosłownie z dnia na dzień. Wcześniej nie było żadnych objawów, że coś się psuje, typu: przerywanie, nierówna praca itp, check się nie świecił.
Sprawa wygląda następująco: Wczoraj odpaliłem auto jak zawsze na "cyka" ,pojechałem w trasę, przyjechałem z powrotem do domu; postawiłem auto przed garażem i tak stało do wieczora, po czym następnie bez problemu ponownie odpaliłem Astrę i wjechałem do garażu.
Dziś rano wsiadam do auta i niespodzianka... Rozrusznik kręci, kręci jak szalony a Astra ani drgnie, dosłownie tylko kręci i ani przez sekundę nie ma momentu w którym próbuje załapać. Podzielę się teraz moimi spostrzeżeniami: Po przekręceniu kluczyka pojawia się teraz spirala od grzania świec żarowych, za każdym razem jak teraz przekręcę zapłon ona jest, po czym gaśnie. Wcześniej się nie świeciła. Temperatura 14 stopni... nie powinna się świecić moim zdaniem. Po przekręceniu zapłonu wydaje mi się, że nie słyszę charakterystycznego dźwięku "załanczającej się" pompy paliwa... Moje podejrzenie pada na sterownik pompy wtryskowej.. Wiem, że to teraz wróżenie z fusów, nie podłączany był do kompa i nie wiem czy wywala błędy czy nie - dziś niedziela, ale chciałbym zorientować się czy mój trop myślenia jest prawidłowy. Być może któryś z forumowiczów miał taką awarię ... i napiszę co może być przyczyną...
Pozdrawiam

2014-09-28, 12:56

Mniej więcej próbowałem zdiagnozować metodą gaz - hamulec: Wyszło 5 albo 6 błędów...
Nie wiem czy dobrze zapisałem, ale wydaje mi się; że chyba tak: Oto one:
8 mrugnięć , przerwa, 10 mrugnięć, przerwa ,3 mrugnięcia, przerwa, 3 mrugnięcia, przerwa,
5 mrugnięć, potem wydaje mi się dłuższa przerwa i 10 mrugnięć, przerwa, 2 mrugnięcia, przerwa, 5 mrugnięć, przerwa, 1 mrugnięcie - chyba dłuższa przerwa i ponownie, 10 mrugnięć, przerwa , 2 mrugnięcia, przerwa, 1 mrugnięcie, przerwa, 6 mrugnięć - potem chyba znowu dłuższa przerwa i 10 mrugnięć, przerwa, 3 mrugnięcia, przerwa, 8 albo 7 mrugnięć, przerwa 10 mrugnieć - potem nie wiem dokładnie ale coś takiego 8 , 3 10 , 9 i 10 ? i się zatrzymało.
Pierwsze 3 , 4 błędy jestem chyba pewien, sprawdzałem - tylko na początku nie wiem, czy nie było dłuższej przerwy gdzieś... szybko to mrugało :P

2014-09-28, 16:14

Tak jak myślałem, problem z pompą wtryskową lub samym sterownikiem.

Silnik odpala na "plaka" . Jeden "fachowiec" od razu nakazał wymianę pompy wtryskowej - na regenerowaną (2500 zł z montazem) + moja pompa wtryskowa zostaje

u niego, a gdzie do tego programowanie pompy (immo)... Nie bardzo kalkulowal mi sie taki uklad i zostawilem samochod gdzie indziej. Ma zostać dokładnie sprawdzony sterownik i sama pompa. Być moze to tylko zimne luty albo jakis tranzystorek w pompie byc moze elektrozawor na pompie. Kiedys bylo to samo i zaplacilem kilkaset zlotych za naprawe sterownika.

Nie wiem jeszcze dokladnie co sie stalo ale, ale mam nadzieje ze koszta nie beda ogromne

Pozdro

A zapomniałem dodać jest błąd P0251 - uszkodzony zawór SPV

2014-10-01, 16:27
Forumowicz

Imię: Maciek
Silnik: X20DTL
KM: 82
Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY
czy Ty w ogóle wiesz co się dzieje z autem? piszesz że nie odpali za cholerę a w następnym poście że odpali na plaku...

jeśli odpala na plaku i chodzi normalnie to pompa jest sprawna i 98% że gdzieś jest mega dziura co łapie lewe powietrze skoro pompa nie potrafi już podlać paliwa...

takie moje zdanie

co do cen to zmień tego mechanika bo ciągnie kasę jak świnia trufle... w 2000zł zmieścisz się spokojnie za całość czyli oddajesz wrak i odbierasz sprawny samochód... ja płaciłem 2 lata temu ponad 2000zł za regenerację pompy + uszczelki na silniku, oleje, filtry i inne badziewia więc wojemy mechanikowi mozesz powiedzieć jak głęboko masz jego wyssaną z palca cenę...

2014-10-01, 17:39
Forumowicz

Imię: Mateusz
Silnik: Z18XE
KM: 125
GG: 1159610
Telefon: 663684651
Garaż: Magmarot Bertone by Mati8867
Pompy wtryskowe w silniku Y17DT nie psują się od tak, ale ich przypadłość to "wycieranie" się głowicy pompy - efektem jest to, że silnik nie zapali z rozrusznika bo pompa nie jest w stanie wytworzyć ciśnienia, ale jak dostanie plaka i większych obrotów to zapali i będzie chodził ;)
Rozkręć filtr paliwa i zobacz czy i ile na jego dnie jest takich jakby mosiężnych opiłków

To jest tylko jedna z możliwości i nie mówię, że to akurat dokładnie jest przyczyną Twoich problemów

Lumpy nie mylmy pomp wtryskowych z silników 2.0 bo to zupełnie inna bajka - pompa w 1.7 isuzu jest można powiedzieć pancerna - natomiast co do jej regeneracji to bym wolał poszukać sprawnej uzywanej ;)

2014-10-01, 20:04
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 15 ]