Teraz jest 2017-01-19, 09:47

Proponowane głośniki

Moderatorzy: Dąbek, Dziadek

• Autor
  • Wiadomość

wibar

Re: Proponowane głośniki

Post2016-07-16, 00:27

Witam.Koledzy,mam pytanie-czy w Astrze G 1.4 16V,rok prod.końcówka 2004 w tylnych drzwiach jest zamontowana fabrycznie instalacja do głośników? Chcę zamontować głośniki/używka Pioneer/.Po ściągnięciu maskownicy widziałem że w otworze na głośnik jest półprzeżroczysta folia.Dziękuję za odpowiedzi.

mrcn

• Imię: Marcin
  • Silnik: Z16SE
  • KM: 84
  • Województwo: Śląskie

Post2016-07-20, 08:18

to zależy od wersji przy kupnie, czy ktoś za to zapłacił, u mnie w astrze 2002 1.6 8v z tyłu było to samo, sama folia bez kabli, nie zmartwiło mnie to w jakiś sposób, bo mogłem przynajmniej pociągnąć swoje lepsze. Nie potrzeba do tego dużych zdolności, tylko czasu i chęci, nic trudnego :)

AlphaFTN

Klubowicz

Post2016-08-03, 07:43

Panowie - zamontowałem u siebie zestaw Hertzów, coś jak z aukcji:

http://allegro.pl/hertz-dcx-165-glosnik ... 81223.html

tylko z dystansami MDF. No i jest zonk - od montażu notorycznie wlewa mi się do środka woda. Rozbierałem boczki z 4 razy i nic nie ugrałem właściwie - za każdym razem coś tam się wleje do wewnątrz. Ewidentnie leje się przez głośnik, bo woda stoi na uszczelce pod głośnikiem. Kombinowałem już na różne sposoby - uszczelniałem po obwodzie dystansa, nic to nie dało. Ostatnio uszczelniłem mocowanie głośnika do MDF - jest chyba jeszcze gorzej. Próbowałem również dorobić pseudo "uszczelkę" z pianki meblowej między dystansem a blachą w taki sposób, aby cały tył głośnika był zakryty tą pianką - to chyba dało najlepsze rezultaty, ale nie ma się to chyba dobrze do tego jak grają głośniki? Myślałem jeszcze o wymianie na dystanse plastikowe, które same w sobie będą szczelne, bo te lakierowane MDF jakoś do mnie nie przemawiają...

Czy jest jakiś sprawdzony patent na to, żeby nie topić samochodu po wymianie głośników? Ktoś borykał się z problemem i ma sprawdzone rozwiązanie? Jakiś pseudo "daszek" na dystansie jak w obudowie ori głośników? Przyznam, że po ostatniej ulewie zaczynam mieć już tego dość i myślę o powrocie do serii...

Którędy w ogóle wylewa się woda, która dostanie się w "wanienkę" z dystansu w przednich drzwiach (między dystans a blachę - w tamtym miejscu nie ma ona kształtu okręgu)? Przelewa się do boczka przez membranę głośnika? :niepewny:

EDIT:

Poczytałem sobie w necie i nie jestem w temacie osamotniony, ciekawy patent na "daszek" znalazłem w manualu z montażu w Civicu:

http://www.civic5g.pdg.pl/silnik.php?art=car_audio

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I tak chyba trzeba będzie zrobić - odpada mordowanie się z silikonem przy każdym demontażu dystansu, itd... Minus to pewnie wpływ takiego "moda" na jakość dźwięku, ale są ważniejsze rzeczy (np. nie utopić auta).

mut4nt52

Post2016-12-05, 18:21

Witam wszytkich ;)
Mam wzmaka niestety 1 kanałowego i pod nim mam skrzynie. Teraz pytanie do was. Jakie przednie głośniki będą dobre pod radio ? Nie jeżdżę na żadne zawody dlatego chciałbym sprzęt w miarę tani zeby cena była odpowiednia do jakości. Coś po prostu co da radę moje radio zasilić tam jest 4x50 to wiadomo że tak może 15-20W będzie z tego. Doradźcie
Poprzednia strona

Powrót do Car Audio & Alarm