Teraz jest 2017-02-27, 07:40

Brak mocy - isuzu

Moderatorzy: Pstry, Michau, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

misiek2424

Forumowicz

• Imię: misiek
  • Silnik: Y17DT
  • KM: 75
  • GG: 4387952
  • Województwo: Wielkopolskie

Re: Brak mocy - isuzu

Post2011-03-13, 12:18

witam kolegów
Mat mam do ciebie pytanie ja tez walczę z mocą w moim aucie i jak na razie marne skutki
przepływka podmieniona wymieniłem czujnik obrotów wału korbowego na nowy orginalny bo wywalało bład 0335 egr był czyszczony i nic autko jak u ciebie raz jedzie a czasem to tylko się toczy jest różnica
I nie zgodzę się z tym ze w 1,7 dti tak jest bo mam do dyspozycji drugi z identycznym motorem i jest odczuwalna różnica błędów nie pokazuje
nie wiem jak z tymi elektrozaworami ?????
prosze o pomoc

Mat

Początkujący

• Imię: Paweł
  • Telefon: Monte
  • Województwo: Opolskie

Post2011-03-13, 13:30

Ale co z elektrozaworami? przeczytaj cały ten temat od początku wszystkie moje naprawy opisywałem

misiek2424

Forumowicz

• Imię: misiek
  • GG: 4387952

Post2011-03-14, 20:25

pytam jak sprawdzic te elektrozawory

Mat

Początkujący

• Imię: Paweł
  • Telefon: Monte
  • Województwo: Opolskie

Post2011-03-14, 20:48

musisz podpiąć zasilanie 12v - zawór powinien cykać i powinieneś słyszeć jak zaciąga tłoczek... jeżeli chodzi ten przy pompie paliwa (z tyłu za silnikiem) to odepnij od niego grubszy wężyk i na włączonym silniku nie powinno zasysać z tego wężyka... zresztą tak samo możesz sprawdzić obserwując cięgno przy turbinie... nie ma prawa się ruszyć przy odpalaniu.
Jeżeli chodzi o rozebranie i czyszczenie tego elektrozaworu to polecam to:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=67926
w grupie vw wszystko jest łatwiejsze:)

astra się naśmigała... wszystko wróciło do "normy" powrócił muł :wsciekly:
ale już wiem jak rozwiązać ten problem... sprzedaje to padło puki czas... ten samochód jest nie na moje nerwy i kieszeń! Nigdy więcej Opla! :dobani: :cisza:

Pozdrawiam

ADEX

Forumowicz

• Imię: Janusz
  • Silnik: --- wybierz ---
  • GG: 2717477
  • Województwo: Pomorskie
  • Garaż: ADEX CARAVAN - LED PROJECT STR 1

Post2011-03-27, 00:48

ja z kolei mialem problem taki ze przy monotonnej jezdzie (bez wahlowania obrotami) wyskakiwała kontrolka silnik zamulał o puki nie wyłączyłem stacyjki i po 3 sek odpaliłem na nowo.
tak samo szukałem problemów w zaworach podcisieniach itd..
okazało się ze na wężu miedzy turbo a IC bylo pękniecie w efekcie silnik odczytywał bład i posolicie mówiąc wyłączał turbo.
pękniecie naprawione i problem z głowy..
niemniej isuzu ma to do siebie ze do 2000 obr muli a potem strzał w d.. i leci przed siebie ;)

po tych wszystkich ekscesach jakie sie rozchodzi z tymi silnikami (pomimo iż sa mało awaryjne) myślę ze fajnie było by zrobić jakiegoś manuala - "co trzeba sprawdzić i jak sprawdzić w 1,7 isuzu by miał pełną moc"

ADEX

Forumowicz

• Imię: Janusz
  • Silnik: --- wybierz ---
  • GG: 2717477
  • Województwo: Pomorskie
  • Garaż: ADEX CARAVAN - LED PROJECT STR 1

Post2011-03-27, 00:57

Mat napisał(a):słuchajcie odłączyłem wężyk idący do egr i ku mojemu zdziwieniu jest tam podciśnienie! czyli cały czas egr jest otwarty i idą spaliny... dobrze mówię?
kontrolka się nie zapala ani żadnych zmian nie ma... co wy na to? jak macie u siebie?

oczywiście ze jest otwarty tzn podciśnienie czuć od razu po odpaleniu auta . EGR czyli dopalanie spalin działa na jałowym biegu..dopala spaliny silnik muli ... ale ekologia na +,dodatkowo zmniejszona jest ilość powietrza dolotowego. Z zwiększaniem obrotów EGR powinien się zamykać co za tym idzie nie doprowadza spalin a komputer powinien zwiększyć dawkę powietrza.
dlatego tez w tych silnikach nie zaślepia się EGR gdyż silnik nie dostaje sumarycznie wyznaczonej dawki "powietrza" (powietrze +spaliny) w efekcie czego wywala błąd :)
tak to mniejwiecej działa.
co do szczegółów trzeba by spytać dokładnie kogoś kto siedzie w dieslach isuzu.

ernest27

Post2011-04-16, 10:19

Witam jestem użytkownikiem astry g 1.7 td x17dtl i mam problem z moca wyczyscilem egr zmieniłem filtr powietrza i swiece zarowe i dalej nie ma poprawy
bylem podłaczyc kompa ale nie pokazał zadnych bledow
pomocy :zalamany:

mark_

Forumowicz

• Imię: Marek

Post2011-07-31, 10:51

Posprawdzałem większość rzeczy o jakich mówiono w tym wątku: Pompę vac, wężyki, elektrozawory, sztangę od turbo, czujnik ciśnienia doładowania, szczelność dolotu, wymieniłem przepływomierz, filtry i świece żarowe. Wymiana przepływki w dużym stopniu rozwiązała problem z mocą. Niestety auto nadal ma lepsze i gorsze dni. Czasem przyspiesza dużo lepiej a czasami ciutkę gorzej.

Zauważyłem, że jak jest ciepło to potrafi poszarpywać przy stałej prędkości (co wskazuje na sterownik pompy paliwa)

I tutaj rodzi się pytanie:

Czy padający powolutku sterownik pompy paliwa może objawiać się również spadkami mocy ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ON