Teraz jest 2017-07-25, 17:36

Wszystko na temat temperatury silnika

• Autor
  • Wiadomość

onikage7

Forumowicz

• Imię: Krystian
  • Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Midnight Black Astra

Re: Wszystko na temat temperatury silnika

Post2016-10-14, 12:51

Niesprawny termostat nie spowoduje żadnego błędu. Nie jest to część elektroniczna, nie ma żadnych czujników itd. Problem raczej na pewno leży w elektronice, pytanie tylko gdzie. Może przejrzyj dokładnie przewód od czujnika temperatury, może gdzieś jest przerwany itd.. Czasem lubi się przypiekać, załamywać. Niestety czasem też taka wariująca temperatura może wskazywać na problemy ze sterownikiem silnika. Ale jego zostaw na koniec, najpierw posprawdzaj dokładnie kable. Kontrolka abs najczęściej zapala się od problemów z czujnikiem piasty, nie sadzę, żeby miała związek z temperaturą silnika (chyba, że to jakiś zupełnie inny błąd, nie piasty). Jak się pojawił check i kontrolka abs to przydałoby się sprawdzić błędy. Bez tego to ciężko cokolwiek powiedzieć.

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Post2016-10-14, 13:52

dziwne jest to że na początku jazdy jest ok a dopiero po rozgrzaniu silnika jest problem czyli elektronika raczej jest ok bo włącza wentylatory i chłodzi silnik, prawda?

a płyn chłodniczy masz w normie? kiedy ostatni raz był wymieniany? może stracił swoje właściwości?

termostat tez może dać popalić bo jak nie działa poprawnie to przegrzewa się układ prawda?

co do abs's to prawdopodobnie piasta do wymiany, odczytaj błędy i będziesz wiedział co boli Twoja astrę

thomason

Post2016-10-14, 13:56

Co do błędów, to jeżeli żadna kontrolka się nie pali, to komputer nic nie pokazuje. W momencie kiedy świeci się ta od płynu, pojawia się błąd o nisprawiedliwym sygnale.

O kontrolce ABSu wspomniałem w kontekście wszystkich tych problemów z elektroniką. Jeśli czujnik byłby walnięty, to błąd pokazywałby się cały czas, a jak wspomniałem, od dwóch tygodni kontrolka nie zapaliła się ani razu. Też byłem pewny że do wymiany piasta. Przewód do czujnika ABS mechanik sprawdzał i twierdzi, że wszystko ok.

Ja to niestety sam nic nie sprawdzę, bo się na tym nie znam. Pytam z nadzieją, że ktoś miał bliźniaczy problem, no i żeby przy rozmowie z jednym czy drugim mechanikiem nie być do końca zielonym. Każda sugestia na wagę złota.
Forum Astra-H.pl

thomason

Post2016-11-03, 19:40

Jakby kogoś interesowało, to przczyną mojego problemu z kontrolką temperatury płynu chłodniczego był uszkodzony sterownik. Po regeneracji problem ustąpił.
Temat kontrolek ABS i trakcji leży gdzie indziej (prawodpodobnie uszkodzony czujnik w piaście), bo jak się dowiedziałem, sterowanie ABSem znajduje się poza samym sterownikiem silnika.
No i nadal mam problem z zapalająca się kontrolką check. Czasami w trakcie jazdy auto gaśnie, czasami nie chce odpalić. Zapewne coś z immobilizerem, ale co, to nie wiem.

DawiDz16se

Post2016-11-14, 14:45

Pojeździj na drugim kluczyku. Ja jak zgubiłem pastylkę od immo podczas wymiany baterii to nie świecił mi się check tylko takakontrolka Auta z kluczykiem i wtedy rozrusznik kręci, ale za chiny ludowe nie odpali :)

Forsberg

Początkujący

• Imię: Alan
  • Silnik: Z16SE
  • KM: 84
  • Województwo: Zachodniopomorskie

Post2016-11-14, 15:43

A ten błąd co oznacza?

P0115 Engine Coolant Temperature Circuit - siedzi już ponad rok.

Pompa sprawna, termostat nowy, czujnik temperatury wymieniony (przy silniku). Co jeszcze?

onikage7

Forumowicz

• Imię: Krystian
  • Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Midnight Black Astra

Post2016-11-14, 21:30

Czujnik, kabel czujnika albo problem z komputerem w ostateczności. Może kable gdzieś przetarty od czujnika.

Dzidek

Forumowicz

• Imię: Jacek
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • Województwo: Pomorskie

Post2017-01-07, 18:15

Dzisiaj przy -5 stopniach i trasie ok. 20 km wskazówka temperatury ledwo się podniosła, fakt że miałem włączone ogrzewanie prawie na max, ale czy po takim czasie silnik nie powinien osiągnąć temperatury roboczej nawet w takich warunkach? Dodam, że normalnie też baaaardzo długo się nagrzewa, ale zawsze trzyma temperaturę roboczą.
Poprzednia stronaNastępna strona