Teraz jest 2017-05-28, 19:33

Polerowanie karoserii

• Autor
  • Wiadomość

Traviz

VIP

• Imię: Krzysiek
  • Silnik: X16SZR
  • KM: 75
  • Telefon: 692033337
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Polarseeblau Astra by Traviz

Polerowanie karoserii

Post2009-06-10, 11:48

Witajcie,

Jakiś czas temu wstawiłem auto do lakiernika bo było parę spraw do zrobienia. Niestety efekt końcowy nie był zadowalający ze względu na smugi pozostałe po polerowaniu więc po tygodniu oddałem auto na "poprawkę". Lakiernik przy okazji zrobił o polerkę całego auta. Niby jest lepiej, zwłaszcza na elementach, które wskazałem, ale nadal w pełnym słońcu widoczne są błyszczące smugi na niektórych elementach jak np. maska czy dach :dobani: Trochę mnie to wkurza tym bardziej, że nie prosiłem o polerowanie tych elementów...

Drażni mnie to bardzo, ale już nie zamierzam oddawać auta ponownie w te same ręce, dlatego chciałbym to wykonać we własnym zakresie.

Czego najlepiej użyć aby pozbyć się smug ?
Lepiej polerować ręcznie czy mechanicznie?

Trochę się boję o to, żebym nie "przetarł się" do bazy i nie zrobił sobie większego problemu.
Czy jest jakaś szansa, że te smugi same zginą z upływem czasu np. miesiąc, dwa, trzy?

mkrychol

Forumowicz

• Imię: Marcin
  • Silnik: Y20DTH
  • Województwo: Wielkopolskie

Post2009-06-10, 12:51

Ja do polerowania użyłem http://moto.allegro.pl/item655138183_re ... nault.html , początkowo ręcznie, ale potem mechanicznie i efekt jest jak dla mnie bardzo dobry. Co do smug to czy one spowodowane są tym że lakier był nierównomiernie położony czy też element nie był cały malowany? Po jakimś czasie lakier płowieje w słońcu i staje się podobny do tego na innych elementach malowanych podczas produkcji.

Traviz

VIP

• Imię: Krzysiek
  • Silnik: X16SZR
  • KM: 75
  • Telefon: 692033337
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Polarseeblau Astra by Traviz

Post2009-06-10, 12:55

mkrychol napisał(a):Co do smug to czy one spowodowane są tym że lakier był nierównomiernie położony czy też element nie był cały malowany?
Elementy, na których owe smugi występują nie były malowane, a niektóre nawet nie graniczą z tymi malowanymi ;) Wcześniej tego na pewno nie było ...
Forum Astra-H.pl

kaes

Forumowicz

• Imię: Piotrek
  • Silnik: Y17DT

Post2009-06-10, 15:43

mkrychol napisał(a):Ja do polerowania użyłem http://moto.allegro.pl/item655138183_re ... nault.html , początkowo ręcznie, ale potem mechanicznie i efekt jest jak dla mnie bardzo dobry. Co do smug to czy one spowodowane są tym że lakier był nierównomiernie położony czy też element nie był cały malowany? Po jakimś czasie lakier płowieje w słońcu i staje się podobny do tego na innych elementach malowanych podczas produkcji.

Traviz polecam to samo. te mleczko jest świetne i usówa wsystkie drobne ryski tak jak widać na aukcji. Nie trzeba polerować mechanicznie bo po nałożeniu preparatu wystarczy jednym muśnięciem szmatki wszystko zetrzeć a efekt jest piorunujący

Poniżej fota mojej astry po polerce tym mleczkiem
Obrazek

Buteleczka 250ml wystarczyła mi tak na 1,5 auta

Pawlic

VIP

Post2009-06-10, 15:57

Na prawdę działa w ten sam sposób co na zdjęciu?
Obrazek

kaes

Forumowicz

Post2009-06-10, 16:12

Dokładnie tak. Nie ściemniał bym przecież bo i po co. Sam będę wkrótce znów u tego gościa zamawiał te mleczko bo jest naprawde rewelka. I to nie jest żadne mleczko lekkościerne czy coś tylko nanotechnologia. Przez dobre kilkanaście tygodni po każdym umyciu auta było widać że mleczko nadal działa i konserwuje lakier bo woda nie tworzyła na samochodzie wielkich placów tylko małe kropelki jedna obok drugiej:)
Zadne mleczka, pasty polerskie, nawet znanych marek nie mają szans z tym mleczkiem a poza tym kosztują o wiele więcej.

Pawliko

Przyjaciel

• Imię: Paweł
  • Silnik: Z19DT
  • KM: 185@403
  • Województwo: Zachodniopomorskie
  • Garaż: Audi A3 8P 2.0T 263KM 394Nm by Pawliko

Post2009-06-10, 16:14

kaes, podłączę się, dzięki za informacje. Też potraktuje niedługo Astrę tym :)
Na żywo widać różnicę na srebrnym? Jest w ogóle sens tym mleczkiem jechać furę w srebrnym kolorze? Błyszczy się bardziej, czy nie? :)

kaes

Forumowicz

Post2009-06-10, 16:17

Pawliko napisał(a):kaes, podłączę się, dzięki za informacje. Też potraktuje niedługo Astrę tym :)
Na żywo widać różnicę na srebrnym? Jest w ogóle sens tym mleczkiem jechać furę w srebrnym kolorze? Błyszczy się bardziej, czy nie? :)

Jasne że jest sens. Różnice widać znacznie nawet na srebrnym. Najbardziej jednak widać różnicę na ciemnych lakierach które odbijają jednak w sobie najwięcej otoczenia
Następna strona