Teraz jest 2017-07-20, 17:21

Polerowanie karoserii

• Autor
  • Wiadomość

michlacz231

Początkujący

Re: Polerowanie karoserii

Post2017-05-21, 19:23

Polecacie coś do polerowania ręcznego ? Kupiłem sobie k2 turbo ale za tą cenę nie ma co oczekiwać cudów :D

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Post2017-05-22, 06:12

wszystko oprócz turbo!

ultimate compound (chyba tak to się pisze) jest dobrym specyfikiem i pod ręczną robotę i pod maszynkę, jeśli chcesz lepszego efektu to już ceny są lekko zaporowe jak na kosmetyki do auta

michlacz231

Początkujący

Post2017-05-22, 15:02

A co powiesz o tym ? https://www.ceneo.pl/13265952 Efekt zajebisty , ale zastanawiam się czy długo się utrzyma ;p
Forum Astra-H.pl

arg

Początkujący

• Imię: Adam
  • Silnik: Z14XEP
  • Województwo: Śląskie

Post2017-05-22, 15:26

Daruj sobie polerowanie ręczne, osiągniesz tym znikomy efekt. Ręcznie można odnawiać lakier, jeżeli był on wcześniej dobrze wypolerowany i utrzymywany w takim stanie.

Zakładam, że taka operacja będzie jednorazowa, więc możesz wykorzystać do tego kątówkę z regulacją obrotów. Sam sobie przeczę pisząc o tym, ale nie widzę żadnego sensu w wydawaniu kilkuset złotych na polerkę, której użyjesz kilka razy w ciągu X lat. Kątówką najlepiej zrobić jeden element i zostawić ją na chwilę, żeby się wystudziła, bo to nie jest sprzęt przeznaczony do pracy pod obciążeniem, ale dobrze spełnia to zadanie.

Jeżeli chodzi o środki to polecam Boll B100 - na głębokie rysy oraz Boll B200 - na mikrorysy oraz do wykończenia. Używam tych produktów od długiego czasu i jestem z nich bardzo zadowolony, a cena również jest przyzwoita.

Oczywiście na koniec zabezpieczenie woskiem. Nie kupuj wosków typu K2, Formula1 czy podobne, bo to są półśrodki. Lepiej trochę dołożyć i kupić lepszy wosk, a taki wcale nie kosztuje majątku :)

michlacz231

Początkujący

Post2017-05-22, 15:57

arg napisał(a):Daruj sobie polerowanie ręczne, osiągniesz tym znikomy efekt. Ręcznie można odnawiać lakier, jeżeli był on wcześniej dobrze wypolerowany i utrzymywany w takim stanie.

Zakładam, że taka operacja będzie jednorazowa, więc możesz wykorzystać do tego kątówkę z regulacją obrotów. Sam sobie przeczę pisząc o tym, ale nie widzę żadnego sensu w wydawaniu kilkuset złotych na polerkę, której użyjesz kilka razy w ciągu X lat. Kątówką najlepiej zrobić jeden element i zostawić ją na chwilę, żeby się wystudziła, bo to nie jest sprzęt przeznaczony do pracy pod obciążeniem, ale dobrze spełnia to zadanie.

Jeżeli chodzi o środki to polecam Boll B100 - na głębokie rysy oraz Boll B200 - na mikrorysy oraz do wykończenia. Używam tych produktów od długiego czasu i jestem z nich bardzo zadowolony, a cena również jest przyzwoita.

Oczywiście na koniec zabezpieczenie woskiem. Nie kupuj wosków typu K2, Formula1 czy podobne, bo to są półśrodki. Lepiej trochę dołożyć i kupić lepszy wosk, a taki wcale nie kosztuje majątku :)

Akurat nie trafiłeś , te operacje nie są jednorazowe , od samego kwietnia woskowałem samochód 3 razy , ( no wlaśnie woskiem formula 1 który do trwałych nie należy) , nadal jestem ciekawy co do tego sonaxa , którego wysłałem w poście powyżej :D . W niedalekiej przyszlości pewnie pomyśle nad lepszymi środkami konserwującymi takimi właśnie jak boll

arg

Początkujący

• Imię: Adam
  • Silnik: Z14XEP
  • Województwo: Śląskie

Post2017-05-22, 16:15

michlacz231 napisał(a):Akurat nie trafiłeś , te operacje nie są jednorazowe

Nie chodzi mi o zabezpieczanie lakieru, a jego polerowanie. Robisz to raz a porządnie, a potem tylko usuwasz mikrorysy które powstają przy codziennym użytkowaniu, bo jeśli będziesz za często drzeć lakier to w końcu go zedrzesz ;)

michlacz231 napisał(a):nadal jestem ciekawy co do tego sonaxa , którego wysłałem w poście powyżej

Sonax to podobna półka co k2, formula, żółw i inne, choć jest raczej na górze tej półki. Sonax którego wstawiłeś kosztuje 16, Boll kosztuje około 25. Ja na Twoim miejscu bym nie oszczędzał. Lepiej jest dołożyć te kilka, kilkanaście złotych i zrobić robotę jak należy, a nie powtarzać kilka razy to samo, bo to mija się z celem :]

michlacz231

Początkujący

Post2017-05-22, 16:17

Ok to jeszcze raz co jest dobrego na polerowanie ,,raz a porządnie " właśnie te bolle ? Sonaxa też właśnie kupiłem dlatego bo wydaje mi się że on jest dość bezpieczny do lakieru , dobrze myśle?
Poprzednia strona