Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Jak sprawdzić czy świece żarowe 
Autor Wiadomość
Przyjaciel

Imię: Piotrek
Silnik: X20XEV
KM: 136
Województwo: Wielkopolskie
Garaż: Vectra B by borek
Post Re: Jak sprawdzić czy świece żarowe
Troche z innej beczki :P Panowie a jakiej powinienem spodziewać się zmiany pracy silnika/spalania po wymianie świec? Auto przy niskich temperaturach nierówno odpala, poza tym nie raz wywala własnie błąd świecy, już zakupiłem nowe DELPHI :ok: Pytam bo jak miałem auto benzynowe to różnicy przy wymianie nie zauważyłem :|

2010-03-17, 16:08

Polecamy Wam:

2010-03-17, 16:23
Klubowicz

Imię: Piotr
Silnik: Y20DTH
KM: 101
GG: 5745856
Województwo: Śląskie
Garaż: Astra G 2.0 DTI by Piodi
W benzynie świece to zupełnie inna bajka, dzięki nim spala się mieszanka benzyna - powietrze :) Jeśli chodzi o diesela to powinien Ci lepiej (szybciej) odpalać i równo chodzić po odpaleniu, gdyż świece grzeją w komorach spalania przed i po uruchomieniu silnika w zależności od temperatury :)

2010-03-17, 16:23
Przyjaciel

no to podpinka pod temat, a chodzi o przekaźnik świec... rano często wywala mi CHECK, sprawdzałem i błąd w module podgrzewania świec, czyli w przekaźniku, więc wczoraj wymieniłem na inny, ale bodajże od 2.0 diesel od anglika, dzisiaj rano odpaliłem, CHECK'a nie wywaliło ale dlatego ze było 15 stopni, jak jest ciepło to błedu nie wywala. Moje pytanie dotyczy tego, że na zakupionym przekaźniku są inne numery niż na moim a mianowicie:

mój:
09 132 691
51 299 008

zakupiony:
90 508 974
51 299 001

czy może tak być czy lepiej poszukać z takimi samymi numerami?ma to znaczenie? za tego jeszcze nie zapłaciłem i moge oddać :P

2010-05-22, 10:20
Klubowicz

Imię: Piotr
Silnik: Y20DTH
KM: 101
GG: 5745856
Garaż: Astra G 2.0 DTI by Piodi
Moim zdaniem by Ci wywalił błąd :) Miałem padnięte 2 świece pod koniec zeszłych wakacji i check mi się zapalał na chwilę. Po wymianie świec wszystko ok :)

2010-05-23, 12:10
Przyjaciel

Dzisiaj rano odpaliłem auto, i nie wywaliło CHECK'a, więc przekaźnik chyba działa, pytanie czy na dłuższą mete nic się nie będzie działo, podczas jazdy jeszcze nie raz wywali bład ale to już wina EGR-a, muszę wyczyścić...

2010-05-24, 10:03
Witam
Wie ktoś jak dostać się do świecy w silniku isuzu Y17DT, rocznik 2001? Jest tam jakiś plastik który nie wiem jak się zdejmuje. Przewód do świecy wchodzi w plastik , który się zagina i nachodzi na świecę.
Pozdrawiam

2010-09-22, 19:36
Forumowicz

Imię: Mariusz
Silnik: Y17DT
KM: 75
Województwo: Świętokrzyskie
Garaż: Astra G Kombi 1,7 DTI (100% seria)
U mnie niczego takiego nie ma (o ile dobrze zrozumiałem).
Najlepiej wrzuć jakieś zdjęcie.

Obrazek

2010-09-23, 16:38
Początkujący

Imię: Marcin
Silnik: X17DTL
KM: 68
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Witam mam taki problem z rana można powiedzieć że moja astra z silnikiem 1.7 TD oplowski 68koni w ogóle nie chce odpalać ale trochę pokręci i odpali wyskakuje mi błąd związany ze świecami P1635. Świece sprawdzałem i na każdej iskrzy się i sprawdzałem czy przejście jest sprawdzałem czy prą dochodzi do świec dochodzi co może być jeszcze przyczyną??

2010-09-24, 15:08
Zdjęcie do mojego pytania powyżej. Pozdrawiam

2010-09-25, 12:07
Ekspert

jak widac na tej fotce na bokach tej fajki sa takie naciecia ( z drugiej strony takze) i nalezy je scisnac i wyciagnac fajke.

2010-09-25, 22:03
Przyjaciel

Imię: Tomek
Silnik: X20DTL
zwir_ek napisał(a):
Witam mam taki problem z rana można powiedzieć że moja astra z silnikiem 1.7 TD oplowski 68koni w ogóle nie chce odpalać ale trochę pokręci i odpali wyskakuje mi błąd związany ze świecami P1635. Świece sprawdzałem i na każdej iskrzy się i sprawdzałem czy przejście jest sprawdzałem czy prą dochodzi do świec dochodzi co może być jeszcze przyczyną??

