Teraz jest 2017-01-20, 00:33

[Manual] Wymiana przewodów hydraulicznych dachu AG Cabrio

Jeśli nie boisz się samemu naprawiać, tuningować lub udoskonalać swoją astrę wejdź i przeczytaj nasze manuale.

* * *
LISTA DOSTĘPNYCH MANUALI
* * *

Moderator: Minos

• Autor
  • Wiadomość

trzeciak84

Forumowicz

[Manual] Wymiana przewodów hydraulicznych dachu AG Cabrio

Post2011-08-13, 16:08

Witam!
Fotomanual jak wymienić przewody hydrauliczne do podnoszenia dachu w cabriolecie.

Zdjęcia zapożyczone z sieci.

1. Rozbieramy plastiki w bagażniku, aby dostać się do pompy dachu. Mamy 4 zaczepy z góry i 3 zaczepy na pionowej ściance. pociągamy z wyczuciem plastik do góry zaczynajac od lewego lub prawego rogu.
Obrazek

2.Plastikowy boczek trzyma sie na 4 koleczkach plastikowych, które należy pociągając wyciągnąć, jeden jest odkręcany. Boczek ma również 2 wypustki które wchodzą w oparcie siedzenia.
Obrazek

3. Jak już mamy dostęp do pompy, zamykamy ręcznie/palcem zamek klapy (inaczej nie będziemy mogli otworzyć dachu. a musimy mieć dostęp do bagażnika) Ja ręcznie poluźniłem zaczep schowka dachu, znajduję sie on w bagażniku po lewej stronie taka dziurka:D klapę przymykamy.

4. Zaciągamy ręczny i otwieramy dach do pozycji gdzie będziemy mieli dostęp do siłowników. Klapę od dachu zabezpieczamy przed samoczynnym zamknięciem się.
Obrazek

5. Każdy przewód wchodzący do siłownika zabezpieczony jest zawleczką, zawleczke wyciągamy wkładaac tam srubokręt i poważamy, następnie wyciągamy przewód z siłownika. Rozcinamy wszystkie opaski i przetykamy wymieniany przewód do komory bagażnika. Oraz zakładamy już nowy przewód i również drugą końcówke przetykamy do komory bagażnika.
Obrazek

6. Opuszczamy klapę gdzie chowa się dach(zamknie się sama jak usuniemy nasze zabezpieczenie). Otwieramy bagażnik i zabieramy się za wymontowanie przewodu z pomy dachu. Najpierw odkręcamy dwa imbusy przy pompie.
Obrazek

7.Następnie jak już mamy luźną blaszke przytrzymującą przewody, wyciągamy każdy przewód z osobna za pomocą szczypczyków ruchem pionowym w górę. Jak będziemy mieli wyciągnięte przewody z pomy, bierzemy całość (blaszke i przewody) tak abyśmy mogli obejrzeć spodnią cześć blaszki wraz z przewodami. Na przewodach sa zamontowane zawleczki, należy zsunąc zawleczke z interesującego nas przewodu. Wtedy wyjdzie z łatwością z blaszki interesujący nas przewod. Nie zniszczyć zawleczki będzie ona potrzebna do nowego przewodu. Wkładamy nowy przewód w blaszke, zakładamy zawleczkę, wkładamy każdy przewód w pompe, przykręcamy balszke.do pompy, otwieramy zablokowny zamek klapy:) dolewamy olej do zbiorniczka, używając wężyka zakupionego np w BRICKO:D, dolewamy go tak do polowy korka:D bedzie sie trochę lalo podczas dokręcania ale dacie radę:)
Obrazek
POWODZENIA!!!

reg10g

Re: [Manual] Wymiana przewodów hydraulicznych dachu AG Cabrio

Post2012-08-17, 11:27

Bardzo przydatny manual.
Dodatkowe pytanie, czy ten układ należy ręcznie odpowietrzyć?

Jestem na etapie wymiany przewodu i z siłownika sporo mi wyciekło oleju.

Pozdr.

trzeciak84

Forumowicz

Post2012-12-12, 17:56

Pewnie już wymieniłeś, ale dla potomnych układ sam się odpowietrzy, na początku trochę bedzie się burzyło w zbiorniku, siłowniki i pompa nieówno pochodzi, ale kilka zamknięć i otwarć i będzie ok. Płyn jaki wlałęm to FEBI do centrlanego ukłądu opla i dachów porche:)

lucassinho

Post2014-07-15, 14:27

Witam. Strzelił mi przewód idący wzdłuż siłownika. Gdzie mogę dostać taki przewód?

reg10g

Post2014-07-23, 11:53

Wszystko od reki w serwisie.
Ja dorabiałem na Grochowie.

reg10g

Post2014-07-23, 11:55

trzeciak84 napisał(a):Pewnie już wymieniłeś, ale dla potomnych układ sam się odpowietrzy, na początku trochę bedzie się burzyło w zbiorniku, siłowniki i pompa nieówno pochodzi, ale kilka zamknięć i otwarć i będzie ok. Płyn jaki wlałęm to FEBI do centrlanego ukłądu opla i dachów porche:)

Masz jakiś patent na dolewanie?

lucassinho

Post2014-08-17, 22:06

Pytanko w temacie. Ze swoim cabrio mam taki problem, że po wymianie przewodu dach nie zamyka się do końca. Kiedy brakuje mu koło 20 cm do końca, zaczyna dziwnie dygotać i nie chce się domknąć. Macie jakieś pomysły jakie mogą być przyczyny, co z tym zrobić?

BajsonSC

Forumowicz

• Imię: Norbert
  • Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • Województwo: Łódzkie
  • Garaż: BlackCarbon Cabrio by Bajson

Post2015-07-23, 22:46

Trochę odkopie ale może innym się przyda. Sam się borykałem ostatnio z dolaniem oleju do dachu.

Otóż najprościej zrobić to tak:

Zdejmujemy poprzeczną plastikową listwę w bagażniku
Demontujemy prawy boczek
Odkręcamy 2 śruby trzymające pompę (bodajże nasadka 13)
Podnosimy pompę ze zbiorniczkiem do góry (z tyłu na górze pompy trzyma się na takim haczyku jeszcze)
Przechylamy ją górą w przód auta
Odkręcamy korek
Dolewamy płynu

I montujemy w odwrotnej kolejności :) Ani kropelka nie rozlana :]

Powrót do Manuale i literatura - czyli zrób to sam