Teraz jest 2017-02-27, 07:42

Montaz LPG do Astry G

Moderatorzy: Pstry, Michau, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

fredek1910r

Forumowicz

• Silnik: Z16SE
  • KM: 84
  • Województwo: Łódzkie

Montaz LPG do Astry G

Post2009-04-22, 07:34

Witam
Jestem tu nowy :)
Nawet nie zdążyłem się przywitać w odpowiednim dziale.. a to dlatego ze dopiero co staje sie posiadaczem astry g :)
Mam następujące pytanie, ponieważ chce założyć gaz do mojego asterixa, a nie wiem na jaka instalacje sie zdecydować....
Silnik to Z16SE, czyli 1.6 8V 84km...

W gre wchodzą Zwykla 2/3 generacji lub sekwencja, nie ukrywam ze koszt sekwencji to różnica ok 800zl a to dla mnie obecnie sporo... po drugie sam widzę ze w niektórych zakładach nastąpiła taka moda na sekwencje, a klient który chce inna instalacje jest be! :P

Obecnie śmigałem Vectra A z 1.6 wlasnie z instalacja 2 generacji i nie bylo zadnego problemu...tylko ze tam był jednopunkt a tu wielopunkt..

Jakie macie odczucia uzytkujac i jeden rodzaj isnstalacji i drugi? Koles w jednym z serwisow powiedzial mi ze przy tym motorze trzeba zrobić jakies odcięcie OBD czy cos takiego, poniewaz sa dwie sondy lambda...

A moze ktos poleca solidny, niedrogi zakład montujący lpg w łodzi lub okolicy ?

Pozdrawiam

ps. mam nadzieje ze dobry dział na takie pytanie wybrałem....

michal

Forumowicz

Post2009-04-22, 09:37

Witaj, dobrze zakładają gaz w http://www.nagaz.pl/ . Możesz się tam podpytać.
Pozdrawiam.

Aliant

Forumowicz

• Imię: Kamil
  • Silnik: X16XEL

Post2009-04-22, 09:41

Witam. Ja swoją instalację zakładałem tutaj: http://www.blokman.pl/ , jestem zadowolony i mogę polecić.

fredek1910r

Forumowicz

Post2009-04-22, 11:22

A jakie instalacje zakladaliscie? i jaki byl koszt?

Blokman wlasnie znalazlem ich stronke, ale nie slyszalem zadnych opini.

Nagaz, jednak dla mnie jest przereklamowany...fakt robia dobrze, ale to juz nie to co kiedys..a cena jednak ciagle ta sama...

Aliant

Forumowicz

• Imię: Kamil
  • Silnik: X16XEL

Post2009-04-22, 11:39

U siebie mam sekwencyjną instalacje BRC. Zakładałem przeszło półtora roku temu i wtedy kosztowało mnie to ok. 3000 zł, nie pamiętam dokładnie.

feniks_55

Post2009-04-23, 22:17

ja założyłem do swojej astry-posiadam dokładnie taki sam silnik-instalacje sekwencyjną firmy BRC i jestem bardzo zadowolony. POLECAM. w zeszłym roku w lipcu kosztowało mnie to 2.600zł

fredek1910r

Forumowicz

Post2009-04-24, 16:00

Witam ponownie
Juz umówiony u gazownika jestem... Wybrałem AutoGaz Gabi, na ulicy Polnej w Łodzi... opinie maja rozne...tzn sam montowalem u nich gaz do Vectry (instal. II generacji) i troszke mnie wkurzyli dwiema rzeczami, mianowicie butla jest umieszczona w miejscu kola, niestety od od spodu nie wyszlo im troche uszczelnienie i woda sie dostaje tamtedy. Druga sprawa to ze nikt nie poinformowal mnie ze po 1tys trzeba podjechac na regulacje i ew. dokrecenie rurek... i sie nagle zdziwilem ze mialem spalanie 15l/100....
Z drugiej strony, zrobilem na tej instalacji 12 tys i nic sie nie dzialo, a rekordem byl fakt ze na trasie srednie spalanie wyszlo 7,5l lpg :)

Przy Asterce, mialem do wyboru dwie opcje albo zwykla instalacja z emulatorem OBD2 albo sekwencje, roznica w cenie z reguly ok 300-400zł.
Zdecydowalem sie na sekwencje, Sterownik STAG300, reszte bebechow omowie przed montazem, ale nie mam co liczyc na reduktor Landi itp :P

W sumie przekonal mnie fakt ze po pierwsze sporo ludzi montuje u nich gaz, przystepne ceny, oraz fakt ze i tak dostaje na to gwarancje wiec przynajmniej jakis czas bedzie spokoj :)

Feniks
, a ile pali srednio twoja Asterka ? i czy jest jakas roznica w mocy przy instalacji sekwencyjnej ?

Pozdrawiam

Bartolini

Post2009-05-11, 20:49

Witaj! Ja mam asterkę z sekwencją i jestem bardzo zadowolony, nie ma żadnej różnicy między lpg a pb. Nawet trudno zauważyć kiedy przełącza się na lpg. W zimie trochę za długo trzeba czekać na przełączenie ale jest to spowodowane temperaturą którą autko musi osiągnąć. Pali mi jakiś litr więcej niż benzyny. Zaznaczam że moja ma silnik 1.4 16V ale to nie ma znaczenia twoja powinna palić podobnie około 10l lpg.
Pozdrawiam i życzę miłej jazdy na lpg. :)
Następna strona

Powrót do LPG