Teraz jest 2017-09-24, 07:46

Astra G 2.0 DTL 99r na zimnym silniku dymi na NIEBIESKO!!

• Autor
  • Wiadomość

lukaszplock

Początkujący

• Imię: Łukasz
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Mazowieckie

Re: Astra G 2.0 DTL 99r na zimnym silniku dymi na NIEBIESKO!!

Post2013-08-02, 07:22

No właśnie, a chmura dymu jest tylko przy rozruchu auta na zimnym silniku....

angel_dark666

Przyjaciel

• Imię: angel_dark666
  • Silnik: --- wybierz ---
  • Telefon: satsuma
  • Województwo: Podkarpackie

Post2013-08-02, 14:03

przez to pisalem ze ewidentnie troszke oleju zbiera sie w ropie,
bo gdyby byly inne objawy to dymial by caly czas

powtarzam to sa typowe objawy uszkodzonych uszczelek miedzy trawersami a wtryskami
występuje też szarpanie przez kilka sekund przy tym dymieniu ale przy niższych temperaturach (ponizej 10st)

drugą opcja moze byc ze jak turbo bierze wiecej oleju to opary zbieraja sie w dolocie po zgaszeniu silnika i tez zadymi na niebiesko po odpaleniu po dłuższym postoju

Gogol65

Post2015-07-09, 22:40

Witam ,
Wiem ze to nie ten sam silnik ale nie wiem co już mam robic.
Mój problem tkwi w oplu astrze II 1.7TD (silnik oplowski).
Problem ten polega na tym ze w mojej astrze wyskakuje chick na desce podczas jazdy a nieraz zaraz od razu jak sie ją uruchomi, gdy ten błąd wyskakuje czuć wyraźny spadek mocy, gdy zgaśnie wszystko wraca do normy. Ogólnie rzecz biorąc to czuje ze ona chciałby sie ładnie zbierac ale tak jakby ja cos blokowało , jakbym nie czuł załączającej sie turbiny ( mechanik stwierdził że z turbiną jest wszystko ok).
Jest też problem z odpalaniem, cięzko odpala , chociaz teraz w ostatnim czasie , po ostatniej wizycie u mechanika jest troche lepiej .
Jak jest zimno świece żarowe strasznie długo grzeją nie wiem jak jest w tych modelach ale np w passacie w 1.9 moment i gasnął a tu nie .
Byłem już u kilku mechaników , nikt nie potrafił tego naprawić , była podczepiana kilkanaście razy do komputera, sterownik był oddany do naprawy ( tak mi mechanik powiedział , wiec myśle ze raczej w konia by mnie nei zrobił , na dodatek powiedział zeby narazie nei płacic za naprawe sterownika dopoki nie zauwaze ze jest juz wszystko ok), intercooler byl wymieniony na inny , ponieważ ten stary był nadpalony i strasznie sie pocił( po wymianie widac ze ma wiecej sily , ale to jest jeszcze nie to).
Panowie prosze o jakąś pomoc , jakies rady , bo ja juz nie mam sily , wydaje pieniadze a problem z chickiem jest nadal ;/
Dodam ze dzisiaj wróciłem od mechanika własnei po wymianie intercoolera oraz po naprawie pompy ( własnei dzis mi powiedział zebym narazie nie płacił jak nie zobacze poprawy) , no ale niestety chick nadal sie zapala i samochod słabnie ;/
Swiece żarowe byly spawdzane jedna została wymieniona.
Czy to moze byc wina padniętego zaworu egr, badz czujnika podciśnienia ?
Prosze o pomoc z waszej strony , poniewaz ten samochod wiecej stoi u mechanika niz jezdzi ;/
Forum Astra-H.pl