Sprawdzanie świec metodą "na iskrę" nie daje nam pewności diagnozy. W ten sposób znajdziemy tylko całkowicie przepaloną świecę.
W przypadku, gdy świeca tylko słabiej grzeje, iskra będzie a sterownik będzie sypał błędami, bo przez świecę w trakcie pracy będzie płynął niewłaściwy prąd.
Aby dokładnie sprawdzić świece, odpinamy z każdej kapturki, bierzemy w łapkę omomierz i mierzymy rezystancję każdej ze świec pomiędzy jej główką (tam gdzie dochodzi kabelek z kapturkiem) a jej podstawą (można też dla wygody przyłożyć sondę miernika do bloku silnika lub "-" na akumulatorze, jednak pomiar będzie obarczony dodatkowym błędem). Rezystancja sprawnej świecy wynosi około 1 Ohm'a. Świeca znacznie różniąca się wartością rezystancji od pozostałych będzie niesprawna.

2010-09-29, 11:25
Moderator

Imię: Ja
Silnik: X20XER
KM: 160
Garaż: Czarna perełka - OPC 1399
zwir_ek napisał(a):

Sprawdz tak jak radził kolega suchy, ja dodam tylko jeszcze ze może układ podgrzewania świec padać, taka zebrowana kostka koło akumulatora (chyba po prawej stronie), sprawdz podłączenie jej do instalacji, przeczyść styki w niej, na świecach rónież, dla pewności wymień świece 80pln za 4 świece i 30 minut roboty, posprawdzaj kable co idą do tych blaszek przy świecach może są gdzieś podgnite

2010-09-29, 12:29
Ekspert

suchy napisał(a):
zwir_ek napisał(a):

Sprawdzanie świec metodą "na iskrę" nie daje nam pewności diagnozy. W ten sposób znajdziemy tylko całkowicie przepaloną świecę.
W przypadku, gdy świeca tylko słabiej grzeje, iskra będzie a sterownik będzie sypał błędami, bo przez świecę w trakcie pracy będzie płynął niewłaściwy prąd.
Aby dokładnie sprawdzić świece, odpinamy z każdej kapturki, bierzemy w łapkę omomierz i mierzymy rezystancję każdej ze świec pomiędzy jej główką (tam gdzie dochodzi kabelek z kapturkiem) a jej podstawą (można też dla wygody przyłożyć sondę miernika do bloku silnika lub "-" na akumulatorze, jednak pomiar będzie obarczony dodatkowym błędem). Rezystancja sprawnej świecy wynosi około 1 Ohm'a. Świeca znacznie różniąca się wartością rezystancji od pozostałych będzie niesprawna.

glupoty gadasz kolego. Widac tutaj brak doswiadczenia jak nic. Idzie ladnie sprawdzic nawet bez wykrecania. Kabelek w lape i jedym koncem do plusa aku a drugim tak ocieramy o szpilke świeczki i widac jak sie iskrzy. Jak nie ma wcale to znaczy ze brak przejscia jak srednie skrzenie to znaczy ze swieczka okej a jak mocne iskrzenie tak ze nasz kabel roibi sie cieply to znaczy ze swieczka jest przepalona ale ma zwacie wewnetrzne. Czas jeszcze moze byc tak ze jest iskrzenie ale naprawde bardzo male to tez swieczka upalona. Zreszta zawsze mozna podlaczyc w szereg amperomierz i sprawdzac ile pradu ciagnie kazda swieczka. unas w aso nie inaczje sie sprawdza swieczki.

2010-09-29, 19:59
Przyjaciel

Imię: Tomek
Silnik: X20DTL
wesol napisał(a):
glupoty gadasz kolego. Widac tutaj brak doswiadczenia jak nic.

Czytając niektóre Twoje posty dochodzę do wniosku, że wydaje ci się, że tylko Ty masz ogromną wiedzę i doświadczenie ( a nie wątpię, że masz). Na jakiej podstawie twierdzisz, że piszę głupoty? Opisałem metodę szybką, dokładną, bez wykręcania świec, trochę już świeczek sprawdziłem i wiem co piszę. Każda metoda jest dobra, jeżeli prowadzi do celu. Jednak "na oko" to chłop... Tyle w temacie sprawdzania.

wesol napisał(a):
unas w aso nie inaczje sie sprawdza swieczki

Między innymi dlatego nigdy nie odwiedzę ASO.

Ostatnio edytowano 2010-09-29, 22:10 przez suchy, łącznie edytowano 1 raz

2010-09-29, 22:04
Początkujący

Imię: Marcin
Silnik: X17DTL
KM: 68
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
wiesz iskrzyć się iskrzy ale nie wiem jakie powinno być iskrzenie przy sprawnej świecy dla mnie to każda tak samo się iskrzy. Wiesz jak Ty przy tym robisz cały czas to wiesz jakie powinno być iskrzenie ale jak ja nigdy nie robiłem czegoś takiego i tylko raz widziałem jak w aso opla robili to przy astrze 3 to się zdziwiłem. Bo z tego co słyszałem ( a nie wiem jaka prawda w 100%) że można zaszkodzić a nie pomoc. Wiec chyba będzie trzeba sprawdzić ta rezystancje jak kolega tam wyżej pisał.

Ostatnio edytowano 2010-09-29, 22:12 przez zwir_ek, łącznie edytowano 1 raz

2010-09-29, 22:05
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona