Teraz jest 2017-05-26, 23:36

OFF TOPIC PODLASKIE vol.4

• Autor
  • Wiadomość

AlphaFTN

Klubowicz

Re: OFF TOPIC PODLASKIE vol.4

Post2017-01-08, 10:01

No to kaszana Bernard, kurde auto skompletowane na tip top i taki zonk. Sam zacząłeś się ślizgać, czy ktoś pomógł? Najważniejsze, że Tobie nic się nie stało. No i spoko, że masz zapał na odbudowę auta... Z centralką też Ci nie pomogę, za bardzo nie wiem, kto ogarnia takie rzeczy, ale myślę, że warto tu zagadać z osobami, które pracowały w Oplu, żeby mniej więcej wiedzieć co za zakres rzeźby jest tam potrzebny, może da się po prostu wymienić centralkę i trochę "potechować"... Dokładki OPC1 były jakiś czas temu dwie na aukcjach, ale jak to zwykle bywa jak potrzeba to ni ma... Tylko ona do progów Bertone to chyba średnio będzie pasować...

Kraja parametry tzw. stykowe, jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz. Ja u siebie miałem z 10mm dystansem ET37, 7.5J, opona 215/40 (więc nieco niższa) i było OK. Jak miałem dystans 20mm (ET27) to elegancko rwało błotnik na wybojach. Lumpy miał felgę ET35, 8J i na oponach 215/45 mu tarło, zmienił na 215/40 i tam było raz przytrze raz nie przytrze. Ale to felga pół cala szersza (ok. 1.25cm szersza).

Poprzeglądaj trochę forum w tematach NASZE FELGI i PRAWIDŁOWY DOBÓR, może ktoś testował podobny setup. Parametry fajne, bez dystansów ma szansę dobrze wyglądać, opona też dopasowana do seryjnego zawiasu (jak byś dał 205/40 albo 215/40 to by wyglądało dużo słabiej) i to o nią się rozchodzi w sumie. Przy mniejszej by prawie na 100% nie przycierało, ale z drugiej strony mniej komfortu i przy seryjnym zawiasie komiczny wygląda... Myślę, że Twój setup to szanse nie przycierać, ale nie chciałbym wysterować Cię na mukę i słuchać potem, że jednak czasem coś przytarło ;) Tym bardziej, że w takich przypadkach czasem jest to kwestia egzemplarza, że przyciera albo i nie np. na jednej stronie, itd.

EDIT: znalazłem setup kolegi jammo, 17", ET37, 7 cali, 205/45, mieści się i tak wygląda na seryjnym zawiasie (nawet kolor podobny):

Obrazek

viewtopic.php?f=73&t=14981&start=82

U Ciebie jednak felga byłaby pół cala szersza (ok. 12.7mm - rozkłada się po połowie w każdą stronę felgi) plus 2mm bardziej na zewnątrz (ET), co daje w sumie ~8.35mm na zewnątrz każde koło w stosunku do kolegi jammo jeśli dobrze policzyłem. Do tego różne opony różnie się układają na feldze (mają rant ochronny, albo nie, itp niuanse). Może będzie git, a może nie będzie - nie sprawdzisz to się nie dowiesz. Tak czy siak nawet jak coś zaczepisz to raczej delikatnie i będzie szło to jakoś dogiąć pewnie ;)

A tak wygląda układ opony 205/45/17 na feldze 7.5J:

Obrazek

ciekma

Przyjaciel

• Imię: Maciek
  • Silnik: Z20LET
  • KM: 220
  • Województwo: Podlaskie
  • Garaż: Coupe Turbo by Ciekma

Post2017-01-09, 19:02

Widziałem Ciebie bernard jak stałeś na środku pasa zieleni...wydawało mi się że auto dość mocno oberwało :/

BernardBania

Forumowicz

• Imię: Bernard
  • Silnik: Z17DTL
  • KM: około 100

Post2017-01-11, 11:32

No niestety... Do wymiany: zderzak przód, oba nadkola, błotnik prawy przód, lampa angel lewa, drzwi tylne prawe, chłodnica i wiatrak chłodnicy, próg prawy, to z grubsza... A było tak, że jechałem od sądu w strone miasta na Mickiewicza i było kompletne lodowisko, zero hamowania, jechałem może 40 na goddzine, i zmieniło się na czerwone na Wiewiórczej i jeden gość też nie wyhamował i pojechał na czerwonym a dwa auta się zatrzymały... Hamowałem ale samochód jak sanki, więc żeby nie wjebać się na auta na światłach odbiłem z lewego na pas zieleni, podbiło mnie jak jebłem przodem w barierki i obróciło... To nie było jakieś jebnięcie po prostu sunąc auto skosiło barierki... WKURW MNIE ZNOWU BIERZE NA TYCH KURWA OD DRÓG!!!!!!!!
Forum Astra-H.pl

ciekma

Przyjaciel

• Imię: Maciek
  • Silnik: Z20LET
  • KM: 220
  • Garaż: Coupe Turbo by Ciekma

Post2017-01-11, 19:02

No nie wątpię...widziałem jak już stałeś na środku, ale widać nie potrzebowałeś pomocy bo na telefonie to jechałem dalej do klienta...ja zaobserwowałem chyba jeden z najidiotyczniejszych pomysłów drogowców, sypią sól na śnieg i nawet nie zgarniają później...k***a toż to trochę roztopi, a później mróz przyjebie i lodowisko gotowe, jest tak na większości osiedlowych uliczek :/

daroox

Klubowicz

• Imię: Darek
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • Telefon: Lenovo a820
  • Garaż: AsTrA Darka

Post2017-01-14, 15:30

Może komuś lampy depo??
Lampy DEPO black Opel Astra 2 kombi( 7ASTRA G, II GEN.
https://www.olx.pl/oferta/lampy-depo-bl ... jiR9D.html

leszek1970

Forumowicz

• Imię: Leszek
  • Silnik: Y20DTH

Post2017-01-16, 12:46

Jak dzisiaj? Może wreszcie uda mi się przyjechać.

Smyk87

Boss regionalny

• Imię: Łukasz
  • Silnik: X16XEL
  • Garaż: Białe kombi w OPC

Post2017-01-16, 23:46

Może umówmy się na za tydzień co?

AlphaFTN

Klubowicz

Post2017-01-18, 09:04

Źle postawione pytanie Smyku - nie prowadź tu ankiety, tylko pisz godzinę jaka pasuje i tyle! :)

PS. To samo mówię jak żona pyta dzieciaki "chłopaki zjecie placki?". Źle postawione pytanie. Prawidłowo postawione brzmi: "chłopaki ile placków zjecie - po 5 czy po 10?" ;)
Poprzednia stronaNastępna strona