Gogol65

Post2015-07-09, 22:41

Witam ,
Wiem ze to nie ten sam silnik ale nie wiem co już mam robic.
Mój problem tkwi w oplu astrze II 1.7TD (silnik oplowski).
Problem ten polega na tym ze w mojej astrze wyskakuje chick na desce podczas jazdy a nieraz zaraz od razu jak sie ją uruchomi, gdy ten błąd wyskakuje czuć wyraźny spadek mocy, gdy zgaśnie wszystko wraca do normy. Ogólnie rzecz biorąc to czuje ze ona chciałby sie ładnie zbierac ale tak jakby ja cos blokowało , jakbym nie czuł załączającej sie turbiny ( mechanik stwierdził że z turbiną jest wszystko ok).
Jest też problem z odpalaniem, cięzko odpala , chociaz teraz w ostatnim czasie , po ostatniej wizycie u mechanika jest troche lepiej .
Jak jest zimno świece żarowe strasznie długo grzeją nie wiem jak jest w tych modelach ale np w passacie w 1.9 moment i gasnął a tu nie .
Byłem już u kilku mechaników , nikt nie potrafił tego naprawić , była podczepiana kilkanaście razy do komputera, sterownik był oddany do naprawy ( tak mi mechanik powiedział , wiec myśle ze raczej w konia by mnie nei zrobił , na dodatek powiedział zeby narazie nei płacic za naprawe sterownika dopoki nie zauwaze ze jest juz wszystko ok), intercooler byl wymieniony na inny , ponieważ ten stary był nadpalony i strasznie sie pocił( po wymianie widac ze ma wiecej sily , ale to jest jeszcze nie to).
Panowie prosze o jakąś pomoc , jakies rady , bo ja juz nie mam sily , wydaje pieniadze a problem z chickiem jest nadal ;/
Dodam ze dzisiaj wróciłem od mechanika własnei po wymianie intercoolera oraz po naprawie pompy ( własnei dzis mi powiedział zebym narazie nie płacił jak nie zobacze poprawy) , no ale niestety chick nadal sie zapala i samochod słabnie ;/
Swiece żarowe byly spawdzane jedna została wymieniona.
Czy to moze byc wina padniętego zaworu egr, badz czujnika podciśnienia ?
Prosze o pomoc z waszej strony , poniewaz ten samochod wiecej stoi u mechanika niz jezdzi ;/

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Post2015-07-10, 08:36

Po pierwsze jaki kurczak (chick) Ci wyskakuje?

Po drugie jaki jest kod tego chickena?

Jesli nie wiesz to poczekaj aż zaparzy mi sie lipton po raz 23ci to Ci z fusów powróże.

magneto500

Moderator

• Imię: Tomek
  • Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • GG: 5001449
  • Telefon: komórkowy
  • Województwo: Świętokrzyskie
  • Garaż: Z18XE by magneto500

Re: Odp: Astra G 2.0 DTL 99r na zimnym silniku dymi na NIEBIESKO

Post2015-07-10, 10:34

Z liptona nie powrozysz bo w torebkach go sprzedają.

Napisz kody błędów. A jeśli ich nie masz to poczytaj o metodzie gaz-hamulec, odczytaj numery błędów i wrzuc na forum. Temat niebieskiego dymu był już walkowany. Poszukaj.

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Post2015-07-10, 10:41

Ale moje torebki od liptona jak sie wyparzą to pokazują co jest uszkodzone, i teraz pokazują coś jakby pierścienie na tlokach i jakby jakieś lewe powietrze wyglada...

Oskarpuzon18

Początkujący

• Imię: Oskar
  • Silnik: Y20DTH
  • KM: 101
  • Województwo: Wielkopolskie

Post2016-01-08, 20:24

Witam. A ja mam pytanie odnośnie ubywania oleju :zdziwko: wymienilem olej i wlalem na Maxa dodam że już odpalany po wymianie filtra i do lane na max. Przejechalem 1300 km i olej na połowie bagnetu. Czemu tyle źre. Dodam że auto chodzi jak talala nie ma muła płyn nie ubywa błędów brak.
Poprzednia stronaNastępna strona