Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 35  Następna strona
Akumulator - porady, opinie 
Autor Wiadomość
VIP

Imię: Darek
Silnik: Z22SE
KM: 160
GG: 3079965
Telefon: samsung solid
Województwo: Mazowieckie
Garaż: Paskuda dziadka darka
Post Re: Akumulator - porady, opinie
jari kupuje do benzynki 16 8 v

2012-12-21, 23:09

Polecamy Wam:

2012-12-22, 20:34
Moderator

Imię: Patryk
Silnik: X20DTL
KM: 82
GG: 4801907
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
A, to spox.

Zanim powiesz, że czegoś nie mogłeś znaleźć na forum, albo że twój problem jest nietypowy i ja się czepiam, to najpierw zajrzyj tu: PRZECZYTAJ OBOWIĄZKOWO

2012-12-22, 20:34
Forumowicz

Imię: MICHAŁ
Silnik: X20DTH
KM: sto jeden
GG: 8873103
Telefon: SE
Województwo: Lubelskie
Panowie czy to normalne?Aku był naładowany.W niedziele(30.12.2012) napięcie jego wynosiło 12.63V.Od tamtego momentu nie byl odpalany.Dziś mierzyłem napięcie aku wynosi 12.34V.Samochod nieraz jest nieodpalany przez tydzień.Czy to cośniepokojącego?

2013-01-02, 12:25
Zobacz profil WWW
Forumowicz

Imię: Adam
Silnik: X16SZR
KM: 75
Województwo: Śląskie
Ilu letni akumulator, mozna dla pewnosci sprawdzic jaki pobor pradu na postoju. Ale objaw jak najbardziej prawidlowy :) ze napiecie spoczynkowe spada

2013-01-02, 16:09
Klubowicz

Imię: Wojtek
Silnik: Z18XE
KM: 115
GG: 9115975
Województwo: Wielkopolskie
Garaż: taka tam koza bertona :P GLEBA+XENON :D
miniek...... potrzymywanie pamieci radia i inne bajery biora prad.....

można sprzedać żone........ale nie bertone :)

najnizsza i najtwardsza astra G w powiecie :D
Czy styl Opla Astry drugiej generacji można uznać za porywający? Zdecydowanie nie, są jednak dwa wyjątki. Obydwa powstały na deskach kreślarskich włoskiej firmy projektowej Bertone. Pierwszym z nich jest Astra z nadwoziem coupé, drugim – oparta na niej wersja cabrio.

Od kołyski aż do śmierci pozytywnie pie*dolnieci :D
Obrazek

2013-01-02, 16:11
Forumowicz

Pobór prądu jaki zmierzyłem to zamek centralny zam./otwarty wynik 0.03.A jak postoi 2 tygodnie to bedzie ból,że nie odpali?jeśli nic nie przebijane to na aku widnieje rok produkcji 2005.Ja tam bajerów żadnych nie mam.Alarmu także.

2013-01-02, 16:16
Zobacz profil WWW
Forumowicz

pobór jest do przyjecia ale mimo to po dwóch tygodniach postoju moga byc problemy z odpaleniem. Umnie w golfie tez jest taki pobór i po tygodniu czy tam 8-9 dniach postoju juz go nie dopalilem z tym ze to diesel no i bylo chyba z -5 czy -7. AKu wyglada umnie tez na nie taki zaorany ale pewnie ma ze 3-4 lata juz.

Jesli chcesz by była jakas szansa na odpalenie auta to odepnij kleme akumulatora i zamknij potem auto. Pobór bedzie wtedy zerowy a jedynie samowyladowanie aku bedzi emu szkodzic. Mysle ze wtedy powinien odpalic.

2013-01-02, 18:41
Forumowicz

Nie no ale po tygodniu jeszcze mi odpala myślę,że jeszcze jakiegoś wielkiego problemu nie ma.Napisałem tak na szybko te 2 tygodnie ale jeszcze tyle bez odpalanie nie stał nigdy.Szkoda,że nie mieżyłem kiedyś jak miałem przepiete kabelki w radiu ale wtedy nie zapamietywało ustawien.Ciekaw jestem czy by się zmienił wynik?!Dobra już koniec biadolenia muszę jeszcze sprawdzić jakie napiecie ładowania i dam spokój.

