Teraz jest 2017-07-20, 19:34

Montaz LPG do Astry G

• Autor
  • Wiadomość

DużeG

Forumowicz

• Imię: Tomasz
  • Silnik: Z14XE
  • KM: 90
  • Telefon: Huawei P8 Lite
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Opel Astra G 1.4 16v NJOY 2002r

Re: Montaz LPG do Astry G

Post2016-08-30, 11:04

Sprawdź czy pod przełącznikiem nie wyszła mała wtyczka od niego.
Jeśli chodzi o instalację to warto brać na polskich dobrych podzespołach sterownik STAG lub LPGTECH, wtryski np. Baracuda. Każdy gazownik zna te sterowniki, i przy wymianie nie ma problemu z częściami i ich cenami.
Ja gdybym teraz zakładał LPG to tylko na polskich podzespołach, w mojej Astrze 4 lata temu założyłem BRC SQ24 nie powiem dobra instalacja, przebieg 70 tys i tylko wymiana filtrów o 15 tys, podobno wtryskiwacze i reduktor wytrzyma 200 tys a to dużo jak na instalację gazową. Spalanie trasa do 120 km/h 8-8,5 l, miasto 9,5-10,5 l średnie 9 l, Ale jeśli chodzi o wymianę wtryskiwaczy to oryginalne kosztują prawnie 850 zł, do tego serwis jest ograniczony nie każdy gazownik ogarnia komputer BRC.

piotrst

Forumowicz

• Imię: Piotr
  • Silnik: Z16SE
  • KM: 84
  • Województwo: Pomorskie
  • Garaż: Granatowa koza z Trójmiasta

Post2016-08-30, 11:42

Kierunek wpięcia wtyczki ma znaczenie, na pewno nie da się oryginalnej wtyczki włożyć odwrotnie.
Brak działania instalacji gazowej moim zdaniem wynika z rozłączenia któregoś połączenia instalacji (przez szarpnięcie jakimś kablem przy wymianie sondy), albo z przepalenia bezpiecznika (tu dwie możliwości: albo zwarcie chwilowe przy manipulacjach pod maską, albo zwarcie wynikłe z odwrotnego podłączenia sondy -- choć to nie powinno być możliwe).
Jaki silnik?

avinx

Początkujący

• Imię: Grzesiek
  • Silnik: Z19DT
  • KM: 120
  • Telefon: Xiaomi Redmi Note 3
  • Województwo: Podkarpackie

Post2016-09-18, 07:20

Podepnę się do tematu.
Zastanawiam się nad montażem gazu do mojej astry 1,4 16V 90KM Z14XE. Przejechane jest 237 tys km. Dojeżdżam nią codziennie do pracy, miesięcznie robie jakieś +/- 500km. Astra niby ładnie chodzi, ale jak robiłem trasę autostradą 850km to wzięła mi oleju jedną kreskę z bagnetu. Doradzicie coś? :)
Forum Astra-H.pl

arnixx

Forumowicz

• Imię: Marcin
  • Silnik: X16SZR
  • KM: 75
  • Województwo: Pomorskie
  • Garaż: AstraGio by arnixx

Post2016-10-23, 15:47

Musisz sam przeanalizować czy ci się opłaca.
Kwestia spalania oleju to w normie więc nie bał bym się
instalacja np Stag Qbox , wtryski ACw01 (wystarczające) i reduktor AC120 i bedzie bezproblemowo. koszt montażu w zależności od regionu polski ale za dobry montaż muisz minimum 2300-2400 zapłacić

Astra 2 G 1.6 8V

Post2016-12-17, 19:25

Gdyby nie było warto to nie było by instalacji LPG. Wyjazd na wczasy Mrągowo-Sasino-Łeba plus wypady poza Sasino np. Lębork z dwoma rowerami na tylnej klapie i pełnym bagażniku pod kurtynę wyszło 200zł gdzie ON czy BP nie ma szans.
U mnie jest instalacja Tomasetto 100hp ,mod AT07 z krokowym i sterownikiem bodaj STAG ale jaki typ nie pamiętam.

durango

• Imię: marek
  • Silnik: X16XEL

Post2017-01-15, 15:50

Prawda jest taka że instalacja gazowa na dobrych podzespołach + dobry montaż + pełne strojenie na warsztacie a później na drodze kosztuje przynajmniej 2600-2800zł.
Jak jeździsz tylko do sklepu i kościoła to należy skalkulować kiedy nastąpi zwrot kosztów montażu. Rachunki są na poziomie szkoły podstawowej więc nie ma sensu ich umieszczać tutaj.

Wiem że to jest kuszące żeby zrobić montaż instalacji gazowej u kogoś kto oferuje montaż lpg za 2000zł. Jednak z reguły jest to ściema. Dostajesz najtańsze czyli najgorsze podzespoły gazowe , regulacja instalacji gazowej ogranicza się do autokalibracji na warsztacie. Bez strojenia w trasie.
Czym się to kończy bardzo konkretnie jest opisane w artykule

http://lpgmasters.pl/stag-300-wtryski-valtek-czesc-1/

Niech każdy sam wnioski wyciągnie. Ja uważam że dobre jest stosowanie się do zasady że nie oszczędzam na montażu instalacji gazowej tylko oszczędzasz później dzięki instalacji gazowej.

durango

• Imię: marek
  • Silnik: X16XEL

Post2017-02-08, 04:23

Druga część opisu przygody z wtryskiwaczami Valtek

http://lpgmasters.pl/wtryskiwacze-valtek-czerwone-cz-2/

Tym razem była wymiana wtryskiwaczy valtek na wtryskiwacze AC W01.
Mimo że cena wtryskiwaczy AC W01 jest niewiele większa niż cena wtryskiwaczy Valtek
to technicznie listwa wtryskiwaczy AC W01 jest o 2 poziomy wyżej niż wtryski Valtek.
Wymiana wtryskiwaczy lpg robiona była przez serwis lpg warszawa, potem dobra regulacja gazu w samochodzie.

Najpierw regulacja gazu na postoju, potem regulacja gazu w trasie. Moim zdaniem wtryskiwacze AC W01
w porównaniu do wtryskiwaczy valtek to jest rewelacja.

Jak konieczna jest wymiana uszkodzonych wtryskiwaczy lpg albo robisz montaż lpg warto wtryskiwacze AC W01 założyć bo są dobre i cena jest bardzo przystępna.

qp_seba_qp

Forumowicz

Post2017-02-10, 17:42

Ma ktoś z was lpg w z22se ?
Jak spalanie i awaryjność

Wysłano z Samsung Galaxy S7 EDGE
Poprzednia stronaNastępna strona