Teraz jest 2017-07-25, 17:30

Czernienie plastików czym ??

• Autor
  • Wiadomość

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Re: Czernienie plastików czym ??

Post2014-03-09, 12:23

ja kiedy pierwszy raz odnawiałem plastiki to też obkleiłem taśmą naokoło i malowałem ale lakier też szedł mimo woli na lakier karoserii i potem było trochę zachodu by to wyczyścić, drugim razem postanowiłem ściągnąć listwy do malowania... zdjęcie listew to 4-5 minut roboty, progi dolne to jakieś 10 minut roboty a ułatwienie przy malowaniu jest nie do opisania ;)

listwy boczne przesuwasz, z przednich drzwi w stronę tyłu auta a z tylnych w przód auta, bynajmniej tak mi się wydaje ale nie potwierdzę na 100% - zapytaj w szybkich pytaniach i odpowiedziach dla pewności... natomiast listwy dolne są mocowane na kołkach montażowych, musisz bolce tych kołków wypchnąć i spinka wychodzi, to samo robisz przy zaślepkach i progi kompletne masz gotowe do odnowienia ;)

Forsberg

Początkujący

• Imię: Alan
  • Silnik: Z16SE
  • KM: 84
  • Województwo: Zachodniopomorskie

Post2014-03-09, 16:51

Dzięki - listy przesuwają się, aczkolwiek o kilka mm co najwyżej :) Nie wiem jak je zmusić do przesunięcia bo pcham je do tyłu ale stoją w miejscu - a nie chce ich połamać lub co gorsza zaczepów :)

Klamki natomiast obkleję taśmą i papierem na ok. 15 cm wokoło, tak aby nawet opiłki sprayu nie zabrudziły lakieru.

Sprawdziłem raz jeszcze - u mnie zaczepy są tak zasiedziałe, że przesuwanie listwy nie odbywa się z zaczepami, które po wpadnięciu w dziurkę wyjdą, tylko sama lista się przesuwa. Nie można jej wyjąć bez wyginania i uszkadzania zaczepów.
Stąd po prostu umyję listwy, obkleję taśmą wokoło i spryskam sprayem.

kamo502

Ekspert

Post2014-03-09, 18:13

od srodka moze byc jeden wkret
Forum Astra-H.pl

kaes

Forumowicz

• Imię: Piotrek
  • Silnik: Y17DT
  • Województwo: Wielkopolskie

Post2014-03-10, 16:46

Forsberg napisał(a):Dzięki - listy przesuwają się, aczkolwiek o kilka mm co najwyżej :) Nie wiem jak je zmusić do przesunięcia bo pcham je do tyłu ale stoją w miejscu - a nie chce ich połamać lub co gorsza zaczepów :)

Klamki natomiast obkleję taśmą i papierem na ok. 15 cm wokoło, tak aby nawet opiłki sprayu nie zabrudziły lakieru.

Sprawdziłem raz jeszcze - u mnie zaczepy są tak zasiedziałe, że przesuwanie listwy nie odbywa się z zaczepami, które po wpadnięciu w dziurkę wyjdą, tylko sama lista się przesuwa. Nie można jej wyjąć bez wyginania i uszkadzania zaczepów.

Może być od środka 1 wkręt i trzeba zdjąć tapicerkę drzwi żeby odkręcić. Listwy z przednich drzwi pchasz w kierunku tyłu auta a listwy tylnych drzwi w kierunku przodu auta. Jeśli masz 3d to tylne listwy podważasz i pociągasz do siebie - są na wcisk na 4 bolcach z takimi gumkami. Progi ściągasz wyciągająć od spodu kołki rozporowe (musisz najpierw wbić kołek który tkwi w nich w środku do środka progu. Kołka już nie uratujesz - wpadnie do wewnątrz progu. Potem ściągasz jeszcze zaślepję przy tylnik kole i próg zdejmujech pchając go w kierunku przodu auta. Musisz delikatnie podważyć próg ręką przy błotniku przednim bo próg zachodzi na niego.Uwaga aby nie połamać spinek które trzymają próg plastikowy do nadwozia.

Dzidek

Forumowicz

• Imię: Jacek
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • Województwo: Pomorskie

Post2014-03-10, 17:14

maku_wro napisał(a):Slovak podzielam twoją opinie.

Auto Finesse Revive w akcji

A co ile trzeba powtarzać operację nakładania tego preparatu? Chodzi mi konkretnie o listwy boczne.

Slovak

Początkujący

Post2014-03-10, 18:39

Dwa/trzy tygodnie, przynajmniej ja tak często ponawiam aplikację ;).

maku_wro

Forumowicz

• Imię: Maciek
  • Silnik: Z17DTL
  • KM: 111
  • Telefon: htc
  • Województwo: Dolnośląskie

Post2014-03-11, 09:37

mi na astrze do miesiąca się trzymało (zależy czym myłem auto) :super:

a na golfie 4 znajomego troszkę krócej

Forsberg

Początkujący

• Imię: Alan
  • Silnik: Z16SE
  • KM: 84
  • Województwo: Zachodniopomorskie

Post2014-03-12, 12:43

kaes napisał(a):
Forsberg napisał(a):Dzięki - listy przesuwają się, aczkolwiek o kilka mm co najwyżej :) Nie wiem jak je zmusić do przesunięcia bo pcham je do tyłu ale stoją w miejscu - a nie chce ich połamać lub co gorsza zaczepów :)

Może być od środka 1 wkręt i trzeba zdjąć tapicerkę drzwi żeby odkręcić. Listwy z przednich drzwi pchasz w kierunku tyłu auta a listwy tylnych drzwi w kierunku przodu auta. Jeśli masz 3d to tylne listwy podważasz i pociągasz do siebie - są na wcisk na 4 bolcach z takimi gumkami. Progi ściągasz wyciągająć od spodu kołki rozporowe (musisz najpierw wbić kołek który tkwi w nich w środku do środka progu. Kołka już nie uratujesz - wpadnie do wewnątrz progu. Potem ściągasz jeszcze zaślepję przy tylnik kole i próg zdejmujech pchając go w kierunku przodu auta. Musisz delikatnie podważyć próg ręką przy błotniku przednim bo próg zachodzi na niego.Uwaga aby nie połamać spinek które trzymają próg plastikowy do nadwozia.

Hmm to już stanowczo za dużo roboty. Nie rozciapie drzwi na parkingu :P

Za niedługo jadę na myjnię, a potem ręcznie z wiadrem wody przemyję listwy. Podłożę taśmę naokoło listew i nie powinno być sprayu na lakierze.
Poprzednia stronaNastępna strona