Teraz jest 2017-10-19, 19:34

Wszystko na temat temperatury silnika

• Autor
  • Wiadomość

Mariusz94

Forumowicz

• Imię: Mariusz
  • Silnik: --- wybierz ---
  • Województwo: Mazowieckie

Re: Wszystko na temat temperatury silnika

Post2017-01-07, 18:47

Termostat wymieniałeś ? Jeśli nie, to stawiam na to, że jest zacięty w pozycji otwartej i silnik się nie dogrzewa.
A jeśli zmieniałeś, to mógł Ci się trafić niesprawny.

Dzidek

Forumowicz

• Imię: Jacek
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • Województwo: Pomorskie

Post2017-01-07, 18:57

Zmieniałem jakieś 2 lata temu sam wkład ponieważ wcześniej w ogóle wskazówka nie dochodziła do 90 stopni. Po wymianie już osiąga temperaturę roboczą w normalnych warunkach, ale bardzo długo to trwa. A w mrozy takie jak dziś w ogóle ma problem z osiągnięciem tych +/- 90 stopni.

onikage7

Forumowicz

• Imię: Krystian
  • Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Midnight Black Astra

Post2017-01-08, 09:11

Jak dajesz grzanie na maksa to nie ma się co dziwić, że ciężko się nagrzewa. Nie wiem jak u Ciebie, ale tu na dalekim wschodzie jest jakieś - 50 :D (tak dokładnie to w nocy było -22 ale jak człowiek od konkretnej zimy odwykł to ciężko to zdzierżyć ;)). Przy takiej temp. na zewnątrz, włączenie grzania na maksa u mnie powoduje, że wskazówka temp. bardzo ładnie idzie w dół skali ;).

Najpierw nagrzej auto do 90 bez włączania ogrzewania i oceń czy faktycznie mimo tego, że grzanie jest wyłączane, auto dalej się nie nagrzewa. Jeśli tak to pewnie problem z termostatem. Jeśli nie i auto nagrzeje się w miarę sprawnie do 90 (powiedzmy po przejechaniu tych 5 km, biorąc też poprawkę na temperaturę na zewnątrz) to wtedy będziesz miał odpowiedź czemu silnik się nie nagrzewa. Bo mu zabierasz ciepło do kabiny ;).
Forum Astra-H.pl
Poprzednia strona