Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Czujnik położenia wału 
Autor Wiadomość

Post Czujnik położenia wału
Witam i mam pytanie:
Biorąc pod uwagę fakt, że mam dostęp do kanału, to czy mogę samodzielnie wymienić czujnik położenia wału korbowego w astrze 2.0 DTL (2000 rok) - mam na myśli konieczność demontażu wielu elementów i to z użyciem specjalistycznych kluczy ? - czy lepiej oddać go do warsztatu.
Dzięki za pomoc.

2009-09-23, 17:35

Polecamy Wam:

2009-09-23, 18:28
Forumowicz

Imię: Paweł
Silnik: X20DTL
KM: 82
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Witaj. Wymiana czujnika nie jest skomplikowana. Odłącz kostkę z instalacji (w okolicy siłownika klap zawirowań). Następnie wpadasz pod samochód zdejmujesz osłonę plastikową spod silnika potem odkręcasz dwie śruby z lewej i prawej strony (klucz torx) metalowej rury od chłodnicy (widać ją z dołu silnika przy czujniku bo nie wyjmiesz czujnika z bloku) odkręcasz śrubkę (kluczem torx nasadowy lub zwykłym nasadowym chyba 7) mocującą czujnik w bloku i to wszystko. Czasami kabel od czujnika przymocowany jest do innych kabli plastikowymi opaskami to je ostrożnie przecinasz uważając na inne kable przy montażu zakładasz nowe. Przy okazji zerknij na kable przy wtyczce (ten z instalacji) do której podpinasz wtyczkę czujnika tam jest taka plastikowa końcówka z osłony kabli która lubi przetrzeć jeden z kabelków i czujnik nie działa (zacznij od sprawdzenia tej wtyczki). Załączył bym fotkę ale nie wiem jak (ale się dowiem). Pozdrawiam

2009-09-23, 18:28

2009-09-23, 20:19

Witam jestem nowym użytkownikiem tego serwisu oraz opla astry II g 2.0 DTL 2000 r i oczywiście mam problemy z kontrolka silniczka na stacyjce.. już opisuje .. podczas przekręcenia kluczyka oczywicie zaświecą sie i jak zapalę wyłączają sie wszystkie kontrolki i po chwili chodzenia silnika ok. 5 sekund włącza się ta kontrolka silnika i poświeci chwileczkę i zaraz gaśnie ii tak sama jak wyłączę samochód i ponowne włączę.. czy coś jest nie tak..?? PROSZĘ O PODPOWIEDZ..??

2009-10-12, 20:03
Forumowicz

Imię: Karol
Silnik: Z17DTL
KM: 80
Telefon: Nokia 5230
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Garaż: caravan 1.7 CDTi Z163
piotrs.007, jedz na kompa niech ci pokaze błędy i sprawdz co to oznacza

2009-10-12, 21:06

dziekuje tak chyba musze zrobic.. pozdrawiam...i dziekuje

2009-10-13, 09:13