2013-01-02, 18:57
Zobacz profil WWW
Forumowicz

Imię: Adam
Silnik: X16SZR
KM: 75
Województwo: Śląskie
0.03A to bardzo dobry wynik miesci sie w normie poboru. Po 7 dniach postoju przy w pelni sprawnym aku ubylo by tylko 5Ah Wiec odpali bez problemu. Wazne ze parametry akumualtora sa mierzone w warunkach laboratoryjnych przy okolo 25stopniach celcjusza. W przypadku 0 stopni zdolnosc rozruchowa spada o okolo 20-30%.

2013-01-03, 00:38
Forumowicz

adaam a czy mam się przejmować spadkiem napięcia z 12.64 do np. po tygodniu 12.20-pare?

2013-01-03, 14:02
Zobacz profil WWW
Moderator

Imię: Patryk
Silnik: X20DTL
KM: 82
GG: 4801907
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Oj kolego, szukacie dziury w całym. Normalne auto, które w dzisiejszych czasach ma spory pobór prądu na postoju (ECU jest zazwyczaj stale na czuwaniu + radio + alarm i różne takie), po dwu tygodniach może mieć problem z odpaleniem. Spadek napięcia o 0,5V na tydzień to żaden problem. Różnica temperatur dzień/noc też wywoła zmianę napięcia 0,5V. Jeśli akumulator ci padnie w dzień czy dwa, to jest powód do zmartwienia.

I wszystko to ci już koledzy napisali, więc po co ciśniesz temat? Jeśli zmierzysz mniej niż 11V, to wtedy napisz nam tutaj.

Zanim powiesz, że czegoś nie mogłeś znaleźć na forum, albo że twój problem jest nietypowy i ja się czepiam, to najpierw zajrzyj tu: PRZECZYTAJ OBOWIĄZKOWO

2013-01-03, 14:33
Forumowicz

Dobra spoko juz nie nie zawracam.

2013-01-03, 15:06
Zobacz profil WWW
Forumowicz

Imię: Piotr
Silnik: X16XEL
KM: 101
Województwo: Wielkopolskie
Witam

Obecnie mam akumulator Bottari 62Ah/600A który już powoli zaczyna padać (zakupiony z wsklepie przez poprzedniego własciciela 04.01.2010r.) Mam do wyboru Exide EA602 60Ah/600A lub VARTA D59 60Ah/540A w cenie nie mal że jednakowej. Pytanie który lepiej wziąść???, czy może coś pomiędzy od 50Ah do 60Ah???, Według numeru VIN do mojego silnika fabryka dawała 55Ah ale teraz niby 55Ah jest zastąpiona 60Ah (info z serwisu Opla) i w sklepach jak sprawdzają w katalogach to też mówią ze 60Ah.

Auto to Astra G Caravan 98r. z silnikiem X16XEL bez gazu

2013-01-15, 19:04
Przyjaciel

Imię: Mariusz
Silnik: --- wybierz ---
KM: 193
Województwo: Mazowieckie
Garaż: Elegance mariana :D ciemne szybki ! :D
Siema pany :P aśka mi palić nichce bo mój bergen zachorował na spływ masy czynnej :wsciekly: chce kupic nowy aku do mojego x16xel parametry jakie mnie interesują to 60AH 600A i mam 3 typy, który najlepszy:
1. Centra Futura 60ah 600a
2. Varta Silver dynamic D21 61ah 600a
3. Bosch S5 61ah 600a
cena tych trzech na allegro jest mocno zbliżona 260-300zł który według was będzie miał podane nominalne parametry bez ściemy, mam dylemat co wybrać :rotfl: :rotfl:

2013-01-16, 17:36
Forumowicz

ja bym wziął aku np ZAP piastów lub centre standard albo plus. Sa o wiele wytrzymalsze jak te futury itp. Jesli potrzebujesz duzego pradu na rozruch ( ale w wtym silniku raczje chyba nie jest to potrzebne) to zapakuj nieco wiekszy aku np 70Ah i tyle. Jeszcze warta robi dobre aku.

2013-01-16, 18:57
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 35  Następna strona